Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SERIA NIEFORTUNNYCH ZDARZEŃ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SERIA NIEFORTUNNYCH ZDARZEŃ"— Zapis prezentacji:

1 SERIA NIEFORTUNNYCH ZDARZEŃ
Lemony Snicket Agata Iwanicka VD 2007/2008

2 O autorze: Postać fikcyjna, autor i narrator Serii Niefortunnych Zdarzeń Początkowo uczył się w szkołach publicznych i u nauczycieli prywatnych, a potem na odwrót. Owiany sławą błyskotliwego naukowca i niesławą błyskotliwego oszusta, został kilkakrotnie uznany za znacznie wyższego, niż jest w istocie. Geniusz badawczy pana Snicketa koncentruje się obecnie wyłącznie na żałosnych przypadkach sierot Baudelaire, których relację publikuje na bieżąco wydawnictwo Harper/Collins.

3 O ilustratorze: Helquist Brett, z wielkim trudem zdobył zawód ilustratora, ale do dziś żałuje, że nie wybrał jakiejś bezpieczniejszej profesji, na przykład piractwa. Mimo ryzyka nadal tłumaczy osobliwe odkrycia Lemony Snicketa na język niezwykłych obrazów.

4 Bohaterowie Wioletka Baudelaire Klaus Baudelaire Słoneczko Baudelaire

5 Główni bohaterowie serii, rodzeństwo Baudelaire’ów, to trójka dobrze wychowanych, zdolnych i miłych dzieci. Ich rodzice giną w płomieniach, a one dostają się pod pieczę zwyrodniałego krewnego, Hrabiego Olafa. Hrabia Olaf w każdym tomie na różne sposoby prześladuje swoje ofiary, ponieważ pragnie przejąć ogromny majątek należący do sierot.

6 Tomy Serii Niefortunnych Zdarzeń:
1. „Przykry Początek” 2. „Gabinet Gadów” 3. „Ogromne Okno” 4. „Tartak Tortur” 5. „Akademia Antypatii” 6. „Winda Widmo” 7. „Wredna Wioska” 8. „Szkodliwy Szpital” 9. „Krwiożerczy Karnawał” 10. „Zjezdne Zbocze” 11. „Groźna grota” 12. „Przedostatnia Pułapka” 13. „Koniec końców”

7


Pobierz ppt "SERIA NIEFORTUNNYCH ZDARZEŃ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google