Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim ID grupy: 98/11_P_G1 Kompetencja: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Temat projektowy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim ID grupy: 98/11_P_G1 Kompetencja: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Temat projektowy:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim ID grupy: 98/11_P_G1 Kompetencja: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Temat projektowy: Ochrona środowiska Semestr/rok szkolny: semestr drugi/rok szkolny 2010/2011

3 GRUPA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI GIMNAZJUM IM
GRUPA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM Od wrześnie 2010r. , w trakcie realizacji projektu nastąpiły zmiany w naszej grupie. Klaudia Czapska Martyna Ekiert Michał Kaźmierczak Klaudia Szłapak Jakub Skrzypczak Agnieszka Korczyńska Angelika Domaradzka Alan Mamzer Karolina Talecka Daria Brzeźniakiewicz Anna Jeżewska

4 Zmienił nam się również opiekun
GRUPA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM Zmienił nam się również opiekun opiekun : Sylwia Walerowicz

5 NASZE DZIAŁANIA: Wybór tematu projektu oraz nawiązanie współpracy ze szkołą w Koleśnie. Pierwszy raz przy tablicy interaktywnej. Planowanie projektu. Rajd pieszy. Doświadczenia w pracowni chemicznej. Warsztaty z Uniwersytetu Szczecińskiego. Udział w konkursie Tesco dla szkół. Prezentacja ekofilmiku dla naszej szkoły. Przedstawienie teatralne „Las naszym wspólnym dobrem”.

6 Wybór tematu projektu oraz nawiązanie współpracy ze szkołą w Kępnie
Już na pierwszych zajęciach z nowym opiekunem wybraliśmy temat projektu, czyli „Ochrona środowiska”. Wybór nie był prosty, ponieważ tematów było dużo. Wiemy, że ten temat nie należy do najłatwiejszych, ale mamy nadzieję, że poradzimy sobie i tym razem. Na następnych zajęciach nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Kępnie oraz dokonaliśmy wyboru tematu projektu, który wspólnie będziemy realizować: „Recykling”.

7 Pierwszy raz przy tablicy interaktywnej
Wyszukiwanie informacji w Internecie o ochronie środowiska zaczęliśmy w formie zabawy przy pomocy tablicy interaktywnej. Było to super doświadczenie. Po raz pierwszy mogliśmy pogodzić przyjemne z pożytecznym

8 NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA:
Ochrona środowiska – jest to całokształt działań mających na celu właściwe wykorzystanie oraz odnawianie zasobów i składników środowiska naturalnego, zarówno jego składników abiotycznych, jak i żywych (ochrona przyrody). Sposoby ochrony środowiska: racjonalne kształtowanie środowiska i gospodarowanie zasobami środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju przeciwdziałanie zanieczyszczeniom. utrzymywanie i przywracanie elementów przyrodniczych do stanu właściwego recykling Temat „Ochrona środowiska” jest bardzo obszerny, dlatego w naszych następnych działaniach skupimy się na realizacji niewielkiej jego części.

9 Naszym pierwszym zaplanowanym działaniem był RAJD PIESZY.
Planowanie projektu Znając już podstawowe wiadomości o ochronie środowiska naturalnego, mogliśmy podzielić się na grupy i metodą projektu mogliśmy zaplanować nasze działania. Naszym pierwszym zaplanowanym działaniem był RAJD PIESZY.

10 RAJD PIESZY CZAS ZACZĄĆ
Rajd rozpoczął się w Karwicach, gdzie uczniowie poznali historię tej osady i legendę związaną z pałacem.  Kolejna część  rajdu wiodła ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą  „Dzikowo”. Trasa tej ścieżki wiedzie wzdłuż brzegów jeziora Lubie,  przez bardzo zróżnicowane drzewostany – podmokłe olsy, żyzne lasy bukowe, ubogie bory sosnowe, młode uprawy leśne i stare ponad stuletnie buki i sosny. Na trasie ścieżki zlokalizowano 9 przystanków – punktów informacyjnych, ukazujących najważniejsze zagadnienia ekologiczne mijanych biocenoz lub tematy związane z gospodarką leśną. Na trasie uczniowie badali stopień zanieczyszczenia powietrza skalą porostową w wybranych punktach  trasy oraz przy ruchliwej drodze w Mielenku Drawskim.  Część uczniów badała również wybrane wskaźniki fizyko-chemiczne wody pobranej z jeziora Lubie (pH, twardość wody, NO₂¯, NO₃¯)

11 Sprawdzanie zanieczyszczenia powietrza metodą porostową
RAJD PIESZY Czas na myślenie… Sprawdzanie zanieczyszczenia powietrza metodą porostową

12 RAJD PIESZY-BADANIE CZYSTOŚCI WODY

13 RAJD PIESZY – ognisko Po ciężkiej trasie nastąpił czas na odpoczynek i podsumowanie wyników badań przeprowadzonych podczas rajdu.

14 DOŚWIADCZENIA W PRACOWNI CHEMICZNEJ
Podczas rajdu pieszego pobraliśmy próbki wody, które następnie mogliśmy zbadać w pracowni chemicznej. Okazało się, że woda w jeziorze Lubie jest twarda, ale nie ma w niej niebezpiecznych związków .

15 Z UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO
WYKŁAD I WARSZTATY Z UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO A to nasze prace, które później omawialiśmy. Wykład i warsztaty dotyczył marketingu. Były prowadzone przez Panią Sylwię Bąk

16 Z UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO
WYKŁAD I WARSZTATY Z UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO Poprosiliśmy Panią z Uniwersytetu Szczecińskiego aby pomogła nam przy realizacji naszego tematu, czyli „Ochrony środowiska”. Podzieliliśmy się na grupy. Następnie metodą projektów ustaliliśmy nasze kolejne działanie – przedstawienie teatralne dla uczniów naszej szkoły „Las naszym wspólnym dobrem”.

17 KONKURS TESCO DLA SZKÓŁ
O konkursie dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili. Bardzo szybko nagraliśmy ekofilmik. Filmik dotyczył ochrony środowiska, a przede wszystkim segregacji odpadów, oszczędzania energii elektrycznej i wody oraz dbania o swoje zdrowie. Głównym naszym zadaniem było promowanie tego filmiku. No i się zaczęło: tworzenie ulotek, ogłoszenia na stronach internetowych itp. A to nasza ulotka

18 Prezentacja ekofilmiku dla naszej szkoły
Na korytarzu naszej szkoły zorganizowaliśmy małe przedstawienie naszego filmiku. Każdy uczeń gimnazjum mógł obejrzeć nasz film. Zachęcaliśmy również do oddawania głosów .

19 PODSUMOWANIE KONKURSU TESCO DLA SZKÓŁ
No i udało się... Nasz filmik wygrał w konkursie „Tesco dla szkół”. Ekofilmik miał na celu uświadomić naszą lokalną społeczność, jak ważne jest zbieranie surowców wtórnych i ich odzyskiwanie. Nagrany przez naszą grupę film miał dotrzeć do społeczeństwa, by je zachęcić do dbania o najbliższe otoczenie, zbierania i segregowania odpadów oraz oszczędzania energii elektrycznej i wody.

20 Przedstawienie teatralne „Las naszym wspólnym dobrem”
Z pomocą Pani Barbary Łukasz (pani polonistka) udało nam się przygotować przedstawienie teatralne.

21 Przedstawienie teatralne „Las naszym wspólnym dobrem”
Przedstawienie teatralne miało zachęcić uczniów naszej szkoły do dbania o środowisko naturalne, a przede wszystkim o nasze lasy.

22 PODSUMOWANIE Nasze działania miały zachęcić nasze społeczeństwo do ciągłego doskonalenia i zdobywania wiedzy z różnych dziedzin również z zakresu ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy i które chcemy zachować dla następnych pokoleń. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, organizacyjne i wykazali się znajomością technologii informacyjnych. Projekt stworzył młodym ludziom możliwość zdobywania wiedzy w sposób pozaszkolny, a więc nietypowy, zachęcił do wykazania się innowacyjnością oraz pomysłowością. Dbajmy o to co nam zostało dane – ekologie i to co dla każdego najważniejsze na ziemi - własne zdrowie i zdrowie naszych rodzin

23


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim ID grupy: 98/11_P_G1 Kompetencja: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Temat projektowy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google