Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zarządzanie kredytami i należnościami Praktyka zarządzania kredytami w transakcjach transgranicznych w UE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zarządzanie kredytami i należnościami Praktyka zarządzania kredytami w transakcjach transgranicznych w UE."— Zapis prezentacji:

1 Zarządzanie kredytami i należnościami Praktyka zarządzania kredytami w transakcjach transgranicznych w UE

2 Wprowadzenie 2 Unia Europejska (UE) jest jednym z największych rynków na całym świecie, gdzie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą znaleźć wiele możliwości. Jednakże, z różnych powodów, małe firmy czasami nie radzą sobie w operacjach transgranicznych. Jedną z największych przeszkód dla wielu przedsiębiorców jest brak wiedzy, czy klient w innym państwie członkowskim UE będzie płacić rachunki na czas, jak najlepiej postępować w przypadku, gdy to nastąpi oraz konsekwencje nieotrzymywania należnych płatności.

3 Cele. poprzez opisanie środków, jakie przedsiębiorca może podjąć od momentu złożenia oferty cenowej do momentu odzyskania niezapłaconych kwot poprzez opisanie środków dostępnych przedsiębiorcy, kiedy już dojdzie do powstania złych długów. Wspieranie MŚP i przyszłych i/lub młodych przedsiębiorców w zarządzaniu kredytami oraz ewentualne egzekwowanie roszczeń transgranicznych 3

4 Znaczenie zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami Zasady zarządzania przepływami pieniężnymi Co powinno wchodzić w zakres zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami 1. Definiowanie polityki firmy w zakresie zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami. 4

5 Znaczenie zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami Klienci będący w trudnej sytuacji finansowej i niebędący w stanie zapłacić faktury mogą postawić biznes spółki na pochyłej krawędzi. Generowane przez firmę środki pieniężne należy monitorować, kontrolować i skutecznie wykorzystywać. Należy OKREŚLIĆ i WDROŻYĆ zarządzanie środkami pieniężnymi i kredytami, które powinno obejmować CA ŁY CYKL BIZNESOWY.

6 Zasady zarządzania przepływami pieniężnymi Zarządzanie środkami pieniężnymi i kredytami - tak samo ważne, jak sprzedaż i marketing Nigdy nie przekazuje się gotówki. W obszarze zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami najważniejszy jest czas.

7 Narzędzia do zarządzania środkami pieniężnymi i kredytami powinny obejmować... Kwestie przedumowne Ustanowienie NORMY KREDYTOWEJ kontrolę kredytową ocenę klientów Warunki umowne Ustalenie warunków kredytowych płatność z góry płatność ratalna płatność za pobraniem... Politykę ściągania należności DOK ŁADNOŚĆ podczas fakturowania Śledzenie należnych kwot Ustanowienie PRAKTYK ŚCIĄGANIA NALEŻNOŚCI wg HARMONOGRAM U


Pobierz ppt "Zarządzanie kredytami i należnościami Praktyka zarządzania kredytami w transakcjach transgranicznych w UE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google