Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak rozpoznać że uczeń ma talent?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak rozpoznać że uczeń ma talent?"— Zapis prezentacji:

1 Jak rozpoznać że uczeń ma talent?
rodzaj zainteresowań, umiejętności plastyczne wyobraźnia przestrzenna, umiejętność odtworzenia formy zdolności pokoleniowe

2 Jak pracować z uczniem który ma chęci a nie koniecznie ma talent?
Potrzeba większego skupienia w nauczaniu Cierpliwość Różne metody podejścia praktycznego i teoretycznego – przekazywanie wiedzy w różny sposób Nauczanie na podstawie opracowanych technik

3 Co jest najtrudniejszym elementem nauczania?
zrozumiałe przekazanie wiedzy (podejście indywidualne) skupienie uwagi grupy na trenerze ocena pracy ucznia – analiza i ocena błędów w pracy ucznia

4 Miejsce praktycznej nauki zawodu
otwarty salon fryzjerski klient to osoba akceptująca ucznia jako fryzjera opłata za usługi wykonywane przez ucznia jest stosunkowo niższa niż za usługi w salonie najważniejszą istotą takiego nauczania nie jest pochwała instruktora tylko brak reklamacji Ankieta - opinia klienta jest wymierną oceną nauczania

5 Część teoretyczna Dystrybucja – kierunek, w którym zaczesywane są włosy w stosunku do podstawy separacji. Istnieją 4 podstawowe rodzaje dystrybucji: Naturalna – Kierunek, który przyjmują włosy w stosunku do wzoru naturalnego wzrostu Prostopadła – kierunek, który przejmują włosy zaczesane pod kątem 90 stopni (kątem prostym) od podstawy separacji Przesunięta – kierunek, który przyjmują włosy zaczesane w dowolnym ale nie prostopadłym kierunku od dystrybucji naturalnej w stosunku do podstawy separacji Kierunkowa – kierunek, który przyjmują włosy zaczesane pionowo, tzn. prosto do góry od głowy ; oraz pozioma, tzn. prosto od głowy

6 Projekcja - kąt pod którym przytrzymywane są włosy w stosunku do naturalnego spadku z krzywizny głowy, podczas ich strzyżenia Naturalny spadek – pozycja, którą przyjmują włosy w zależności od wzoru wzrostu i przyciągania grawitacji Niski kąt prokjekcji – powyżej 0 stopni, a poniżej 30 stopni Średni kąt projekcji – powyżej 30 stopni a poniżej 60stopni Wysoki kąt projekcji – powyżej 60 stopni a poniżej 90 stopni Projekcja 90 stopni – kiedy włosy podniesiąne są pod kątem 90 stopni od krzywizny głowy - przykładowy schemat

7 01 Oddziel interior od exterior na koronie
01 Oddziel interior od exterior na koronie. Exterior podziel przy pomocy linii lekko ukośnych do przodu do wierzchołków uszu. 02 Uwolnij separację ukośną do przodu po każdej ze stron na linii włosów na karku. Zacznij strzyc po jednej ze stron stosując dystrybucję naturalną oraz kontrolę przy pomocy grzebienia. Strzyż równolegle do separacji.

8 03 Powtórz po przeciwnej stronie tworząc linię na obwodzie.
04 Zanim wrócisz do strzyżenia, podziel wyższą część tyłu przy pomocy separacji poziomej na politycy. Na pozostałej sekcji karku zastosowane zostaną separacje osiowe z punktami wyjściowymi na zewnętrznych rogach, tak jak pokazano.

9 05 Zastosuj separacje osiowe, dystrybucję prostopadłą, średni kąt projekcji oraz ruchomą linię pamięci ustanowioną przez linię na obwodzie 06 Pracuj na przemiennie między jedną stroną a drugą utrzymując równowagę.

10 07 Pracuj do obwodu z każdej ze stron stosując tą samą technikę strzyżenia.
08 Rysunek przedstawia separacje osiowe po każdej ze stron wyższej części tyłu, z punktami wyjścia przy każdym uchu.

11 09 Przedziel linią pionową i weź separację osiową po jednej ze stron
09 Przedziel linią pionową i weź separację osiową po jednej ze stron. Zastosuj dystrybucję prostopadłą oraz średni kąt projekcji. Strzyż wykorzystując linię pamięci z wierzchołka wcześniej ostrzyżonej sekcji. 10 Ponownie pracuj naprzemiennie między jedną stroną a drugą utrzymując równowagę.

12 11 Kontynuuj stosowanie separacji osiowych oraz tej samej techniki strzyżenia pracując przez sekcje po każdej ze stron 12 Oddziel trójkąt nad lewym uchem. Zauważ, że trójkąt nie sięga wierzchołka sekcji.

13 13 Ostrzyż wysoką formę stopniowaną trzymając nożyczki tuż nad grzebieniem, wykorzystując szerokie zęby grzebienia. Następnie przyłóż koniuszki nożyczek do skóry i popraw obwód przy uchu. 14 Następnie weź głęboką separację ukośną do przodu z przodu trójkąta. Zastosuj dystrybucję prostopadłą oraz kąt projekcji 90 stopni. Strzyż równolegle, tworząc nową stałą linię pamięci.

14 15 Pracuj do przodu sekcji zaczesując kolejne równoległe separacje do stałej linii pamięci.
16 Za trójkątem zastosuj niski kąt projekcji, przesuń długości nieco do przodu i tnij ślizgiem tworząc optyczne połączenie z długościami tyłu. Pracując lekko zamykaj i otwieraj ostrza nożyczek.

15 17 Po prawej stronie weź ostrą separację ukośną do przodu
17 Po prawej stronie weź ostrą separację ukośną do przodu. Zastosuj dystrybucję przesuniętą oraz średni kąt projekcji. Wykorzystaj linię pamięci zza uch i strzyż równolegle do palców 18 Pracuj do poprzedniej linii włosów wykorzystując ruchomą linię pamięci

16 19 Rysunek przedstawia linię w kształcie „V” i „A” ułożone na przemiennie, przy pomocy których ostrzyżone zostanie interior. 20 Zacznij od tyłu interior. Weź separację poziomą, unieś w projekcji prosto do góry i umieść palce ukośnie dla ostrzyżenia po jednej ze stron mocnej linii w kształcie „V”. Następnie umieść palce w zdłóż przeciwnej linni ukośnej i ostrzyż drugą stronę „V”.

17 21 Pracuj w kierunku przodu
21 Pracuj w kierunku przodu. Kolejną poziomą separację podnieś w projekcji prosto do góry i umieść palce wzdłuż linii ukośnej tak, aby utworzyć jedną stronę linii a kształcie „A”. Następnie umieść palce wzdłuż przeciwnej linii ukośnej i strzyż aby dokończyć linię „A”. Kontynuuj takie naprzemienne strzyżenie [pracując w kierunku wierzchołka głowy 22 Z przodu wierzchołka strzyż każdą separację tak, aby kolejna była dłuższa w kierunku przedniej linii włosów. Kontynuuj naprzemienność strzyżonych linii.

18 23 Pracuj do poprzedniej linii włosów stosując te same techniki.
24 Następnie utwórz przedziałek z boku od kącika lewego oka do wierzchołka. Zaczesz lżejszą stronę naturalnym spadku i wykorzystaj koniuszki nożyczek do ostrzyżenia lekko zakrzywionej linii.

19 25 Po cięższej stronie zastosuj kontrolę grzebieniem po raz dystrybucję naturalną do ostrzyżenia ciężkiej linii poziomej. Jak dojdziesz do poprzedniej linii włsów przesuń długości lekko do tyłu w celu utrzymania długości oraz ciężaru.

20 Koloryzacja czyli co w trawie piszczy
L’oreal kolekcja wiosna – lato

21 Franck Provost – kolekcja Invitation 2013

22 Franck Provost – kolekcja Invitation 2013


Pobierz ppt "Jak rozpoznać że uczeń ma talent?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google