Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

A Tobie w ktor ą stronę się kręci ?. I jak? Jest to tzw. Brain test, który testuje Twój mózg. Przeczytaj, na czym on polega.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "A Tobie w ktor ą stronę się kręci ?. I jak? Jest to tzw. Brain test, który testuje Twój mózg. Przeczytaj, na czym on polega."— Zapis prezentacji:

1 A Tobie w ktor ą stronę się kręci ?

2

3 I jak? Jest to tzw. Brain test, który testuje Twój mózg. Przeczytaj, na czym on polega.

4 Najpierw statystyka: Figurka częściej kręci się ludziom w prawo. Najczęściej kobietom. Kobiet, którym się kręci w lewo jest zaledwie 1/4. Wśród mężczyzn jest znacznie więcej tych kręcących się w lewo, ale mimo to jest to tylko niecała połowa męskiej populacji. Więcej kobiet niż mężczyzn jest w stanie po czasie widzieć, że figurka się kręci w obie strony, niektórzy nawet potrafią to zmieniać świadomie. O co chodzi w tym teście? O stwierdzenie, która z Twoich półkul mózgu dominuje. Prawa, odpowiedzialna za uczucia, emocje, fantazje, symbolikę, poczucie czasu i przestrzeni, orientację, wyobraźnię, kreatywność, itd. czy lewa, odpowiedzialna za logikę, myślenie analityczne i matematyczne, myślenie werbalne i język, praktyczne tworzenie, strategię, itd...? Jeśli figurka kręci Ci się w prawo, wskazuje to na prawą hemisferę mózgu, jeśli w lewo – na lewą.

5 Jak jest jednak możliwe, że dwie osoby widzą w tym samym momencie, że dziewczyna obraca się w dwie różne strony? Albo że jedna osoba widzi ją obracającą się raz w lewo, a za chwilę w prawo? Cały dowcip polega na tym, że ponieważ jest to tylko cień osoby, więc przy żadnym obrazie tej animacji (a jest ich w sumie 34) nie masz pewności, czy figurkę oglądasz z przodu, z tyłu, z prawej czy lewej strony, czy podniesiona ręka lub noga jest lewą czy prawą, itd. Oglądając obraz statycznie, jesteśmy w stanie zobaczyć figurkę z przodu, później z tyłu (ewentualnie z prawej i lewej strony). Ale kiedy te obrazy zaczniemy na siebie nakładać jak na taśmie filmowej, nasz mózg musi je ocenić jako płynny ruch, a żeby nie zwariował, musi się zdecydować, w którą stronę widzi ruch. Na początku robi to bez naszej świadomości.

6 Ci, którzy potrafią dobrze panować nad swoimi mózgowymi hemisferami, są w stanie świadomie zmienić kierunek obracania się figurki w dowolną stronę, niektórym kierunek zmienia się przypadkowo (nie potrafią tego zrobić siłą własnej woli), a u tych, którzy widzą obrót zawsze w tę samą stronę, wyraźnie dominuje jedna hemisfera mózgu. (Mam nadzieję, że nie ma nikogo, kto nie widzi ruchu obrotowego wogóle – taka osoba miałaby prawdopodobnie problem z oglądaniem filmów). Ze względu na niemożność określenia stron figurki, ludzie którzy widzą zmianę kierunku, twierdzą, że przeskakuje z nogi na nogę.

7 Przygotuj się na to, że niektórzy będą się upierać do upadłego, że to przecież niemożliwe, żeby figurka kręciła się w drugą stronę! Mnie również chwilkę zabrało, aby w to uwierzyć. Poza tym, słyszałam jeszcze kilka innych dziwnych wyjaśnień od tych ludzi, którzy podejrzewali jakiś podstęp i którzy jednocześnie starali się wykręcić z jednoznacznej odpowiedzi w lewo czy prawo jakąś niby dowcipną odpowiedzią, albo poważnym, ale tym bardziej śmiesznym, karkołomnie logicznym wyjaśnieniem. Spróbujemy jeszcze raz ???????

8


Pobierz ppt "A Tobie w ktor ą stronę się kręci ?. I jak? Jest to tzw. Brain test, który testuje Twój mózg. Przeczytaj, na czym on polega."

Podobne prezentacje


Reklamy Google