Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZE RADY NA EKOODPADY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZE RADY NA EKOODPADY"— Zapis prezentacji:

1 NASZE RADY NA EKOODPADY
Bartosz Kuryło Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 w Opolu

2 O Elektrośmieciach Elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt  elektryczny i elektroniczny to wszystkie popsute, od dawna  nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Klasyfikowane są one, jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.

3 Za elektrośmieci uznajemy :
ZEPSUTĄ LODÓWKĘ

4 ZEPSUTY TELEWIZOR ZEPSUTY LAPTOP

5 I inne rzeczy elektroniczne
Zepsuty komputer Zużyte baterie I inne rzeczy elektroniczne

6 Co trzeba zrobić z elektrośmieciami?
Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, ponieważ   grozi za to kara grzywny nawet do 5 000 złotych! Nie należy ich przetrzymywać w domu czy w piwnicy, a oddać do punktu zbierania elektrośmieci lub, gdy są to urządzenia wielkogabarytowe, zadzwonić po bezpłatny odbiór elektrośmieci bezpośrednio z domu.

7 Ile czasu rozkładają się takie odpady?
Ekoodpady nie ulegają rozkładowi , dlatego tak ważne jest ich oddanie odpowiednim służbą. Zebrane w punktach zbierania czy odebrane z domu elektrośmieci trafią do zakładu przetwarzania, gdzie nastąpi bezpieczny demontaż sprzętu. Pozyskane w ten sposób materiały można wykorzystać ponownie do produkcji nowych urządzeń.

8 Dlaczego Elektrośmieci szkodzą?
Elektrośmieci zawierają szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby. Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt .

9 BEZPŁATNY ODBIÓR DUŻYCH ELEKTROŚMIECI Z DOMU
Jeżeli chcesz się pozbyć tych ekoodpadów , możesz zadzwonić na darmową, ogólnopolską infolinię :

10 Podsumowanie My jako dzieci również możemy pomagać w ochronie ekosystemu, poprzez wyrzucanie zużytych baterii do odpowiednich pojemników, które między innymi są w naszych szkołach i poprzez oddanie ich odpowiednim służbom.

11 KONIEC Wszystkie zdjęcia zamieszczone w prezentacji są autorstwa Bartosza Kuryło z PSP8 w Opolu.


Pobierz ppt "NASZE RADY NA EKOODPADY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google