Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patrz w cztery strony świata Szkolne Koło Dyskusyjne Klakier działające w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli Prezentuje:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patrz w cztery strony świata Szkolne Koło Dyskusyjne Klakier działające w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli Prezentuje:"— Zapis prezentacji:

1 Patrz w cztery strony świata Szkolne Koło Dyskusyjne Klakier działające w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli Prezentuje:

2

3

4 W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przybliżaliśmy uczniom naszego gimnazjum problematykę Afryki.

5 Zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze przemówienie dotyczące problemów globalnych. Ślepa śmierć W imię tradycji Ucieczka do raju W jak woda Szkoła w Afryce Śmiercionośna choroba Sprzedani, oszukani, załamani - handel ludźmi Czy świat poradził sobie z AIDS? Praca za każdą cenę Mali czarnoksiężnicy

6 Wybieraliśmy autora najlepszego przemówienia.

7 Wzięliśmy udział w sympozjum na Uniwersytecie Zielonogórskim poświęconym edukacji globalnej.

8 Z okazji Światowego Dnia Wody, zorganizowaliśmy konferencję pt: Święta woda, przybliżając problematykę dostępności zasobów wodnych na świecie.

9 Wcześniej jednak popularyzując problem nierównego dostępu do wody, przyłączyliśmy się do akcji PAH Studnia dla południa i zebraliśmy pieniądze wśród społeczność uczniowskiej i nauczycielskiej.

10 Otrzymaliśmy podziękowania od Polskiej Akcji Humanitarnej a nasi uczniowie zdeklasowali konkurencję w finałowym konkursie wiedzy o edukacji globalnej na UZ.

11 Okazją by popatrzeć w 4 strony świata było spotkanie z misjonarzem z Indonezji Przyjdź w ferie do szkolnej świetlicy! 4 lutego o godzinie 11 Zapraszamy Na spotkanie z kawałkiem Azji! Misjonarz z Indonezji odwiedzi naszą szkołę i przybliży nam ten egzotyczny i ciekawy kraj, położony na 17tysiącach wysp, tworzący największy na świecie Archipelag Malajski. Zapraszają : Szkolne koło dyskusyjne Klakier, p.Karolina Paszke, p.Małgorzata Bednarek i p.Adriana Kotlarek

12 W ramach obchodów Międzynarodwego Dnia Pokoju zorganizowaliśmy spotkanie z uczestnikiem 3 misji pokojowych w Kosowie.

13

14 Dziękujemy za uwagę Prezentację przygotowali uczniowie Szkolnego Koła Dyskusyjnego Klakier: Ewelina Tycner (teksty i przeszkadzajki), Julita Ziobrowska (teksty i dobry duch), Joanna Szymańska (wsparcie merytoryczne i efekty specjalne), Patrycja Stor (korekta i dobre rady), Klaudia Romaszko (siła głosu i inicjatywa), Jagoda Przemyślańska ( siła spokoju i estetyka), Linda Szołno (estetyka po wielokroć), Kinga Wójcik (zaplecze fotograficzne i konstruktywna krytyka), Maciej Przemyślański (męski punkt widzenia i kilka cennych uwag) Jakub Matłoka (równie męski punkt widzenia i błyskotliwe riposty), Krystian Gorynia (oprawa fotograficzna i błysk w oku) Opiekę nad pracami sprawowały panie: Małgorzata Bednarek i Adriana Kotlarek.


Pobierz ppt "Patrz w cztery strony świata Szkolne Koło Dyskusyjne Klakier działające w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli Prezentuje:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google