Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Sportu!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Sportu!."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Sportu!

2 Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk
KTO? Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk Nina Pushpakumara Nika Kucharczyk

3 CO? Projekt dotyczy sportu i rekreacji. Budżet obejmuje zakup sprzętu do wyposażenia bloku sportowego (m.in. rowerki, motylki, gumy do ćwiczeń i wiele innych) oraz organizację szkolnego turnieju w różnorodnych dyscyplinach sportowych z medalami, dyplomami i obiektywnym sędzią z zewnątrz.

4 DLACZEGO/PO CO? Celem jest pomoc w rozwoju fizycznym uczniów naszej szkoły, zwiększenie atrakcyjności zajęć sportowych, zorganizwoanie imprezy, która będzie miała na celu zintegrowanie społeczności szkoły oraz doposażenie bloku sportowego. Dotychczas nie zawsze i nie wszyscy mogli uczestniczyć w rozgrywkach z powodu braków w sprzęcie. Zakupiony sprzęt będzie później wykorzystywany podczas lekcji oraz zajęć SKS.

5 GDZIE? Projekt obejmuje blok sportowy naszego liceum.

6 KIEDY? Okres III/IV – zakup sprzętu
Okres IV/V – umieszczenie sprzętu i próby jego użytkowania – realizacja „Dnia Sportu”

7 HYDE PARK! Aktywność fizyczna ma nieskończenie wiele zalet.
Muskularni rzadziej chorują. W zdrowym ciele - zdrowy duch Ćwiczenia fizyczne poprawiają nie tylko stan naszego ciała, ale i umysłu. Ćwiczenia fizyczne po pierwsze poprawiają nasz subiektywny obraz własnego ciała, uczą nas siebie akceptować, po drugie włączają nas w działania społeczności i sprawiają, że otrzymujemy od innych więcej pozytywnych sygnałów na swój temat. Dość zwolnień z wf - walczmy z leniuchami. Ruch zwiększa wydzielanie substancji uspakajających i zwiększa odporność na ból. Więcej ruchu - wiecej szcześcia! Intensywny trening podnosi ciśnienie we krwi, dotlenia mózg i wzmaga produkcję adrenaliny. Ćwiczenia przyśpieszają wzrost nowych neuronów w strukturze mózgowej (hipokampie) odpowiadającej za pamięć i zdolność uczenia się. Wspomagają koncentrację oraz zapamiętywanie. Ruch na świeżym powietrzu dotlenia mózg, dzięki temu nauka staje się wydajniejsza i mniej męcząca. Wysportowany, czyli piękniejszy. Nasz organizm uwielbia ruch Wyniki badań na sportowcach pokazują, że poziom endorfin wzrasta, jeśli ruchowi towarzyszy rywalizacja.

8 Dziękujemy za uwagę 


Pobierz ppt "Dzień Sportu!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google