Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Justyna Pilorz Kl.3aTż Gr.2. Środki łączności administracyjnej Urządzeniami technicznymi ułatwiającymi przekazywanie i otrzymywanie informacji słownych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Justyna Pilorz Kl.3aTż Gr.2. Środki łączności administracyjnej Urządzeniami technicznymi ułatwiającymi przekazywanie i otrzymywanie informacji słownych."— Zapis prezentacji:

1 Justyna Pilorz Kl.3aTż Gr.2

2 Środki łączności administracyjnej Urządzeniami technicznymi ułatwiającymi przekazywanie i otrzymywanie informacji słownych są środki łączności administracyjnej. W jednostkach organizacyjnych tworzy się wewnętrzną sieć telefoniczną umożliwiająca szybką łączność pomiędzy komórkami organizacyjnymi i pracownikami

3 zaś w większych firmach tworzy się systemy telekomunikacyjne z centralą abonencką i połączonymi z nią aparatami. Ponadto wprowadza się aparaty telefoniczne głośno mówiące z automatycznym wyborem abonenta.

4 Automatyczna sekretarka Aparat ten po przyjęciu połączenia odtwarza wcześniej przygotowaną informację oraz rejestruje ja na taśmie magnetycznej. Umożliwia on też nagranie prowadzonej rozmowy.

5 Teleksy Do przekazywania informacji między poszczególnymi jednostkami wykorzystywane są teleksy. Działają one w oparciu o telegraficzną sieć abonencką umożliwiającą bezpośrednie połączenia między abonamentami. Przebieg całego połączenia teleksowego jest dokumentowany wydrukiem zwanym teleksogramem.

6 Nowoczesne środki łączności: telefaksy Wykorzystują one sieć telefoniczną do przekazywania wiadomości w formie obrazów nieruchomych np. - rysunków - zdjęć - maszynopisów - innych dokumentów

7 Środki łączności bezprzewodowej Do przekazywania informacji bezprzewodowym służą: - radiotelefony - systemy przywoławcze - telefony komórkowe

8 Radiotelefony Do łączności radiotelefonicznej potrzebne są dwie lub więcej radiostacje nadawczo- odbiorcze stosuje je głównie policja, pogotowie ratunkowe, radio- taxi, służby specjalne.

9 Systemy przywoławcze Składają się z centralnych nadajników i - niewielkich wymiarów osobistych odbiorników - pagerów. Komputery Do łączności w coraz większym zakresie wykorzystuje się komputery, które włącza się w sieć telefoniczną lub tworzy się odrębną sieć komputerową.

10 Wizyjno- foniczne środki łączności Do wizyjno- fonicznych środków łączności zalicza się: 1. Wideofony 2. telewizję użytkową Modem To urządzenie przetwarzające informację komputerową (cyfrową) na sygnały elektryczne, przesyłane normalną linią telefoniczną.

11 Telefony komórkowe Działają w oparciu o własną sieć anten za pomocą których nawiązywana jest łączność radiowo- telefoniczna z indywidualnymi posiadaczami aparatów. Wideofony Są to aparaty telefoniczne wyposażone w małe ekrany telewizyjne. Osoby przeprowadzające rozmowy widzą się nawzajem na ekranach.

12 Telewizja użytkowa Jest dziełem telewizji zajmującej się przekazywaniem obrazów i dźwięków za pomocą sieci kablowej przeznaczonych dla określonego kręgu odbiorców oraz wykorzystywana jest w dużych sklepach samoobsługowych.


Pobierz ppt "Justyna Pilorz Kl.3aTż Gr.2. Środki łączności administracyjnej Urządzeniami technicznymi ułatwiającymi przekazywanie i otrzymywanie informacji słownych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google