Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka jako szkolne centrum informacji multimedialnej jest miejscem gromadzenia i udostępniania różnych materiałów/mediów dydaktycznych uczniom, ich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka jako szkolne centrum informacji multimedialnej jest miejscem gromadzenia i udostępniania różnych materiałów/mediów dydaktycznych uczniom, ich."— Zapis prezentacji:

1

2 Biblioteka jako szkolne centrum informacji multimedialnej jest miejscem gromadzenia i udostępniania różnych materiałów/mediów dydaktycznych uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Zarazem jest miejscem dostępu do informacji multimedialnej znajdującej się głównie w sieci, wspomagającej nauczanie. Biblioteka cały czas wspomaga i usprawnia multimedialne centrum wzbogacając się o nowe pomoce. Początkowo w bibliotece było 2 komputery od zeszłego roku biblioteka wzbogaciła się o kolejne 2 (laptopy) oraz urządzenie wielofunkcyjne, pozyskane od zaprzyjaźnionej ze szkołą firmą. Planowane jest dalsze wyposażenie biblioteki w kolejne komputery. Wśród efektów dydaktycznych z pewnością należy wymienić: - przygotowanie uczniów do swobodnego korzystania z systemu informacji naukowej - nabycie umiejętności korzystania z mediów dydaktycznych - inspirowanie twórczości własnej uczniów - zaspokajanie potrzeb uczniów (rozwijanie zainteresowań) - wyrabianie nawyków bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów

3 Biblioteka znajduje się w drugim skrzydle na pierwszym piętrze nad salą gimnastyczną. Korzystają z niej zarówno uczniowie naszej szkoły jak i szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych, a także i dorośli.

4 Na bibliotekę składa się jedno duże pomieszczenie wraz z czytelnią W naszej bibliotece znajduje się około 6110 woluminów książek : 142 słowniki 26 encyklopedii 78 atlasów Oraz lektury szkolne, bajki, czasopisma, Książki metodyczne, multimedia około 150 pozycji

5 Multimedialne Centrum wyposażone jest w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu w tym dwa laptopy. Trzeci laptop jest w użytkowaniu nauczyciela bibliotekarza. W posiadaniu jest też urządzenie wielofunkcyjne, aparat fotograficzny i kamera.

6 W bibliotece znajduje się czytelnia Możesz wypożyczyć książki, przeczytać na miejscu, potrzebne obrazy lub teksty zeskanować, kserować a nawet wydrukować.

7 Co rok 22 października w naszej szkole odbywa się Święto Biblioteki Szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowuje wtedy wiele atrakcji konkursów, lekcji bibliotecznych. W każdym roku pani przygotowuje ciekawe informacje na różne tematy np.. starożytności papieru i konkursy z tym związane. Każda klasa w tym dniu ma wyznaczoną godzinę pójścia do biblioteki.

8 Każdy uczeń wpisuje się do księgi gości.

9 Pani bibliotekarka jest bardzo miła i życzliwa, chętnie służy pomocą. W razie trudności zawsze pomaga. Wie gdzie w bibliotece jest miejsce każdej książki i zawsze mówi gdzie ona się znajduje. Kiedy zostajemy w czytelni często tłumaczy i objaśnia niezrozumiałe pojęcia.

10 IV Edycja Szkolnego Konkurs Czytelniczego dla klas I-III organizowana przez bibliotekę Zawodnicy zmagali się z różnymi konkurencjami, oprócz pytań musieli zjeść także miód

11 Dzieci wykazały się wielką wiedzą, inteligencją i szybkim myśleniem. Na koniec czekała ich przyjemna nagroda. A oto zwycięzcy.

12 Biblioteka organizuje również konkursy patriotyczne 2009/10

13 Szkolny konkurs poezji patriotycznej organizowanej przez bibliotekę i polonistkę. Rok 2010/11 Rok 2011/12

14 Lekcje biblioteczne

15 Plany biblioteki - dalsza komputeryzacja biblioteki - wyposażenie w dodatkowe komputery - zwiększenie ilości nowych lektur szkolnych - usprawnienie multimedialnej bazy pomocy dydaktycznych

16 Uczniowie na lekcjach informatyki oraz kółku informatycznym opracowali zasoby dydaktyczne z różnych przedmiotów w formie prezentacji multimedialnych, które wzbogaciły zasoby MCI. Kilku uczniów wykonywało także prace pod okiem pani bibliotekarki. Do biblioteki trafiają również prace wykonane przez nauczycieli

17 Uczniowie klasy III opracowali 2 lektury które obecnie znajdują się w zestawie lektur klasy III a są trudno dostępne. Dzięki staraniom wychowawczyni udało się zdobyć ksero tych książek i zaraz zrodził się pomysł opracowania komputerowego tych lektur przez uczniów na zajęciach komputerowych. Uczniowie nie tylko kształcili umiejętności komputerowe ale też zostali autorami opracowania a biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje.

18 Prezentację wykonały : Sylwia Nosek i Katarzyna Łazarz ucz. kl VI przy współpracy pani Barbary Daniel i Elżbiety Soski


Pobierz ppt "Biblioteka jako szkolne centrum informacji multimedialnej jest miejscem gromadzenia i udostępniania różnych materiałów/mediów dydaktycznych uczniom, ich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google