Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia telefonów komórkowych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia telefonów komórkowych"— Zapis prezentacji:

1 Historia telefonów komórkowych
Prezentację wykonał Damian

2 . W 1956 roku firma Ericsson wprowadziła pierwszy telefon bezprzewodowy o wadze 40 kg i wielkości walizki, kosztował mniej-więcej tyle co samochód dobrej marki).

3 3 kwietnia 1973 r. dr Martin Cooper wykonał pierwszą rozmowę przez telefon komórkowy, miało to miejsce w Nowym Jorku.

4 . Pierwszym operatorem sieci telefonii komórkowej był Sztokholm. Sieć ta miała zasięg działania 30. W miarę postępu technologicznego wymiary i ceny telefonów komórkowych stawały się coraz niższe.

5 Pierwszy telefon. Motorola DynaTAC (zrobiony został w 1985r.)

6 . 16 września 1975 Motorola otrzymała patent o numerze 3 906.
21 sierpnia 1983 pierwszy komercyjny telefon komórkowy (DynaTAC 8000X) został dopuszczony do sprzedaży przez Federalną Komisję Łączności (FCC).

7 Pierwszy telefon w Polsce.
W Polsce pierwszym operatorem telefonii komórkowej systemu NMT została firma Centertel w roku 1991 z połączenia Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz francuskiego potentata telekomunikacyjnego France Telekom Mobiles International.

8 . Sieć rozwijała się na początku bardzo szybko. W mgnieniu oka osiągnęła liczbę około 250 tyś. abonentów. Spółka Centertel otrzymała koncesję na sieć DCS 1800 a w roku 1999 na sieć GSM 900.

9 Coraz to nowsze funkcje.
Pierwszy SMS został nadany 3 grudnia 1992 r. przez Neil’a Papworth’a. W lipcu 1999 r. 23-letni James Winsoar jako pierwszy stworzył logo i dzwonki do telefonu komórkowego. Ta usługa na początku była dostępna tylko dla telefonów firmy Nokia.

10 . Całkiem nie dawno pojawiały się nowe funkcje. M. in. połączenie telefonu z internetem, ekran dotykowy robienie zdjęć, a nawet filmików.

11 .


Pobierz ppt "Historia telefonów komórkowych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google