Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze spotkania z ekologią Projekty opracowane przez Panią Bożenę Wasylów i realizowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kątach Wrocławskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze spotkania z ekologią Projekty opracowane przez Panią Bożenę Wasylów i realizowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kątach Wrocławskich."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasze spotkania z ekologią Projekty opracowane przez Panią Bożenę Wasylów i realizowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kątach Wrocławskich

3 Edukacja ekologiczna w naszej szkole Zajęcia warsztatowe Wycieczki Praca w ogrodzie Konkursy Pikniki Realizacja projektów ekologicznych Żyjemy w zgodzie z naturą Nasze rady na odpady

4 W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kątach Wrocławskich od kilku lat realizowane są projekty ekologiczne. Ich realizacja jest możliwa dzięki pozyskanym funduszom z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Bardzo dziękujemy

5 To ogromne wsparcie pozwala propagować wśród uczniów zachowania proekologiczne, wzbogacać ich wiedzę na temat przyrody i rozwijać różne umiejętności związane z ochroną środowiska.

6 Projekty kierowane są do wszystkich uczniów Ośrodka oraz ich rodziców. Trwają kilka miesięcy, a ten czas pozwala na realizację różnych zadań o tematyce ekologicznej.

7 Oto niektóre z nich:

8 Nasze prace w ogrodzie Sadzimy tuje na żywopłot. Pielęgnacja pnącza rdestu.Grabienie suchych liści i chwastów.

9 Zabiegi pielęgnacyjne w ogródku na wiosnę Trzeba sprawdzić, czy wyrosły posadzone jesienią kwiaty cebulowe. Usuwamy wszystkie chwasty i suche liście. Na wyłożoną agrowłókninę sypiemy dekoracyjną korę. Usuwamy nie tylko chwasty, ale również śmieci.

10 Wiemy, że kompost to naturalny nawóz dla roślin w naszym ogrodzie, dlatego wszystkie chwasty i suche liście trafiają do kompostownika.

11 Sadzimy drzewa i …… Jarząb pospolity i piękna otoczka z kamieni – projekt własny ucznia klasy PZ. Lipa krymska – to piękne drzewo o dużych liściach. Mamy nadzieję, że za kilka lat da nam dużo cienia. Wierzba mandżurska – w przyszłości da nam na zajęcia cenny materiał florystyczny.

12 krzewy Pięknie rosną nasze żywotniki wzdłuż płotu. Lilak – będzie ozdobą, jak zakwitnie. Kwiaty będą duże o purpurowym kolorze.

13 Zajęcia warsztatowe - o recyklingu Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się, że recykling – to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego, a jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

14 Piękne zwierzaki z odpadów. Uczennice, biorące udział w zajęciach, wykorzystały puste butelki plastikowe i przeczytane kolorowe gazety.

15 Jesienny las – prezentacja Drzewo, liść owoc Uczniowie wyszukali potrzebne informacje w Internecie oraz albumach. Zebrali liście i owoce drzew. Zaprezentowali poznane wiadomości w formie prezentacji multimedialnej oraz zebrany materiał przyrodniczy w zielniku.

16 Tworzymy zielniki, zbieramy liście, suszymy je i obserwujemy rośliny w ich naturalnym środowisku Pierwsze wczesne tulipany i krokusy w naszym ogródku wokół altany.

17 Konkursy plastyczne o tematyce ekologicznej Uczymy się, jak segregować odpady!

18 Na zajęciach tworzymy różne hasła ekologiczne np. SZANUJ ZIELEŃ, SZANUJ LAS, JUŻ NAJWYŻSZY CZAS! NIE ROZPALAJ OGNIA W LESIE, OSTRZEŻENIE ECHO NIESIE! OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ! CZYSTE ŚRODOWISKO TO NAJLEPSZE UZDROWISKO!

19 Wzbogacamy naszą wiedzę na temat ekologii Poznajemy zasady zachowania młodego ekologa. Ustalamy odpowiedzi na wiele pytań np.: – Dlaczego warto być przyjacielem przyrody ? Poznajemy rośliny lecznicze i pożyteczne owady w ogrodzie. Wiemy, dlaczego warto segregować odpady i jak żyć w zgodzie z naturą?

20 Wycieczki Arboretum w Wojsławicach Warto zrobić notatki, opisujące życie roślin i zwierząt w parku. Podziwiamy kwitnące różaneczniki i azalie w ich naturalnym środowisku.

21 Wizyta w Ogrodzie Japońskim Przyjemnie jest powąchać zapach kwiatów jaśminu. Podziwialiśmy piękne mostki i architekturę ogrodu. Oglądaliśmy kolorowe rybki i ptactwo wodne. Piękne azalie w ogrodzie japońskim.

22 Wkrótce planujemy kolejną wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Celem wycieczki będzie lepsze zrozumienie pojęcia recyklingu papieru, poznanie sposobów wytwarzania papieru i możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych czerpania papieru.

23 Piknik ekologiczny Zabawy w ogródku szkolnym z chustą Klanzy. Uczennice prezentują ekologiczne torby – swoje nagrody za udział w konkursie.

24 Efekty Cieszymy się, że poprzez zrealizowane zadania uczniowie, nie tylko wzbogacili swoją wiedzę, na tematy związane z ochroną środowiska, uczyli się poprawnych zachowań, pracy w ogrodzie oraz czuli się współodpowiedzialni za naszą planetę. To sprawiło im radość i na pewno wpłynie pozytywnie na ich dalszy rozwój.

25 Dlatego bardzo pozytywnie oceniamy efekty realizowanych projektów. Przeprowadzona ewaluacja działań pozwala na wysoką ocenę wiedzy i nabytych przez uczniów umiejętności.

26 Co jeszcze czyni naszą szkołę radosną?

27 Oferta dodatkowa szkoły STOWARZYSZENIE POMOCNA DŁOŃ finansowanie pomocy dla dzieci

28 Oferta dodatkowa szkoły POCIĄG PRZYJAŻNI Integracja ze środowiskiem lokalnym

29 Oferta dodatkowa szkoły KLUB BIEDRONKA Integracja dzieci i rodziców w ramach działalności szkoły

30 Oferta dodatkowa szkoły Program wspierania poprawy mówienia pisania i czytania

31 Finansuje Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

32 Finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi aktor Wrocławskiego Teatru Arka

33 Wykorzystanie funduszy europejskich Uczniowie uczestniczą w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych w ramach pozyskanych przez szkołę środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu 37 uczniów z Ośrodka otrzyma wsparcie w formie wieloprofilowych zajęć dodatkowych.

34 Wykorzystanie funduszy europejskich Projekt pt. Różne formy terapii wspomagającej rozwój uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich muzykoterapia 120h hipoterapia 112hbasen 180h terapia metodą Thomatisa 294h

35 Wykorzystanie funduszy europejskich Uczniowie uczestniczą w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych w ramach pozyskanych przez szkołę środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. z terapii logopedycznej 96h z terapii psychologicznej 200h z terapii psychiatrycznej 60h z terapii pedagogicznej 200h


Pobierz ppt "Nasze spotkania z ekologią Projekty opracowane przez Panią Bożenę Wasylów i realizowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kątach Wrocławskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google