Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH POZALEKCYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 im. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KRAKOWIE ul. BATALIONU SKAŁA AK 12.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH POZALEKCYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 im. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KRAKOWIE ul. BATALIONU SKAŁA AK 12."— Zapis prezentacji:

1 SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH POZALEKCYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 im. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KRAKOWIE ul. BATALIONU SKAŁA AK 12

2 W naszej szkole dzieci sześcioletnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Pod okiem nauczycieli mogą rozwijać zdolności, wyrównywać szanse edukacyjne, kształtować właściwą postawę i sprawność ruchową.

3 Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej,w której dzięki Rządowemu programowi Radosna Szkoła znajdują się sprzęty do zabawy dla sześciolatków. Zabawy ruchowe to zajęcia, na które uczniowie czekają z niecierpliwością. Przynoszą one zadowolenie i radość, a jednocześnie rozwijają ich sprawność, uczą współpracy w grupie, skłaniają do działania. Na zajęciach uczniowie mogą liczyć na doping kolegów i zdrową rywalizację.

4

5 Zajęcia odbywają się w małej sali gimnastycznej, prowadzone są zgodnie z programem zajęć korekcyjnych dla dzieci w wieku 6 lat. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości dzieci.

6 Tak pracujemy nad wadami postawy, prostujemy plecy i ćwiczymy stopy.

7 Koło Główka pracuje zorganizowano dla sześciolatków, aby stworzyć sprzyjające warunki do wyrównywania szans edukacyjnych uczniów. Dzieci wyrównują poziom wiedzy, kształtują motywację. Głównymi metodami stosowanymi na zajęciach, są metody aktywizujące, takie jak drama, burza mózgów, gry dydaktyczne. Wszystkie metody dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci.

8 Zajęcia odbywają się w formie zabawowej. Sprawiają radość i integrują grupę, Zawsze możemy liczyć na pomoc kolegów i naszej pani.

9 Na zajęciach dobrze się bawimy, a przy okazji też uczymy. Tak ćwiczymy spostrzegawczość, pamięć i zgodną współpracę.

10 Po półrocznej pracy można zaobserwować postępy w technice czytania. Nie ma dla nas nic trudnego.

11 Na koło artystyczne uczęszczają dzieci, które chcą rozwijać zdolności. Uczniowie podejmują działania twórcze w celu rozwijania kreatywnej postawy, oraz wyobraźni twórczej. Na zajęciach tych dzieci malują, lepią, wycinają, poznają różne techniki plastyczne, często towarzyszy im muzyka i piosenka. Swoje prace prezentują na korytarzu szkolnym, oraz ozdabiają nimi salę lekcyjną. Uczniowie przygotowują się do konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Podczas działania dzieci rozwijają sprawność dłoni i nadgarstka, co pomaga im w umiejętności pięknego pisania.

12 Zajęcia plastyczne kształtują w nas poczucie piękna i estetyki.

13


Pobierz ppt "SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH POZALEKCYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 im. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KRAKOWIE ul. BATALIONU SKAŁA AK 12."

Podobne prezentacje


Reklamy Google