Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OBSŁUGA TECHNICZNA: TOYOTA YARIS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OBSŁUGA TECHNICZNA: TOYOTA YARIS."— Zapis prezentacji:

1 OBSŁUGA TECHNICZNA: TOYOTA YARIS

2 OTWIERANIE POKRYWY SILNIKA ( MASKI)
CZYNNOŚĆ NR 1 OTWIERANIE POKRYWY SILNIKA ( MASKI)

3 CZYNNOŚĆ NR 2 SPRAWDZENIE WSZYSTKICH PŁYNÓW MAJĄCYCH BEZPOŚREDNI WPŁYW NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY W RUCHU DROGOWYM…

4 … czyli: Oleju silnikowego. Płynu chłodniczego. Płynu hamulcowego. Płynu do spryskiwaczy.

5 1. Miarka zwana bagnetem służąca do pomiaru oleju w silniku samochodowym.
2. Wlew oleju do silnika służący do uzupełniania oleju w silniku samochodowym. 3. Zbiornik służący do uzupełniania płynu w układzie chłodniczym (należy sprawdzić czy stan płynu jest prawidłowy czyli czy zawiera się pomiędzy max i min.). 4. Zbiornik służący do uzupełniania płynu w układzie hamulcowym (należy sprawdzić czy stan płynu jest prawidłowy czyli czy zawiera się pomiędzy max i min.). 5. Zbiornik służący do uzupełniania płyny do spryskiwaczy ( należy sprawdzić obecność płynu po uprzednim otwarciu go).

6 CZYNNOŚĆ NR 3 SPRAWDZENIE WSZYSTKICH ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH MAJĄCYCH BEZPOŚREDNI WPŁYW NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY W RUCHU DROGOWYM…

7 … czyli: Świateł pozycyjnych.
Świateł podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej ( wraz ze światłami pozycyjnymi). Światła mijania ( tylko z przodu, ponieważ z tyłu nic się nie zmienia są cały czas światła pozycyjne). Światła drogowe ( tylko z przodu, ponieważ z tyłu nic się nie zmienia są cały czas światła pozycyjne). Po sprawdzeniu wyłączamy je. Światło przeciwmgłowe tylne, wraz ze światłami mijania (znajduje się po lewej stronie, ponieważ w Polsce ruch jest prawo stronny, a światło to powinno znajdować się od osi jezdni czyli po stronie lewej). Po sprawdzeniu tych świateł wyłączamy światła przeciwmgłowe, mijania i pozycyjne. Kierunkowskazy ( lewy, prawy). Awaryjne. Światła hamowania ( STOP), aby sprawdzić te światła musimy zapewnić sobie pomoc innej osoby (czyli egzaminatora).

8 Włączanie poszczególnych świateł.

9 Światła przednie.

10 Światła pozycyjne, mijania i drogowe.
Kierunkowskazy. Światła przeciwmgłowe przednie.

11 Światła pozycyjne, mijania i drogowe.
Kierunkowskazy.

12 Światła tylne.

13 Światło pozycyjne. Kierunkowskazy. Światło hamowania ( STOP). Światło cofania ( prawe), lub przeciwmgłowe tylnie ( lewe). Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej ( sprawdzane ze światłami pozycyjnymi).

14 Światło pozycyjne. Kierunkowskazy. Światło hamowania ( STOP). Światło cofania ( prawe), lub przeciwmgłowe tylnie ( lewe).

15 Dziękuję bardzo za uwagę!!!
Opracował: Marcin Kryk


Pobierz ppt "OBSŁUGA TECHNICZNA: TOYOTA YARIS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google