Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ Poniedziałek 16 listopada Na terenie naszej szkoły rozwieszone zostały plakaty o tematyce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ Poniedziałek 16 listopada Na terenie naszej szkoły rozwieszone zostały plakaty o tematyce."— Zapis prezentacji:

1 TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

2 ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ Poniedziałek 16 listopada Na terenie naszej szkoły rozwieszone zostały plakaty o tematyce globalnej których autorami byli uczniowie klas objętych projektem. Odbył się apel, na którym usłyszeliśmy o założeniach i celach projektu Szkoła globalna działa lokalnie. Przygotowaliśmy i przedstawiliśmy społeczności szkolnej wystawę promującą produkty pochodzące za sprawiedliwego handlu

3 SPRAWIEDLIWY HANDEL I ZMIANY KLIMATYCZNE Gazetki na temat zmian klimatycznych i sprawiedliwym handlu.

4 PRODUKTY PROMUJĄCE SPRAWIEDLIWY HANDEL Wystawa promująca produkty pochodzące ze sprawiedliwego handlu

5 GLOBALNE POŁUDNIE Na sali teatralnej oglądaliśmy filmy, które pomogły nam zrozumieć problematykę globalnego Południa. W projekcji wzięło udział siedem klas.

6 SZKOŁA GLOBALNA W środę -18 listopada mieliśmy przyjemność oglądnąć filmy o tematyce globalnej. Odbyły się lekcje otwarte, podczas których poruszano tematy: -czym jest szkoła globalna, -sprawiedliwego handlu, -zmian klimatycznych. Mogliśmy także zobaczyć wystawę zdjęć dotyczącą krajów globalnego Południa

7 18 listopada -SPOTKANIE z Księdzem Misjonarzem CZESŁAWEM HAUSEM

8

9 19 listopada -SPOTKANIE Z KS.ANDRZEJEM AUGUSTYNEM Uczestniczyliśmy w spotkaniu z księdzem Andrzejem Augustynem, który przedstawił nam informacje i pokazał filmy na temat misji Bagandu prowadzonej przez tarnowską diecezję w Republice Środkowoafrykańskiej.

10 KIERMASZ MISYJNY Zorganizowaliśmy kiermasz misyjny. Przygotowaliśmy, zrobione własnoręcznie, ozdoby, okazjonalne kartki i wypieki. Można je było nabyć za przysłowiową złotówkę. Przedmioty te i wypieki cieszyły się dużym wzięciem i szybko znajdywały nabywców. Fundusze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na zakup przyborów szkolnych dla dzieci uczących się w szkole w misji Bagandu.

11 KIERMASZ MISYJNY

12 20 listopada- opracowywanie i upowszechnianie scenariuszy lekcji związanych z celami i treściami projektu

13 POSDUMOWANIE TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ Swoją działalność rozpoczęła nasz strona internetowa dotycząca realizacji poszczególnych zadań i działań w ramach projektu. Podsumowaliśmy Tydzień Edukacji Globalnej


Pobierz ppt "TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ Poniedziałek 16 listopada Na terenie naszej szkoły rozwieszone zostały plakaty o tematyce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google