Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Patrz w cztery strony świata”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Patrz w cztery strony świata”"— Zapis prezentacji:

1 „Patrz w cztery strony świata”
Szkolne Koło Dyskusyjne „Klakier” działające w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli Prezentuje:

2 Komunikacja Logika Aktywizacja Korelacja Inicjatywa Edukacja Rozwój

3 wystawy, konkursy, debaty, sympozja...
TAK DZIAŁALIŚMY W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM: wystawy, konkursy, debaty, sympozja...

4 W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przybliżaliśmy uczniom naszego gimnazjum problematykę Afryki.

5 Zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze przemówienie dotyczące problemów globalnych.
„Ślepa śmierć” „W imię tradycji” „Ucieczka do raju” „W jak woda” „Szkoła w Afryce” „Śmiercionośna choroba” „Sprzedani, oszukani, załamani - handel ludźmi” „Czy świat poradził sobie z AIDS?” „Praca za każdą cenę” „Mali czarnoksiężnicy”

6 Wybieraliśmy autora najlepszego przemówienia.

7 Wzięliśmy udział w sympozjum na Uniwersytecie Zielonogórskim poświęconym edukacji globalnej.

8 Z okazji Światowego Dnia Wody, zorganizowaliśmy konferencję pt: ”Święta woda”, przybliżając problematykę dostępności zasobów wodnych na świecie.

9 Wcześniej jednak popularyzując problem nierównego dostępu do wody, przyłączyliśmy się do akcji PAH „Studnia dla południa” i zebraliśmy pieniądze wśród społeczność uczniowskiej i nauczycielskiej.

10 Otrzymaliśmy podziękowania od Polskiej Akcji Humanitarnej a nasi uczniowie zdeklasowali konkurencję w finałowym konkursie wiedzy o edukacji globalnej na UZ.

11 Okazją by popatrzeć w 4 strony świata było spotkanie z misjonarzem z Indonezji
Przyjdź w ferie do szkolnej świetlicy! 4 lutego o godzinie 11 Zapraszamy Na spotkanie z kawałkiem Azji! Misjonarz z Indonezji odwiedzi naszą szkołę i przybliży nam ten egzotyczny i ciekawy kraj, położony na 17tysiącach wysp, tworzący największy na świecie Archipelag Malajski. Zapraszają: Szkolne koło dyskusyjne Klakier, p.Karolina Paszke, p.Małgorzata Bednarek i p.Adriana Kotlarek

12 W ramach obchodów Międzynarodwego Dnia Pokoju zorganizowaliśmy spotkanie z uczestnikiem 3 misji pokojowych w Kosowie.

13 ŻYCZMY SOBIE, ABY TEN ROK SZKOLNY BYŁ RÓWNIE OWOCNY :)

14 Dziękujemy za uwagę Prezentację przygotowali uczniowie Szkolnego Koła Dyskusyjnego „Klakier”: Ewelina Tycner (teksty i przeszkadzajki), Julita Ziobrowska (teksty i dobry duch),Joanna Szymańska (wsparcie merytoryczne i efekty specjalne), Patrycja Stor (korekta i dobre rady),Klaudia Romaszko (siła głosu i inicjatywa),Jagoda Przemyślańska ( siła spokoju i estetyka), Linda Szołno (estetyka po wielokroć), Kinga Wójcik (zaplecze fotograficzne i konstruktywna krytyka), Maciej Przemyślański (męski punkt widzenia i kilka cennych uwag) Jakub Matłoka (równie męski punkt widzenia i błyskotliwe riposty),Krystian Gorynia (oprawa fotograficzna i błysk w oku) Opiekę nad pracami sprawowały panie: Małgorzata Bednarek i Adriana Kotlarek.


Pobierz ppt "„Patrz w cztery strony świata”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google