Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży Temat: Czy zwierzęta egzotyczne muszą być zarejestrowane?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży Temat: Czy zwierzęta egzotyczne muszą być zarejestrowane?"— Zapis prezentacji:

1 Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży Temat: Czy zwierzęta egzotyczne muszą być zarejestrowane?

2 SPIS TREŚCI 1.OPIS REJESTROWANEGO GADA 2.CITES 3.TRAFFIC 4.WYDZIAŁ ŚRODOWISKA I ZIELENI 5.REJESTRACJA 6.WYKONAWCY 7.BIBLIOGRAFIA

3 Boa dusiciel (Boa constrictor) Występowanie Większa część Ameryki Środkowej i Południowej, od północnego Meksyku po środkową Argentynę. Rozmiary Dorasta, w zależności od podgatunku i populacji, do 3–4 metrów. Pokarm W naturze poluje na niewielkie ssaki, ptaki, płazy, gady, a nawet ryby, w warunkach terraryjnych karmiony jest szczurami, chomikami, świnkami morskimi, królikami i kurczętami. Jak wszystkie dusiciele, ofiarę dusi, a następnie połyka w całości. Trawienie zajmuje kilka dni, czas ten wąż spędza w ukryciu. Zachowanie Wąż aktywny nocą (w terrarium zwykle ożywia się po zgaszeniu oświetlenia), dzień spędza w kryjówkach.

4 Konwencja Waszyngtońska (CITES) Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, sporządzona w Waszyngtonie, w dniu 3 marca 1973 roku, zwana jest także Konwencją Waszyngtońską lub w skrócie CITES. Celem Konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę i ograniczanie międzynarodowego handlu tymi zwierzętami i roślinami, rozpoznawalnymi ich częściami i produktami pochodnymi. Rzeczpospolita Polska ratyfikowała przystąpienie do Konwencji 12 grudnia 1989 roku. Weszła ona w życie w Polsce 12 marca 1990 roku.

5 Również w Polsce odbywają się seminaria poświęcone problemowi nielegalnego handlu gadami. Osobna sesja, prowadzona przez reprezentanta organizacji TRAFFIC, która kieruje dr William Schaedla była poświęcona problemowi eksploatacji populacji gadów w Azji Południowo-Wschodniej, skąd wiele okazów trafia do Europy (np. do prywatnych hodowli lub jako wyroby ze skóry). Seminarium o przestrzeganiu CITES w Europie Środkowo-Wschodniej Rocznie z Azji Południowo-Wschodniej eksportuje się pół miliona skór.

6 Rejestracja w Wydziale Środowiska i Zieleni

7 Rejestracja

8 Wniosek

9 Obowiązujące przepisy

10 TAK

11 WIEDZA=BEZPIECZEŃSTWO

12 Dzięki wizycie w Urzędzie, zdobyciu wiedzy i pomocy pani urzędniczki, dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy, które dla nas, jako miłośniczek zwierząt egzotycznych, były dotąd nieznane. Dowiedziałyśmy się również, jakie są wymagane dodatkowe dokumenty potrzebne do złożenia prawidłowego i pełnego wniosku o rejestrację zwierząt egzotycznych. Teraz pełne fachowej wiedzy, będziemy informować i przypominać właścicielom egzotycznych zwierząt o konieczności rejestracji swojego pupila. Wnioski:

13 Jagoda Boniecka Aleksandra Dołowy Natalia Czeszewska Anna Kralska REALIZACJA:

14 1.Google 2.Wikipedia 3.Konwencja Waszyngtońska ( CITES) 4.Ministerstwo Środowiska Rzeczpospolita Polska 5. Biuletyn Informacji Publicznej 6. Wydział Środowiska i Zieleni 7. Notatki Aleksandry Dołowy BIBLIOGRAFIA:

15 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży Temat: Czy zwierzęta egzotyczne muszą być zarejestrowane?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google