Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell (ur. 1915), na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell (ur. 1915), na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell (ur. 1915), na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

4 Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

5 Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 roku odbywać się będą podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady – proste zasady" dofinansowanej ze środków NFOŚiGW

6 troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska,…

7

8

9 Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpad niebezpieczny i jako taki nie może być wyrzucany z innymi odpadami do śmietnika.

10

11 Wykorzystane źródła internetowe: 1.http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Ziemihttp://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Ziemi 2.http://www.dzienziemi.org.pl/2013/index.phphttp://www.dzienziemi.org.pl/2013/index.php 3.http://www.familie.pl/artykul/Elektrosmieci- zagrozenie-dla-srodowiska-naturalnego,4845,1.htmlhttp://www.familie.pl/artykul/Elektrosmieci- zagrozenie-dla-srodowiska-naturalnego,4845,1.html 4.http://www.dzien.com.pl/dzien-ziemi/http://www.dzien.com.pl/dzien-ziemi/


Pobierz ppt "Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell (ur. 1915), na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google