Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Sportu!. Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk Nina Pushpakumara Nika Kucharczyk KTO?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Sportu!. Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk Nina Pushpakumara Nika Kucharczyk KTO?"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Sportu!

2 Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk Nina Pushpakumara Nika Kucharczyk KTO?

3 Projekt dotyczy sportu i rekreacji. Budżet obejmuje zakup sprzętu do wyposażenia bloku sportowego (m.in. rowerki, motylki, gumy do ćwiczeń i wiele innych) oraz organizację szkolnego turnieju w różnorodnych dyscyplinach sportowych z medalami, dyplomami i obiektywnym sędzią z zewnątrz. CO?

4 Celem jest pomoc w rozwoju fizycznym uczniów naszej szkoły, zwiększenie atrakcyjności zajęć sportowych, zorganizwoanie imprezy, która będzie miała na celu zintegrowanie społeczności szkoły oraz doposażenie bloku sportowego. Dotychczas nie zawsze i nie wszyscy mogli uczestniczyć w rozgrywkach z powodu braków w sprzęcie. Zakupiony sprzęt będzie później wykorzystywany podczas lekcji oraz zajęć SKS. DLACZEGO/PO CO?

5 Projekt obejmuje blok sportowy naszego liceum. GDZIE?

6 Okres III/IV – zakup sprzętu Okres IV/V – umieszczenie sprzętu i próby jego użytkowania – realizacja Dnia Sportu KIEDY?

7 1. Aktywność fizyczna ma nieskończenie wiele zalet. 2. Muskularni rzadziej chorują. 3. W zdrowym ciele - zdrowy duch 4. Ćwiczenia fizyczne poprawiają nie tylko stan naszego ciała, ale i umysłu. 5. Ćwiczenia fizyczne po pierwsze poprawiają nasz subiektywny obraz własnego ciała, uczą nas siebie akceptować, po drugie włączają nas w działania społeczności i sprawiają, że otrzymujemy od innych więcej pozytywnych sygnałów na swój temat. 6. Dość zwolnień z wf - walczmy z leniuchami. 7. Ruch zwiększa wydzielanie substancji uspakajających i zwiększa odporność na ból. 8. Więcej ruchu - wiecej szcześcia! 9. Intensywny trening podnosi ciśnienie we krwi, dotlenia mózg i wzmaga produkcję adrenaliny. 10. Ćwiczenia przyśpieszają wzrost nowych neuronów w strukturze mózgowej (hipokampie) odpowiadającej za pamięć i zdolność uczenia się. Wspomagają koncentrację oraz zapamiętywanie. Ruch na świeżym powietrzu dotlenia mózg, dzięki temu nauka staje się wydajniejsza i mniej męcząca. 11. Wysportowany, czyli piękniejszy. 12. Nasz organizm uwielbia ruch 13. Wyniki badań na sportowcach pokazują, że poziom endorfin wzrasta, jeśli ruchowi towarzyszy rywalizacja. HYDE PARK!

8 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Dzień Sportu!. Szarżujące Robaczki Aleksandra Sęk Nina Pushpakumara Nika Kucharczyk KTO?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google