Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOROZWÓJ W NASZEJ SZKOLE Jakub Piankowski, Fabian Kosznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOROZWÓJ W NASZEJ SZKOLE Jakub Piankowski, Fabian Kosznik."— Zapis prezentacji:

1 EKOROZWÓJ W NASZEJ SZKOLE Jakub Piankowski, Fabian Kosznik

2 Ekorozwój w naszej szkole Akcje i działania dotyczące ekologii przeprowadzane w naszej szkole

3 Sejmik Ekologiczny Co roku w naszym Zespole szkół odbywa się Sejmik Ekologiczny, w którym biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu starogardzkiego. Uczniowie prezentują zagadnienia zgodnie z tematyką spotkania.

4 Sejmik Ekologiczny Wystąpienia ocenia Jury powołane przez organizatorów pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gd. Organizatorami Sejmiku są Zespół Szkół Rolniczych CKP w Bolesławowie oraz Stowarzyszenie Edukacja dla rolnictwa

5 Ekologiczna ścieżka edukacji rolniczej Ekologiczna ścieżka edukacji rolniczej powstała w 2002 roku przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie. Jej powstanie było możliwe dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gdańskim i Wydziałem Ochrony Środowiska. Służy ona edukacji ekologicznej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz słuchaczom szkół pomaturalnych, policealnych i wszystkim tym, którym edukacja ekologiczna jest bliska. Nie odziedziczyliśmy ziemi po naszych przodkach, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci Lester Bron

6 Stanowisko 1 Co chcemy Ci pokazać Poznajemy stanowiska edukacyjne i zasady korzystania z ekologicznej ścieżki edukacyjnej

7 Stanowisko 2 Obserwujemy przekroje drzew iglastych i liściastych "Drzewo jest Twoim przyjacielem" Rozpoznajemy drzewa i krzewy w parku.

8 Stanowisko 3 "Zobacz z kim mieszkasz" Poznajemy zwierzęta żyjące w twoim domu; o czym nie wiesz.

9 Stanowisko 4 "Co może dać Ci pszczoła" Obserwujemy życie społeczne pszczół.

10 Stanowisko 5 "Ustal prognozę pogody" Obserwacje meteorologiczne

11 Stanowisko 6 "Zielona klasa"

12 Stanowisko 7 "Jak powstaje gleba" Poznajemy profile gleb

13 Stanowisko 8 "Łąka - ostoja spokoju" Zbiorowisko roślin sprzyjających człowiekowi

14 Stanowisko 9 "W zagrodzie" Poznajemy zwierzęta hodowlane

15 Stanowisko 10 "Ptaki - ozdoba siedliska" Poznajemy ptactwo domowe i ozdobne

16 Stanowisko 11 "Uff... jak te zwierzęta wyżywić" Poznajemy i oceniamy pasze dla zwierząt wyprodukowane w warunkach naturalnych systemem ekologicznym.

17 Stanowisko 12 "Ścieki - zmora cywilizacji" Zbiorowisko roślin sprzyjających człowiekowi.

18 Stanowisko 13 "Koń - jaki jest" Piękne zwierzę przyjazne człowiekowi - hipoterapia"

19 Stanowisko 14 "Już koniec. Sprawdź co zobaczyłeś" Zapraszamy do odwiedzenia naszej ścieżki na żywo i w internecie

20 Izba dydaktyczno-muzealna W zgodzie z naturą Można tu obejrzeć m.in. żywe okazy zachowawczych ras kóz hodowanych ekologicznie, zioła, maszyny rolnicze używane w ciągu trzech wieków oraz stanowisko segregacji śmieci. Projekt powstał w zabytkowej stodole z 1911 roku i był współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

21 Ogródek szkolny Na terenie naszej szkoły znajduje się również ogródek, dzięki któremu mieszkańcy internatu w sezonie zjadają zdrowe owoce i warzywa. Pracownicy szkoły dbają też o to, aby produkty w kuchni internatu były ekologiczne.

22 Nowe kierunki w naszej szkole Od września 2013 roku w naszej szkole uczniowie będą mogli kształcić się na nowych kierunkach: technik pszczelarz

23 Nowe kierunki w naszej szkole technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej technik rybactwa śródlądowego Aby dobrze kształcić uczniów w tych kierunkach nauczyciele odbyli wiele szkoleń.

24 Szkolenie nauczycieli W Niemburgu /Niemcy-Dolna Saksonia/ - w dniach od 15 do 26 października 2012 odbyło się spotkanie i szkolenie nauczycieli szkół rolniczych z Polski. Wśród uczestników było również dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie: Tadeusz Bławat i Sebastian Osowicki.

25 Szkolenie nauczycieli Celem projektu było: Poznanie zadań i funkcji dualnego systemu kształcenia w Niemczech w związku z problematyką odnawialnych źródeł energii. Poznanie zadań i funkcji teoretycznej części kształcenia w zakresie odnawialnych źródeł energii: - w zakresie produkcji energii z biogazu, z biopaliw, z biomasy - produkcji energii wiatrowej, - produkcji energii słonecznej oraz poznanie założeń fachowych i pedagogiczno-dydaktycznych dla prowadzenia zajęć w zakresie odnawialnych źródeł energii.

26 Segregacja śmieci i zbiórka baterii W szkole i internacie stoją śmietniki do segregacji śmieci. Uczniowie sumiennie przykładają się do ich segregowania. Młodzież w internacie zbiera także baterie do odpowiedniego pojemnika.

27 Wymiana międzynarodowa W dniach 29 listopada – 6 grudnia 2012 roku uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu wraz z członkami Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego brała udział w wymianie młodzieżowej na Sycylii, gdzie tematem przewodnim była ekologia i problemy ekologiczne.

28 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "EKOROZWÓJ W NASZEJ SZKOLE Jakub Piankowski, Fabian Kosznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google