Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOSTĘP DO INTERNETU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOSTĘP DO INTERNETU."— Zapis prezentacji:

1 DOSTĘP DO INTERNETU

2 Internet- jest zbiorem sieci używających tego samego języka, protokołu
Internet- jest zbiorem sieci używających tego samego języka, protokołu. To największa ogólnoświatowa sieć komputerowa. Ludzie łączą się na różne sposoby: tańsze ale i wolne połączenia komutowane lub droższe i szybkie połączenia stałe.

3 Oprogramowanie Aby korzystać z internetu należy zainstalować jeden z pakietów Microsoft Internet Explorer lub Netscape Communication. Istotnym elementem obu pakietów jest przeglądarka, program służący do przeglądania stron internetowych.

4 Połączenie za pomocą modemu
Od kilku lat Telekomunikacja Polska S. A. udostępnia internetowy serwer, dostępny pod ogólnopolskim numerem telefonu Niewątpliwie jest to w tej chwili jedna z najbardziej popularnych metod połączeń z Internetem, za pośrednictwem której codziennie łączy się z siecią wiele milionów ludzi. Szybkość połączenia to 56Kb/s (4 strony na sekundę)

5 Aby udać się w wędrówkę po internecie należy zainstalować modem oraz usługę Dial Up Networing

6 Modem zewnętrzny

7 SDI Jesienią 2001 roku Telekomunikacja Polska w niektórych miastach uruchomiła tak zwany Stały Dostęp do Internetu (SDI). Idzie tu o umożliwienie korzystania z Internetu bez ograniczeń czasowych ponosząc stałą opłatę. Szybkość transmisji informacji może być nawet do 116 Kb/s. SDI pozwala jednocześnie korzystać z Internetu i prowadzić rozmowę telefoniczną. W usłudze SDI zastosowano unikalną metodę rozdziału kanałów pomiędzy usługi telefoniczne i transmisję danych. SDI nie ingeruje w usługi telefoniczne. Dotychczasowe numery, telefony i okablowanie w domu pozostają bez zmian.

8 Zestaw SDI Terminal SDI - 1szt Dyskietki - 2szt Kabel telefoniczny RJ-45 ? RJ szt Kabel RS szt Zasilacz - 1szt Gniazdo telefoniczne RJ szt

9 Wygląd terminala i oznaczenie panelu

10                                                                                                                          Mapa zasięgu

11 ISDN ISDN to nowoczesna, w pełni cyfrowa usługa telekomunikacyjna. Skrót ISDN znaczy: "cyfrowa sieć z integracją usług" (Integrated Services Digital Network). Integracja usług to możliwość podłączenia do sieci wielu różnych urządzeń końcowych ( cyfrowe telefony, telefaksy, komputery itp.), wszystko to można zrealizować na jednym łączu. Telefonia cyfrowa ISDN, umożliwi Ci realizację dwóch połączeń jednocześnie. Mogą to być dwie rozmowy telefoniczne lub rozmowa i połączenie z Internetem. ISDN zapewnia szybki dostęp do Internetu - do 128 kb/s. Numer dostępu do ISDN-u to

12 Internet przez gniazdko elektryczne
Od marca 2002 roku jest możliwy dostęp do Internetu i telefonu przez gniazdko elektryczne. Usługę świadczy spółka Pattern Communications. Umożliwi to świadczenie usług telekomunikacyjnych i przesyłu danych za pomocą urządzenia, które będzie zamontowane w gniazdku elektrycznym.

13

14 Droga satelitarna Telewizja satelitarna jest w Polsce bardzo powszechna, jednak rzadko kto wykorzystuje ją do łączenia się z internetem. Do korzystania z tego typu tarnsmisji niezbędny jest odbiornik satelitarny. Antena satelitarna może jedynie odbierać nadawany sygnał, nie może jednak wysyłać do satelity zapotrzebowania na dane. W związku z tym do korzystania z Internet niezbędny jest również dostęp do sieci przez modem. Wówczas dane wędrują z naszego komputera do Internetu przez powolną linię telefoniczną, a z powrotem już szybkie łącze satelitarne.

15

16 Radio Radiowe połączenie z Internetem odbywa się za pomocą wieży transmisyjnej. Na dachu domu lub biura montuje się urządzenie- nadajnik i odbiornik - wielkości mniej więcej połowy konwencjonalnej anteny satelitarnej. Użytkownicy otrzymują połączenie o przepustowości 1,5 Mb/s, czyli około 60 razy szybsze niż przy standardowych łączach typu dial-up. Urządzenie abonenta składa się z kompaktowego interfejsu wewnątrz budynku oraz zewnętrznego urządzenia radiowego połączonego z kierunkowymi antenami o dużej mocy. Urządzenia klienta połączone są z Internetem poprzez stacje bazowe i szybkie routery. 

17

18 Internet przez komórkę
Brytyjski operator BT Cellnet jako pierwszy w świecie uruchomił komercyjną usługę pozwalającą na szybki i stały dostęp do globalnej sieci komputerowej przez telefony komórkowe. Firma wprowadziła technologię GPRS(General Packet Radio Service) , która zapewnia ponad 10-krotnie szybszą transmisję danych w sieciach ruchomej telefonii. W Polsce technologia GPRS jest poddawana próbom m.in. przez Erę GSM, która jej komercyjne wprowadzenia zapowiedziała na koniec br.

19 Protokół TCP/IP TCP/IP to protokół opisujący sposób przekazywania informacji w internecie- to zestaw zasad. Protokół ten dzieli informacje na pakiety, przenosi je z komputera wysyłającego do odbierającego, po czym ponownie gromadzi pakiet po jego dotarciu do komputera odbierającego.

20 Protokół tworzący Internet - TCP/IP - możemy opisać za pomocą siedmio-warstwowego modelu ISO/OSI. Lepiej jednak oddaje funkcje i właściwości protokołu TCP/IP uproszczony model cztero-warstwowy. Warstwa łącza (network access) Warstwa sieciowa (internet layer) Warstwa transportowa (transport layer) Warstwa aplikacji (application layer) Opracowanie: I. Mikiciuk


Pobierz ppt "DOSTĘP DO INTERNETU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google