Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Murowana Goślina Czy jeździmy bezpiecznie? Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców gminy podczas MTB Maraton Murowana Goślina (117 ankiet)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Murowana Goślina Czy jeździmy bezpiecznie? Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców gminy podczas MTB Maraton Murowana Goślina (117 ankiet)"— Zapis prezentacji:

1 Murowana Goślina Czy jeździmy bezpiecznie? Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców gminy podczas MTB Maraton Murowana Goślina (117 ankiet)

2 To u nas odbywa się co roku MTB Maraton Murowana Goślina

3 W okolicach naszej miejscowości, którą otacza Puszcza Zielonka znajduje się wiele certyfikowanych szklaków rowerowych. Źródła podają, że jest ich około 500 km. Niestety nie oznacza to faktu, że można poruszać się tu na rowerze zupełnie bezpiecznie… Mieszkańcy nie znają nowych przepisów ruchu drogowego… Uczestnicy ruchu drogowego często łamią przepisy – szczególnie na przejściach dla pieszych… Nie posiadamy przy sobie bieżących dokumentów uprawniających do jazdy… Ścieżki rowerowe kończą się w najmniej spodziewanym momencie… Jest za mało oświetlenia na dojazdach do pobliskich wiosek… Mieszkańcy wskazali rondo jako miejsce potencjalnie niebezpieczne z uwagi na dużą prędkość jadących pojazdów… Zmianę w zachowaniu uczestników ruchu drogowego dostrzegają tylko w przypadku zwiększenia kontroli przez policję i nakładania wyższych mandatów…

4 Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy – chociaż to kierowcy byli wskazywani najczęściej, W rozmowach wszyscy uważają, że brak nam kultury na drodze, Nie liczymy się z innymi uczestnikami ruchu drogowego i nie przestrzegamy ich praw, Nie znamy zmian w przepisach, co prowadzi do kolizji i wypadków, Nie wiemy, jak poprawić bezpieczeństwo, ale zaczynamy się już nad tym zastanawiać. Niestety niechętnie udzielamy odpowiedzi na zadawane pytania, co utrudniało przeprowadzenie ankiet wśród mieszkańców.

5 Dziękujemy za uwagę! Damian Kotliński Szymon Błoszyk Kacper Kaźmierczak Kacper Sokalski Jakub Szukała MATERIAŁY DO PREZENTACJI (ZDJĘCIA) POCHODZĄ ZE STRONY INTERNETOWEJ NASZEJ GMINY http://www.murowana-goslina.pl


Pobierz ppt "Murowana Goślina Czy jeździmy bezpiecznie? Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców gminy podczas MTB Maraton Murowana Goślina (117 ankiet)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google