Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRZYMAJ FORMĘ! Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego >WILKA< w Kadzidle 2006-2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRZYMAJ FORMĘ! Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego >WILKA< w Kadzidle 2006-2009."— Zapis prezentacji:

1 TRZYMAJ FORMĘ! Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego >WILKA< w Kadzidle

2 Koordynatorzy programu.
Elżbieta Szulkowska Monika Wilk

3 Główne założenia zawarte w programie „Trzymaj Formę” realizowane były w naszej szkole już znacznie wcześniej głównie na lekcjach biologii, fizyki, wychowania fizycznego oraz na godzinach wychowawczych w ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczego i Szkolnego Programu Profilaktycznego. Do programu „Trzymaj Formę” przystąpiliśmy w marcu 2007r.

4 Działania podjęte w okresie od marca 2007r. do czerwca 2007r.
Pogadanki z uczniami na godzinach wychowawczych, lekcjach biologii, fizyki. Pogadanki z rodzicami na zebraniach. Przekazanie rodzicom ulotek na temat takich chorób zakaźnych jak sepsa, zapalenie opon mózgowych. Zorganizowanie międzyklasowych rozgrywek sportowych „Rusz się człowieku.”

5 Tematyka pogadanek z uczniami:
szkodliwość nadużywania telefonów komórkowych i multimediów, przyczyny skrzywień kręgosłupa i sposoby zapobiegania im, przyczyny, objawy i sposoby zapobiegania chorobom zakaźnym.

6 Tematyka pogadanek z rodzicami:
szkodliwość nadużywania telefonów komórkowych i multimediów, przyczyny, objawy, zapobieganie i postępowanie w razie zachorowania na choroby zakaźne takie jak: sepsa, zapalenie opon mózgowych.

7 Trzymaj Formę Rok szkolny 2007/2008

8 Najważniejsze działania podjęte w roku szkolnym 2007/2008.
Pogadanki na temat szkodliwości multimediów i telefonów komórkowych w klasach I. Konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną „Prawidłowa dieta gimnazjalisty.” Konkurs plastyczny „Jesteś tym, co jesz.” Zredagowanie listu do rodziców dotyczącego odżywiania się uczniów. Spotkanie z dietetykiem. Udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia. Happening - „Żyj zdrowo”. Światowy Dzień Zdrowia.

9 Ponadto w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę” oraz Programu Profilaktycznego Szkoły realizowano wspólne założenia poprzez spotkania z położną, lekarzem, pielęgniarką środowiskową. Wspólne oglądanie i analiza filmów ze zbiorów szkolnej biblioteki dotyczących zdrowia. Za wyżej wymienione działania odpowiedzialni byli wychowawcy.

10 List do rodziców. Jednym z pierwszych zrealizowanych zadań wynikających z programu „Trzymaj Formę” było zredagowanie listu do rodziców o spostrzeżeniach nauczycieli dotyczących sposobu odżywiania się i spędzania wolnego czasu Naszych uczniów. List ten został skopiowany i wręczony rodzicom na pierwszej wywiadówce.

11 List do rodziców.

12 Konkurs na gazetkę „Prawidłowa dieta gimnazjalisty.”
Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy w szkole. Celem konkursu było przygotowanie w wyznaczonych klasach gazetek ściennych na temat tego jak prawidłowo powinien się odżywiać gimnazjalista. W ocenie brano pod uwagę: treści zawarte w gazetkach, pomysł na ich wykonanie oraz estetykę.

13 Wyniki konkursu. I miejsce kl. III B II miejsce kl. III A
III miejsce kl. III C i kl.I B. Na zdjęciu obok - zwycięska klasa z Panią Dyrektor Haliną Prusaczyk i wychowawczynią Panią Elżbietą Szulkowską.

14 Dyplom dla zwycięskiej klasy.

15 A to „dzieło” uczniów klasy III B.

16 Gazetka kl. III A (II miejsce).

17 Gazetka kl. III C (III miejsce).

18 Gazetka kl. I B (III miejsce).

19 Spotkanie z piłkarzem. Dnia 25 października gościem klasy I E był piłkarz – Pan Mirosław Lesiński – trener sekcji młodzieżowej „Kurpika Kadzidło.” Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu, a szczególnie męska część klasy. Padały liczne pytania m.in. o to w jaki sposób utrzymać kondycję fizyczną i zdrowie przez długi czas. Trener odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania, zachęcając jednocześnie młodzież do większej aktywności fizycznej. Opowiadał o tym w jaki sposób kluby sportowe promują tych najzdolniejszych i jakie możliwości otwierają się przed nimi Własne doświadczenia jako piłkarza, którymi dzielił się Pan Mirosław Lesiński wzbudziły jednak największą ciekawość.

20 Klasa I E wraz ze swoim gościem.

21 Spotkanie z dietetykiem.
W dniu 11 XII 2007r. w klasach Ic, IIa, IIIb odbyły się spotkania z dietetykiem, który przybył do nas w stroju Mikołaja. Gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się, jaki skład powinna mieć ich dieta, jakie pokarmy są szczególnie cenne dla zdrowia, jaka jest zawartość energetyczna poszczególnych pokarmów, jak prawidłowo powinni się odżywić. Nie zabrakło też niespodzianek . Chętni uczniowie uczestniczyli w konkursach wiedzowych. Na zwycięzców czekały nagrody.

22 Niezapomniane chwile z tego spotkania.

23 Młodzież poznaje „tajniki” zdrowego żywienia.

24 Po dyskusji przyszedł czas aby sprawdzić swoją wiedzę.

25 Warto było uważnie słuchać i poprawnie odpowiadać na pytania.

26 Nasz gość i p. E. Szulkowska.

27 Nasz gość, koordynatorzy programu i kl. III B.

28 Piramida zdrowia zaprezentowana i omówiona na spotkaniu.

29 II Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia.
Dnia 13 XII 2007r. uczniowie klas trzecich przystąpili do II Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z testem dotyczącym zdrowego stylu życia oraz zasad zdrowego odżywiania się. Najlepsza okazała się Anna Szabłowska z klasy III B i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

30 Pani E. Szulkowska i uczniowie zmagający się z testem.

31 Pani M. Wilk i uczniowie zmagający się pytaniami testowymi.

32 Konkurs plastyczny – „Jesteś tym, co jesz.”
Dnia 7 stycznia 2008r. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Jesteś tym, co jesz.” Konkurs cieszył się dużym powodzeniem nagrodzono jednak dwie prace – Patrycji Lenda kl. I D oraz Mateusza Prusaczyk z klasy I D.

33 Pani Dyrektor H. Prusaczyk wręcza nagrody.

34 Dzień Zdrowia. Kwiecień 2008r.
9 kwietnia 2008r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia. Z tej okazji zostali zaproszeni prelegenci: M. Stępińska i D. Stępiński przedstawicielami Firmy Medycznej „Cor – Med.” z Lublina. Spotkania lekarzy z uczniami, nauczycielami i rodzicami dostarczyły wielu informacji na temat przyczyn, profilaktyki i leczenia metodami naturalnymi nadciśnienia tętniczego, a także cennych rad dotyczących zdrowego odżywiania się.

35 Poza tym lekarze dokonali pomiaru ciśnienia tętniczego u uczniów, nauczycieli i rodziców.
Drugim punktem tego dnia był Happening uczniów po Kadzidle. Uczniowie w strojach pielęgniarek i lekarzy rozdali mieszkańcom Kadzidła ulotki dotyczące prawidłowego odżywiania. Złożyli także życzenia miejscowej służbie zdrowia.

36 Dzień Zdrowia.- Program dnia.
9.50 – – Happening uczniów po ulicach Kadzidła. 9.50 – – Spotkania lekarzy z uczniami. (trzy tury dla klas I, II, III) 14.00 – Spotkanie lekarzy z Radą Pedagogiczną. 15.40 – Spotkanie lekarzy z Rodzicami.

37 Uczniowie tuż przed wyjściem na ulice Kadzidła.

38 Happening po Kadzidle.

39 Młodzież składa życzenia miejscowej służbie zdrowia.

40 Uczniowie z przygotowanymi ulotkami odwiedzili także wójta Pana Dariusza Łukaszewskiego.

41 Spotkanie z uczniami.- Pomiar ciśnienia tętniczego.

42 Spotkanie z nauczycielami.

43 Spotkanie z rodzicami.

44 Konkurs piosenki o zdrowiu.
18 kwietnia chór szkolny pod opieką Pani Ewy Piotrowskiej wyśpiewał pierwsze miejsce na Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu.

45 Pani Ewa Piotrowska wraz z dziewczynami odbiera nagrody, pamiątkowe dyplomy i puchar.

46 Po występach czas na zdrową przekąskę.

47 Trzymaj Formę. Rok szkolny 2008/2009

48 Najważniejsze działania podjęte w roku szkolnym 2008/2009.
Kontynuacja pogadanek w klasach pierwszych na temat szkodliwości nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych i komputerów. Konkurs na gazetkę ścienną na temat szkodliwości spożywania alkoholu przez młodzież. Światowy Dzień Zdrowia – akcja „Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych”.

49 Gazetka na temat szkodliwości spożywania alkoholu przez młodzież – konkurs.
W dniu 7 XI 2008r. rozstrzygnięto konkurs na gazetkę ścienną na powyższy temat. W konkursie udział wzięły wszystkie klasy. Zadaniem konkursowym było przygotowanie gazetek w przydzielonych salach. W ocenie brano pod uwagę treści zawarte w gazetkach, pomysł na ich wykonanie w tym hasło oraz estetykę.

50 III miejsce klasa I A i I C
Wyniki konkursu. Komisja konkursowa w składzie: Pani Halina Prusaczyk – dyrektor szkoły i przewodnicząca komisji Pani Urszula Nadolna – członek komisji Pan Michał Giers – członek komisji Edyta Parzych – przedstawiciel samorządu uczniowskiego. Uważnie przyjrzała się wszystkim gazetkom i oceniła je i przyznała, następujące miejsca, podkreślając fakt, iż wszystkie gazetki prezentowały się ciekawie. I miejsce klasa II E II miejsce klasa I B III miejsce klasa I A i I C

51 Gazetka klasy II E – pierwsze miejsce.

52 Gazetka klasy I B – miejsce drugie.

53 Gazetka klasy I A – miejsce trzecie.

54 Gazetka klasy I C – miejsce trzecie.

55 Gazetki innych klas były równie ciekawe.

56 Gazetek ciąg dalszy.

57 Gazetek ciąg dalszy.

58 Światowy Dzień Zdrowia. - „Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych”.
7 kwietnia 2009r. – Światowy Dzień Zdrowia – 0bchodziliśmy w naszej szkole pod hasłem „Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych”. W obchodach wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi. Inscenizacja wypadku drogowego i akcja ratownicza wzbudziły niemałą sensację wśród mieszkańców Kadzidła.

59 Program dnia. Godz. 10 – Inscenizacja akcji ratowniczej z udziałem Pogotowia Ratunkowego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Spotkanie uczniów i nauczycieli z policjantami i Komendantem Straży Pożarnej – projekcja filmów dotycząca najczęstszych przyczyn, a także skutków wypadków drogowych. Happening uczniów po ulicach Kadzidła w strojach lekarzy, strażaków i policjantów.

60 Inscenizacja wypadku i akcja ratownicza.
O godz. 1O na stadionie w Kadzidle młodzież i grono pedagogiczne gimnazjum oraz zaproszeni goście obejrzeli akcję ratowniczą przeprowadzoną przez Policję, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe. Co prawda „ratowano” manekina z samochodu przeznaczonego do kasacji, ale pokaz wyglądał bardzo realnie i uświadomił wszystkim takiej sytuacji oraz ogromne znaczenie profesjonalnej działalności służb ratowniczych.

61 Całe zdarzenie komentował p
Całe zdarzenie komentował p. Stanisław Sobieraj – Komendant Posterunku Policji w Kadzidle.

62 Akcja ratownicza

63 Akcja ratownicza.

64 Akcja ratownicza.

65 Akcja ratownicza.

66 Młodzież zapoznaje się z wyposażeniem samochodów uczestniczących w akcji.

67 Spotkanie z policjantami.

68 Podziękowania. Pani Halina Prusaczyk – Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Szulkowska i Pani Monika Wilk bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej akcji: Panu Januszowi Pawelczykowi – Komendantowi Miejskiej Policji w Ostrołęce. Panu Zdzisławowi Parzychowi – Komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle. Panu Sylwesterowi Marczakowi - Panu Stanisławi Sobierajowi – Komendantowi Posterunku Policji w Kadzidle Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu – Wójtowi Gminy Kadzidło Panu Mirosławowi Dąbkowskiemu – Dyrektorowi Meditrans w Ostrołęce Panu Mirosławowi Borońowi – Dyrektorowi CKK w Kadzidle.

69 Pani Dyrektor Halina Prusaczyk składa podziękowania.

70 Tuż przed wyjściem na ulice Kadzidła.
Ostatnim punktem programu „Szkolnego Dnia Zdrowia” był happening. Uczniowie w strojach pielęgniarek, lekarzy, policjantów i strażaków pod opieką nauczycieli przeszli ulicami Kadzidła. Rozdawali mieszkańcom ulotki dotyczące udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Nieśli też transparenty z przesłaniami dla kierowców o bezpiecznej jeździe.

71 Z życzeniami w miejscowym Ośrodku Zdrowia.

72 Happening.

73 Happening.


Pobierz ppt "TRZYMAJ FORMĘ! Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego >WILKA< w Kadzidle 2006-2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google