Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tańce irlandzkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tańce irlandzkie."— Zapis prezentacji:

1 Tańce irlandzkie

2 Podział tańców irlandzkich
Tańce irlandzkie dzieli się na tańce solo (nazywane stepowaniem), tańce figurowe lub zwane ceili, oraz tańce set.

3 Tańczenie po Irlandzku
Tańczenie tychże tańców nie jest łatwe - wymaga siły i wyczucia rytmu jak każdy taniec, ale jest to również świetna zabawa! Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego i chcesz się poruszać, zajrzyj do swojej lokalnej szkoły tańca, która oferuje naukę tańców Irlandzkich. Lekcje dla amatorów nie muszą być w 100% zgodne z wymaganiami Irlandzkiej Komisji Tańca, ale wypada, aby były ogólnie zgodne jeżeli chodzi o kroki i technikę. W skrócie tańce Irlandzkie są dzielone na 3 podstawowe tempa: trójki, siódemki i bardziej skomplikowany „jig”. Podczas tańca ramiona zawsze powinny być wzdłuż tułowia. Na początku trzymaj stopy spięte, przednia stopa wygięta w łuk. Ten krok podstawowy jest wstępem do innych mniej lub bardziej skomplikowanych układów.

4 Trójki Trójki używane są do tańczenia w miejscu, do poruszania się w przód i w tył. Składają się z trzech kroków: krok w przód prawą stopą, przeniesienie ciężaru na tylnią lewą nogę, ponowne przeniesienie ciężaru na przednią prawą stopę i podskok na prawej przedniej stopie. Analogicznie robimy ten sam krok drugą nogą. Stopy powinny wylądować na tych samych miejscach. Kolana powinny być uniesione – ten motyw nadaje tańcu Irlandzkiemu jego charakteru.

5 Siódemki Siódemek używa się do poruszania się w bok. Poruszając się w prawo, zacznij od prawej nogi, która powinna być z przodu, a lewa z tyłu. Unieś prawą stopę w stronę lewego kolana i doskocz do prawej nogi. Następnym krokiem jest podskok prawą stopą – stajemy na wprost i na prawo. Następnie, krzyżując lewą i prawą stopę doskocz do lewej nogi. Dalej podskocz na prawej stopie trzymanej z przodu i kontynuuj dalej aż do siedmiu. W ten sam sposób tańcz dalej trzymając raz lewą, a raz prawą nogę z przodu.

6 Dziękuję za obejrzenie tej prezentacji.
Gołuchowski Przemysław Kl III B gimn


Pobierz ppt "Tańce irlandzkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google