Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działać z pasją różnorodne formy oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych sprzyjających rozwojowi ucznia. Grażyna Bednarska SP 23 Gdynia Nauczyciel Roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działać z pasją różnorodne formy oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych sprzyjających rozwojowi ucznia. Grażyna Bednarska SP 23 Gdynia Nauczyciel Roku."— Zapis prezentacji:

1 Działać z pasją różnorodne formy oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych sprzyjających rozwojowi ucznia. Grażyna Bednarska SP 23 Gdynia Nauczyciel Roku 2011

2 I a… II a … III a I a… II a … III a

3 Organizacja pracy w oddziale integracyjnym Klasa III a liczy 18 uczniów w tym (obecnie) 4 uczniów niepełnosprawnych. Wychowawcami są: Grażyna Bednarska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Beata Gajewska – oligofrenopedagog. W ciągu trzech lat edukacji w oddziale byli uczniowie z zaburzeniami zachowania, zespołem Downa, niedowidzeniem i niepełnosprawnością fizyczną. Praca obu nauczycieli polega na współpracy, wzajemnym uzupełnianiu się i wymienności, bez sztywnego podziału zadań.

4 Lekcje tematyczne poza szkołą pomagają dzieciom otworzyć się, nabrać pewności siebie, rozwijać zainteresowania… Park Naukowo -Technologiczny Eksperyment w Gdyni Malowanie na szkle, Muzeum Etnograficzne w Oliwie Lekcja w Akwarium Gdyńskim Korty tenisowe w Gdyni Park Naukowo - Technologiczny Eksperyment w Gdyni

5 Dodatkowe zajęcia tematyczne… Uczymy się żyć w przyjaźni Tworzymy klasową rodzinę, która pamięta o sobie i wspiera się przez cały rok. Rok Chopinowski Akademia Filmowa

6 Akademia Gdańskich Lwiątek W soboty poznajemy ciekawe miejsca i muzea Trójmiasta.

7 Arteterapia teatrem Zapraszamy do współpracy rodziny uczniów, na zdjęciu dziadek Danieli w roli króla. Dzień rodziny 2011 Zespół teatralny Przyjaciele z II a na X Gdyńskim Przeglądzie Teatralnym kinoteatr Grom Gdynia 2011

8 Jak żyć w przyjaźni Program pod patronatem prezydenta Gdyni

9 Czasami zapraszam do współpracy szkolnego psychologa Zajęcia poczuj to samo wspierające integrację grupy klasowej i kształtujące empatię.

10 Wycieczki, spacery Kaszuby, wizyta w młynie Wycieczki przyrodnicze Poznajemy nasze rodzinne miasto Park Oliwski

11 Omnibus Szkolny konkurs OMNIBUS JUNIOR SP 23 W ubiegłym roku szkolnym wzięło w nim udział 56 uczniów, I etap i tytuł Omnibusa Juniora wygrali uczniowie mojej klasy. Konkurs ten rozwija zainteresowania ogólne uczniów, poszerza ich wiedzę z wielu dziedzin.

12 Robię to świetnie ! Konkursy recytatorsko-aktorskie w szkole i poza szkołą.

13 Inne sukcesy Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa - finał Nagrodzeni prymusi

14 Koncert dla rodziny Na koncercie chwalimy się swoimi talentami i zdobytymi umiejętnościami przed całymi rodzinami.

15 Wigilia klasowa z rodzicami

16 ,,COMENIUS -muzyka bez granic, Dzieci poznały gry i zabawy rówieśników z innych krajów i potrafią też bawić się w języku angielskim i greckim.

17 Dziękuję za uwagę! Projekt kartki świątecznej rozsyłanej do uczniów naszej klasy w grudniu 2010 roku.


Pobierz ppt "Działać z pasją różnorodne formy oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych sprzyjających rozwojowi ucznia. Grażyna Bednarska SP 23 Gdynia Nauczyciel Roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google