Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

D ZIEŃ Z IEMI – 2013 "Elektroodpady - proste zasady"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "D ZIEŃ Z IEMI – 2013 "Elektroodpady - proste zasady""— Zapis prezentacji:

1 D ZIEŃ Z IEMI – 2013 "Elektroodpady - proste zasady"

2 D ZIEŃ Z IEMI Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Dzień Ziemi obchodzimy co roku w dniu równonocy wiosennej.

3 P LAKATY REKLAMUJĄCE D ZIEŃ Z IEMI Tegoroczny plakatZeszłoroczne plakaty

4 T EMATY Z POPRZEDNICH LAT 2012 – Dobra energia dla wszystkich 2011 – Las jest blisko nas 2010 – Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas 2009 – Z energią chrońmy klimat 2008 – Klimat w potrzebie 2007 – Z energią chrońmy Ziemię 2006 – Rzeka

5 P O CO ORGANIZOWANY JEST D ZIEŃ Z IEMI ? Dzień Ziemi organizowany jest po to, aby uświadomić ludziom jak ważna jest ochrona środowiska i że dotyczy ona wszystkich ludzi. Nad miastami unosi się smog, który można powstrzymywać filtrami powietrza, można też segregować odpady co również bardzo przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń. To najprostsze działania, z którymi każdy człowiek jest w stanie sobie poradzić.

6 W wielu miejscach naszego kraju z okazji Światowego Dnia Ziemi odbywają się festyny oraz inne uroczystości, które mają na celu uświadamianie społeczeństwu jak ważna jest ochrona środowiska. W takim dniu jedną z największych polskich imprez jest słynny festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie.

7 F ESTYN Z OKAZJI D NIA Z IEMI – 2013 I MPREZA ODBĘDZIE SIĘ 28.04 W W ARSZAWIE NA P OLU M OKOTOWSKIM Organizatorzy tego festynu piszą: Program tegorocznego festynu podzieliliśmy na tematyczne sektory, w sektorze wymiany informacji uczestniczyć będą m.in.; instytuty badawcze, muzea, wyższe uczelnie. Sektor współpracy społecznej to miejsce dla organizacji pozarządowych, w sektorze ekspozycji edukacyjnych pokażemy jednostki Lasów Państwowych i tworzyć będziemy instalacje przestrzenne. Kolejny sektor - świadomego konsumenta to Stół Darów Ziemi z polskimi produktami tradycyjnymi oraz wyroby z ekologicznych produkcji. Sektor edukacji twórczej to warsztaty i instalacje artystyczne - dla wszystkich i wiele atrakcji dla najmłodszych.

8 Tak Polacy obchodzą Dzień Ziemi

9 D ZIEŃ Z IEMI W NASZEJ SZKOLE Co roku w naszej szkole organizowany jest apel z okazji Dnia Ziemi.

10 KONIEC Źródła: http://www.zielonalekcja.pl/http://www.zielonalekcja.pl/ http://www.dzienziemi.org.pl/ http://podlasie24.pl/ http://www.powiat.limanowa.pl/ http://www.wspolczesna.pl/ http://wtrosceonature.com/ http://sp82.krakow.pl/ Opracował: Arkadiusz Skrzypek


Pobierz ppt "D ZIEŃ Z IEMI – 2013 "Elektroodpady - proste zasady""

Podobne prezentacje


Reklamy Google