Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Telefonia komórkowa. Co to tel. komórkowy Jest to bezprzewodowe urządzenie służące do komunikacji w systemach cyfrowych (GSM, DCS, PCS), lub analogowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Telefonia komórkowa. Co to tel. komórkowy Jest to bezprzewodowe urządzenie służące do komunikacji w systemach cyfrowych (GSM, DCS, PCS), lub analogowych."— Zapis prezentacji:

1 Telefonia komórkowa

2 Co to tel. komórkowy Jest to bezprzewodowe urządzenie służące do komunikacji w systemach cyfrowych (GSM, DCS, PCS), lub analogowych.

3 Zasada działania Telefon komórkowy, działa tylko w zasięgu przekaźnika 2 telefony obok siebie nie wystarczą

4 Duża odległość od miasta Gdy przekaźnik jest daleko, telefon emituje mocniejsze pole elektromagnetyczne Po dłuższej pracy w tych warunkach rozładowuje się po kilkunastu godzinach (mało kto wyłącza je na noc)

5 Szkodliwość Promieniowanie wytwarzane przez telefon, ma częstotliwość zbliżoną do emitowanego w kuchenkach mikrofalowych W przypadku wielu telefonów na małym terenie, jest duże natężenie oddziaływania

6 Choroby Duże natężenia pola elektromagnetycznego, wywołuje: Raka mózgu i uszu Białaczkę Zaburzenia pamięci Zaburzenia koncentracji

7 Co należy przedsięwziąć? Wyłączać telefony na noc (oszczędność energii)

8 Co należy przedsięwziąć? Stosować zestawy głośno-mówiące (zmniejszenie oddziaływania na mózg)

9 Co należy przedsięwziąć? Dzwonić w miejscach gęsto zabudowanych (miasteczka, gdzie przekaźniki są dość blisko)


Pobierz ppt "Telefonia komórkowa. Co to tel. komórkowy Jest to bezprzewodowe urządzenie służące do komunikacji w systemach cyfrowych (GSM, DCS, PCS), lub analogowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google