Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Elektroodpady - proste zasady"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Elektroodpady - proste zasady""— Zapis prezentacji:

1 "Elektroodpady - proste zasady"
Dzień Ziemi – 2013 "Elektroodpady - proste zasady"

2 Dzień Ziemi Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Dzień Ziemi obchodzimy co roku w dniu równonocy wiosennej.

3 Plakaty reklamujące Dzień Ziemi
Tegoroczny plakat Zeszłoroczne plakaty

4 Tematy z poprzednich lat
2012 – „Dobra energia dla wszystkich” 2011 – „Las jest blisko nas” 2010 – „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”  2009 – „Z energią chrońmy klimat” 2008 – „Klimat w potrzebie” 2007 – „Z energią chrońmy Ziemię” 2006 – „Rzeka”

5 Po co organizowany jest Dzień Ziemi ?
Dzień Ziemi organizowany jest po to, aby uświadomić ludziom jak ważna jest ochrona środowiska i że dotyczy ona wszystkich ludzi. Nad miastami unosi się smog, który można powstrzymywać filtrami powietrza, można też segregować odpady co również bardzo przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń. To najprostsze działania, z którymi każdy człowiek jest w stanie sobie poradzić.

6 W wielu miejscach naszego kraju z okazji Światowego Dnia Ziemi odbywają się festyny oraz inne uroczystości, które mają na celu uświadamianie społeczeństwu jak ważna jest ochrona środowiska. W takim dniu jedną z największych polskich imprez jest słynny festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie.

7 Festyn z okazji Dnia Ziemi – 2013 Impreza odbędzie się 28
Festyn z okazji Dnia Ziemi – 2013 Impreza odbędzie się w Warszawie na Polu Mokotowskim Organizatorzy tego festynu piszą: Program tegorocznego festynu podzieliliśmy na tematyczne sektory, w sektorze wymiany informacji uczestniczyć będą m.in.; instytuty badawcze, muzea, wyższe uczelnie. Sektor współpracy społecznej to miejsce dla organizacji pozarządowych, w sektorze ekspozycji edukacyjnych pokażemy jednostki Lasów Państwowych i tworzyć będziemy instalacje przestrzenne. Kolejny sektor - świadomego konsumenta to Stół Darów Ziemi z polskimi produktami tradycyjnymi oraz wyroby z ekologicznych produkcji. Sektor edukacji twórczej to warsztaty i instalacje artystyczne - dla wszystkich i wiele atrakcji dla najmłodszych.

8 Tak Polacy obchodzą Dzień Ziemi

9 Dzień Ziemi w naszej szkole
Co roku w naszej szkole organizowany jest apel z okazji Dnia Ziemi.

10 KONIEC Opracował: Arkadiusz Skrzypek
Źródła:


Pobierz ppt ""Elektroodpady - proste zasady""

Podobne prezentacje


Reklamy Google