Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiedzialny konsument. 1.Co to są elektrośmieci? 2.Gdzie oddajemy elektrośmieci? 3.Dlaczego elektrośmieci szkodzą? 4.Z czego zbudowany jest telefon.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiedzialny konsument. 1.Co to są elektrośmieci? 2.Gdzie oddajemy elektrośmieci? 3.Dlaczego elektrośmieci szkodzą? 4.Z czego zbudowany jest telefon."— Zapis prezentacji:

1 Odpowiedzialny konsument

2 1.Co to są elektrośmieci? 2.Gdzie oddajemy elektrośmieci? 3.Dlaczego elektrośmieci szkodzą? 4.Z czego zbudowany jest telefon komórkowy, bateria, ładowarka?

3 Co to są elektorśmieci? Elektrośmieci- to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: zepsuta pralka, lodówka, mikrofalówka.

4 Gdzie oddajemy elektrośmieci ? Elektrośmieci można bezpłatnie oddać w punktach zbierania np..;MZGK. Elektrośmieci można pozbyć się także w sklepie, ale tylko przy zakupie nowego sprzętu tego samego typu,np.: możesz oddać stary telewizor przy zakupie nowego telewizora. Tak samo jest z innymi elektrośmieciami.

5 Dlaczego elektrośmieci szkodzą? Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera, świetlówki czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby.

6 Z czego zbudowany jest telefon? 45% plastik 20% miedz 10% ceramika 5% niemetale 20% inne metale, jak aluminium czy zloto

7 Z czego zbudowana jest bateria? 20% Kobalt 32% Nikiel 28% Miedz 10%Niemetale 10% Inne substancje

8 Z czego zbudowana jest ładowarka? 5% Zloto 35% Pallad 25% Miedz 15% Niemetale 10% Inne substancje


Pobierz ppt "Odpowiedzialny konsument. 1.Co to są elektrośmieci? 2.Gdzie oddajemy elektrośmieci? 3.Dlaczego elektrośmieci szkodzą? 4.Z czego zbudowany jest telefon."

Podobne prezentacje


Reklamy Google