Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekonometria „Jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają wydatki na reklamę oraz wielkość zatrudnienia ?” Dagmara Płachcińska Nr albumu: 19518.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekonometria „Jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają wydatki na reklamę oraz wielkość zatrudnienia ?” Dagmara Płachcińska Nr albumu: 19518."— Zapis prezentacji:

1 Ekonometria „Jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają wydatki na reklamę oraz wielkość zatrudnienia ?” Dagmara Płachcińska Nr albumu: 19518

2 Wstęp – cel projektu W naszym projekcie chcemy ukazać jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają wydatki na reklamę oraz wielkość zatrudnienia. Do obliczeń wykorzystaliśmy dane z firmy „Daga” z okresu 10 lat. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli.

3 Szacowanie parametrów metodą najmniejszych kwadratów i interpretacja
Szacowanie parametrów strukturalnych modelu wykonałam przy pomocy MNK.

4 Wariancja

5 Odchylenie standardowe składnika resztowego
= 2 S S e e

6 Współczynnik zbieżności

7 Standardowe błędy szacunku

8 Wartość statystyki testowej

9 Odchylenie standardowe składnika resztowego

10 Wnioski Powyższe obliczenia jednoznacznie wskazują na to, że wydatki na reklamę, a także wielkość zatrudnienia istotnie wpływają na wielkość sprzedaży. W przypadku gdy wydatki na reklamę, bądź wielkość zatrudnienia wzrastają – wielkość sprzedaży także wzrasta. W przypadku gdy maleją, wielkość sprzedaży także maleje. Model ten może zostać wykorzystany w firmie „Daga”, a także w innych firmach z tej samej branży (sprzedaż mebli) w regionie. Służy on do sprawdzenia opłacalności zwiększania wydatków na reklamę, a także wielkości zatrudnienia.


Pobierz ppt "Ekonometria „Jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają wydatki na reklamę oraz wielkość zatrudnienia ?” Dagmara Płachcińska Nr albumu: 19518."

Podobne prezentacje


Reklamy Google