Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 Grupa B1

3 Dzień I Pierwszego dnia na zajęciach powtórzyliśmy wiadomości dotyczące mapy i orientacji w terenie. Obliczaliśmy odległości ze zmianą jednostek i rodzajów skali. Kierunki świata odczytywaliśmy w nowo nabyty sposób – za pomocą zegarka. Użyliśmy również kompasu. Poznaliśmy też różne rodzaje map używanych w badaniach środowiskowych. Na koniec w ramach integracji graliśmy w SOWIE DOMINO.

4 Planujemy trasę wycieczki.

5 Pan Adam Więcko z pasją odkrywa przed nami tajemniczy świat przyrody.

6 Dzień II Drugiego dnia czekała nas piesza wędrówka do lasu. Tym razem zwróciliśmy uwagę na zróżnicowanie zbiorowisk leśnych występujących na terenie województwa podlaskiego. Obserwowaliśmy drzewa i krzewy posługując się kluczami, przewodnikami i atlasami. Gromadziliśmy materiały na zielnik, który mieliśmy wykonać w następnych dniach. Na koniec zajęć, w ramach relaksu, lepiliśmy sówki z plasteliny.

7 Owoce naszej pracy.

8 Praca na pełnych obrotach.

9 Dzień III Ze względu na fakt, że polubiliśmy piesze wycieczki do lasu, dzisiejszego dnia udaliśmy się tam po raz kolejny w celu poszukiwania różnych gatunków zwierząt. Mogliśmy zaobserwować różne gatunki motyli i innych owadów, a za pomocą encyklopedii rozpoznaliśmy ich poszczególne nazwy i cechy charakterystyczne.

10 Pomoce naukowe.

11 Nawet dziewczyny się nie brzydziły…

12 Nasz nowy przyjaciel.

13 Dzień IV Kolejny dzień spędzony w lesie, podczas którego bliżej przyjrzeliśmy się roślinności. Analizowaliśmy ich budowę i poszczególne organy. Kontynuowaliśmy zbieranie roślin runa leśnego do naszego zielnika. Z uzbieranych żołędzi oraz szyszek stworzyliśmy rodzinę bajkowych stworzeń.

14 Nasza wesoła rodzinka.

15 Wyobraźnia nie zna granic.

16 Dzień V Dzisiaj przeszliśmy do ostatniego etapu naszej pracy nad zielnikiem. Wysuszone liście i rośliny przyklejaliśmy i podpisaliśmy nazwami polskimi i łacińskimi. Udaliśmy się nad pobliskie jezioro Necko. Karmiliśmy kaczki i piękne łabędzie. Aby podsumować naszą pracę podczas całego obozu stworzyliśmy prezentację.

17 Końcowy efekt naszej pracy.

18 Dumny pan Kaczka

19 Pięknym być…

20 Dziękujemy Panu Adamowi za trud włożony w nasz rozwój i ciekawie prowadzone zajęcia. Obóz 2011 na długo pozostanie nam w pamięci.

21 KONIEC

22 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google