Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kończąc kierunek będę odpowiedzialny za planowanie produkcji oraz odpowiedni asortyment potraw. Poznam tajniki prowadzenia stołówek, restauracji. Będę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kończąc kierunek będę odpowiedzialny za planowanie produkcji oraz odpowiedni asortyment potraw. Poznam tajniki prowadzenia stołówek, restauracji. Będę"— Zapis prezentacji:

1

2 Kończąc kierunek będę odpowiedzialny za planowanie produkcji oraz odpowiedni asortyment potraw. Poznam tajniki prowadzenia stołówek, restauracji. Będę wiedział jak zorganizować różnorakie przyjęcia okolicznościowe, wesela, bale, a także bankiety firmowe. Ważną rzeczą, której się nauczę będzie prowadzenie dokumentacji. Zapoznam się z obowiązującymi przepisami, wymogami sanitarnymi, abym w przyszłości mógł fachowo i odpowiedzialnie prowadzić placówkę gastronomiczną.

3 Nauka na kierunku technik organizacji usług gastronomicznych trwa 4 lata. Po ukończeniu nauki wraz otrzymaniem dyplomu technika otwiera się przede mną wiele możliwości pracy m. in. w: -firmach cateringowych, -restauracjach, barach, pubach, -hotelach, schroniskach, firmach gastronomicznych, -oraz praca na własną rękę – własna działalność.

4

5 -ekonomika, -obsługa konsumenta, -zasady żywienia, -podstawy psychologii, -marketing, -rachunkowość, -przedsiębiorczość, -technika pracy biurowej, -technologia gastronomiczna, -język angielski zawodowy.

6

7 Ten przedmiot pomoże poznać współczesne tendencje w żywieniu, posiąść wiedzę o produktach i usługach turystycznych oraz zaznajomić ucznia z zasadami rachunkowości i finansów rządzącymi rynkiem hotelarsko-gastronomicznym. Program obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. ekonomiki i zarządzania w przedsiębiorstwach gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych, marketingu, diagnozowania ekonomicznego, technologii gastronomicznych, towaroznawstwa, funkcjonowania turystyki i gastronomii na świecie. Ten przedmiot pomoże poznać współczesne tendencje w żywieniu, posiąść wiedzę o produktach i usługach turystycznych oraz zaznajomić ucznia z zasadami rachunkowości i finansów rządzącymi rynkiem hotelarsko-gastronomicznym. Program obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. ekonomiki i zarządzania w przedsiębiorstwach gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych, marketingu, diagnozowania ekonomicznego, technologii gastronomicznych, towaroznawstwa, funkcjonowania turystyki i gastronomii na świecie.

8 Przedmiot ma za zadanie zapoznanie z nowoczesnymi metodami obsługi konsumenta, poprzez zaznajomienie ucznia zarówno z funkcjonowaniem zakładów żywienia zbiorowego jak i obowiązującymi standardami w podejściu do gości hotelowych, klientów restauracji barów szybkiej obsługi. Uczeń poznaje także tematy związane z estetyką przygotowania sali konsumenckiej oraz podawania i serwowania potraw wchodzących w skład wszystkich posiłków. Nabywa umiejętności prawidłowego przygotowania i nakrycia zastawy stołowej do każdego posiłku, prawidłowego wykonania czynności związanych z obsługą konsumenta (podawanie odpowiednich potraw z lewej bądź prawej strony), serwowania potraw z półmisków, przygotowania przyjęcia okolicznościowego i obsługę jego uczestników.

9 Przedmiot ten przygotowuje do: -prawidłowego organizowania stanowiska pracy zgodnie z zasadami bhp w gastronomii, - kierowania zespołem pracowników odpowiedzialnych za poszczególne stanowiska pracy, - stosowania zasad higieny produkcji, osobistej, - korzystania z norm i receptur gastronomicznych, - sporządzania potraw i napojów, - układania i oceny jadłospisów, - sporządzania kalkulacji cen, - planowania i organizacji imprez, okolicznościowych takich jak bankiety, wesela itp. Przedmiot ten przygotowuje do: -p-prawidłowego organizowania stanowiska pracy zgodnie z zasadami bhp w gastronomii, - kierowania zespołem pracowników odpowiedzialnych za poszczególne stanowiska pracy, - stosowania zasad higieny produkcji, osobistej, - korzystania z norm i receptur gastronomicznych, - sporządzania potraw i napojów, - układania i oceny jadłospisów, - sporządzania kalkulacji cen, - planowania i organizacji imprez, okolicznościowych takich jak bankiety, wesela itp.

10 Uczeń zdobędzie wiedzę na temat prawidłowego doboru środków żywnościowych, technik i procesów stosowanych przy produkcji potraw oraz zmian fizykochemicznymi i biologicznych zachodzących w surowcach podczas ich przetwarzania, a decydujących o wartości odżywczej wyrobów kulinarnych.

11 Ogólnym celem programu jest harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów tak aby osiągnęli umiejętności językowe zapewniające im sprawną komunikację w języku angielskim w od niesieniu do przyszłej pracy zawodowej w gastronomii, a także nabycie wiedzy i umiejętności językowych które będą pomocne w szeroko rozumianym życiu zawodowym i prywatnym. Ramami tworzenia tego programu są treści jakie są zawarte modułowym programie nauczania dla technikum gastronomicznego a które odnoszą się do zakresu opanowania języka obcego.

12 Hotel MariottHotel Jan III Sobieski HotelSofitel Victoria Dom PoloniiPlymouth

13 Hotel Mariott Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79,

14 Hotel Jan III Sobieski Warszawa, Plac Artura Zawiszy 1,

15 Hotel Sofitel Victoria Warszawa ul. Królewska 11,

16 Dom Polonii Pułtusk Zamek, ul. Szkolna 11

17

18 Zespół Szkół Nr 1 im Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie uczestniczy w projekcie: Organizacja usług gastronomicznych w Wielkiej Brytanii To tytuł naszego Projektu, który w konkursie projektów mobilności uzyskał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną i został zatwierdzony do realizacji. Projekt ten realizuje zasadnicze cele Programu Leonardo da Vinci Uczenie się przez całe życie w zakresie komponentu wymiany i staże. Celem projektu jest między innymi wspieranie kształcenia i doskonalenia zawodowego mające zwiększyć szansę na zatrudnienie oraz uczestnictwo w Europejskim Rynku Pracy.

19


Pobierz ppt "Kończąc kierunek będę odpowiedzialny za planowanie produkcji oraz odpowiedni asortyment potraw. Poznam tajniki prowadzenia stołówek, restauracji. Będę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google