Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OŚRODEK INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OŚRODEK INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"— Zapis prezentacji:

1 OŚRODEK INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
PRZY POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE ul. Piłsudskiego 65 Nowa Sól Tel. (068) Fax. (068) CZYNNY W DNIACH: PONIEDZIAŁEK OD 7 30 DO 15 00 OD WTORKU DO PIĄTKU OD 7 00 DO 15 00 POKÓJ NR 5 DZIAŁALNOŚĆ OION WSPÓŁFINANSOWANA JEST ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 LOKALIZACJA OŚRODKA Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych jest bardzo dobrze usytuowany, funkcjonuje w budynku, który jest pozbawiony barier architektonicznych. W budynku mieści się: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Taka lokalizacja jest wielkim atutem dla Ośrodka. Każda osoba odbierająca orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, zostaje niezwłocznie obsługiwana przez pracowników OION. Osobie zostaje udzielona pełna i rzetelna informacja na temat możliwości skorzystania z różnorodnych form pomocy w zależności od potrzeb osób niepełnosprawnych.

3 ROZPOWSZECHNIANIE MATERIAŁÓW INFORMACYJNYCH LUB PROMOCYJNYCH
Ośrodek Informacji udziela i rozpowszechnia informacje na temat możliwości skorzystania z różnorodnych form pomocy, w zależności od potrzeb osoby niepełnosprawnej i rodzaju dysfunkcji organizmu. Informatory oraz ulotki są rozpowszechniane przez pracowników Ośrodka Informacji: bezpośrednio dla indywidualnych osób, na stronie internetowej, , w lokalnych gazetach tj. „Tygodnik Krąg” i „Nasza Gazeta”.

4 DZIAŁALNOŚĆ INFORMACYJNA I PORADNICZA OŚRODKA
Wniosek: Dynamiczny wzrost liczby osób korzystających z usług Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych.

5 Udział w spotkaniach i imprezach okolicznościowych w celu udzielania:
WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI DZIAŁAJĄCYMI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Formy współpracy m.in.: udzielanie aktualnych informacji, spotkania w siedzibach instytucji i organizacji pozarządowych, imprezy plenerowe i okolicznościowe. Zakres współpracy m.in.: Udział w spotkaniach i imprezach okolicznościowych w celu udzielania: Informacji o ulgach i uprawnieniach przysługujących osobom niepełnosprawnym, pomocy w aplikowaniu o środki finansowe z PFRON np.: dofinansowania do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się, dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym itp.

6 BAZA DANYCH ZAKŁADÓW PRACY CHRONIONEJ DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE POWIATU NOWOSOLSKIEGO
Lp NAZWA ZAKŁADU PRACY ADRES PROFIL PRODUKCJI 1. Spółdzielnia Niewidomych „NADODRZE” ul. Sadowa 4 Bytom Odrzański produkcja i sprzedaż wyrobów metalowych. 2. Sklep „CENTRAL PLUS” S.C. ul Wojska Polskiego 39A Nowa Sól sprzedaż materiałów budowlanych 3. Firma „BEL-POL” S.C. ul. Piłsudskiego 40 handel materiałami budowlanymi pochodzenia krajowego i zagranicznego 4. Agencja Ochrony „BEJUR” ul. Szkolna 14 ochrona osób i mienia 5. Firma "HESMO" ul. Gawła 12 Otyń produkcja opraw oświetleniowych, kinkietów i żyrandoli 6. Firma „FATSA” Sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 34 produkcja tapicerki samochodowej

7 OŚRODEK INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W NOWEJ SOLI
PRACOWNICY: Magdalena Żachowska Marcin Mencel KONTAKT: tel. (068) e - mail: Strona www:


Pobierz ppt "OŚRODEK INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google