Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzaje telefonów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzaje telefonów."— Zapis prezentacji:

1 Rodzaje telefonów

2 Telefon stacjonarny W 1876 roku Alexander Grahama Bell pierwszy opatentował urządzenie, za pomocą którego można przesyłać na odległość mowę. W mikrofonie jego telefonu fale dźwiękowe padały na giętką membranę, do której przymocowano magnes stały. Membrana z magnesem wibrowały, co dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej, powodowało wytworzenie w znajdującej się tuż obok cewce zmiennego prądu, którego natężenie odpowiadało zmianom ciśnienia fali akustycznej. Ten prąd przesyłano kablem do odbiornika, czyli słuchawki, gdzie przechodził przez uzwojenie elektromagnesu.

3 Telefon komórkowy Telefon komórkowy (potocznie "komórka") - rodzaj aparatu telefonicznego, zazwyczaj przenośnego, komunikującego się z siecią przy użyciu fal radiowych. Słowo 'komórka' oznacza w tym kontekście obszar zasięgu pojedynczej stacji przekaźnikowej - obsługa telefonu jest automatycznie przekazywana z jednej komórki do następnej w trakcie przemieszczania się osoby używającej telefonu. Jest rozwinięciem lekkiego, ręcznego radiotelefonu. Istnieją telefony komórkowe działające w systemach analogowych (np. NMT) i cyfrowych (np. GSM, DCS, PCS, UMTS).

4 Radiotelefon i telefon komórkowy /2003rok/

5 Celular SAMSUNG

6 Nokia

7 Telefon internetowy Telefon VoIP to typ aparatu telefonicznego który jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów PSTN lub ISDN podłączamy nie do linii telefonicznej lecz do Internetu i rozmowy przeprowadzamy korzystając z VoIP. Tego typu urządzenie umożliwia prowadzenie znacznie tańszych rozmów, czasami nawet darmowych w ramach jednego operatora. Wygląda on jak zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami też wyświetlacz jednak nie posiada on wyjścia do analogowej linii telefonicznej lub ISDN lecz wyjście do Internetu najczęściej jako gniazdo RJ-45 w standardzie Ethernet. Urządzenie to umożliwia prowadzenie rozmowy VoIP nawet użytkownikowi nie wyposażonemu w komputer. Komputer jest potrzebny czasem jedynie do skonfigurowania telefonu.

8 Telefon przez internet
Aby rozmawiać przez internet można także wykorzystywać tradycyjny telefon, łącząc go poprzez bramkę. Telefon internetowy umożliwia realizację połączeń o wyśmienitej jakości bez użycia komputera. Technologia VoIP jest technologią przyszłości. Telefon internetowy wypiera coraz bardziej tradycyjną telefonię analogową. O sukcesie VoIP przesądzą znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnej telefonii koszty rozmów.

9 Telefon przez internet

10 WAŻNE NUMERY TELEFONÓW
Techniczne pogotowie energetyczne - 991 pogotowie gazowe- 992 pogotowie ciepłownicze- 993 pogotowie wodno-kanalizacyjne- 994

11 Numery telefonów alarmowych
alarmowy na komórkę- 112 straż miejska- 986 policja- 997 straż pożarna- 998 pogotowie ratunkowe- 999


Pobierz ppt "Rodzaje telefonów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google