Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Trójmiasto dodatkowo Malbork i Toruń Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VI i gimnazjum do udziału w atrakcyjnej wycieczce nad nasze Morze Bałtyckie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Trójmiasto dodatkowo Malbork i Toruń Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VI i gimnazjum do udziału w atrakcyjnej wycieczce nad nasze Morze Bałtyckie."— Zapis prezentacji:

1 Trójmiasto dodatkowo Malbork i Toruń Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VI i gimnazjum do udziału w atrakcyjnej wycieczce nad nasze Morze Bałtyckie. Morze Morza szum i piaszczyste plaże są znakiem rozpoznawczym Trójmiasta. Różnorodność Trójmiasto to trzy miasta rozmaitości. Historyczny Gdańsk, rozrywkowy Sopot z uzdrowiskiem i rozrastająca się nowoczesna Gdynia tworzą obszar gdzie każdy odnajdzie coś interesującego i fascynującego. Tu dzieje się trzy razy więcej, jest trzykrotnie więcej atrakcji i wrażeń. Do wyboru, do koloru, do Trójmiasta. Turystyka Trójmiasto posiada bardzo wiele atrakcji turystycznych. Możemy wybierać w starych zabytkach, leniuchowaniu na plaży, wystawach muzealnych czy rozrywkach. Historia Trójmiasto wielokrotnie zostało naznaczone przez historię co podkreśla jego unikalny charakter. By poznać historię aglomeracji możesz udać do jednego z wielu muzeów, które skrupulatnie dbają o zachowanie pamięci. Na szczególną uwagę zasługują miejsca związane z II wojną światową, np. Muzeum na Westerplatte. Natura Tereny zielone w Trójmieście to około 1/4 powierzchni. Liczne parki i ogrody nadają Trójmiastu zielonej barwy. Trójmiejski Park Krajobrazowy, Park Oliwski wraz z plażami to najpiękniejsze miejsca w Trójmieście gdzie możesz odetchnąć pełną piersią.

2 Zwiedzamy MALBORK Zamek Krzyżacki gotycką twierdzę. Znany ze wspaniałych zabytków, Malbork to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Położone w województwie pomorskim nad Nogatem licznie przyciąga turystów. Niezwykłe zabytki oraz wspaniała historia miasta stworzyły idealną otoczkę o Malborku. Mówiąc o nim przychodzi nam do głowy jedna myśl- zamek wielkich mistrzów krzyżackich z XIV i XV wieku. Otoczony murami obronnymi wraz z bramami, obok Ratusza I Bramy Mariackiej to prawdziwy diament miasta. 30.05.13r. I dzień

3 Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym MIERZEJA w Sztutowie Następnie: Obiadokolacja Spacer nad morze (20 min wolnym spacerkiem ) :D

4 31.05.13r. II dzień Śniadanie Przejazd do Gdańska Zwiedzanie z przewodnikiem

5 Zwiedzanie Gdańska Dom Uphagena Ratusz Głównego Miasta Gdańsk Długi Targ Neptun Dom Uphagena położony przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku jest jedyną w Polsce i jedną z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych do zwiedzania. Główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska mieści się w Ratuszu Głównego Miasta. Wiekowa gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu zabytkowej części miasta. Reprezentacyjna ulica Długa jest lekko odchylona od linii prostej, ukazując w ten sposób w perspektywie najważniejsze budowle: Ratusz - siedzibę władz, budynek poczty ze zrekonstruowanym wnętrzem, renesansowy Dom Ferberów z 1560 r., renesansowy Lwi Zamek z 1569 r. Oraz Dom Schumanów z posągiem Zeusa na szczycie. Poszerzenie ul. Długiej to Długi Targ, który zamykając się Zieloną Bramą kończy Drogę Królewską. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie miasto bez tego wpisanego już na trwałe symbolu. Historia Fontanny Neptuna, zwanej często również Studnią Neptuna, związana jest z rozwojem gdańskiego systemu wodociągowego, ale również z nieodpartą chęcią doznawania i przeżywania pozytywnych wrażeń estetycznych w głównym punkcie miasta.

6 Kościół Mariacki czyli Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku, nazywana potocznie Koroną Miasta Gdańska. Jest to miejsce historyczne na mapie miasta. W latach 1572- 1945 pełnił funkcje kościoła katolickiego i ewangelickiego. W 1986 roku mianowany konkatedrą diecezji gdańskiej, od 1992 roku archidiecezji. Dwór Artusa w Gdańsku znajduje się nie opodal Ratusza Głównego Miasta w pierzei północnej. Jest jednym z dziesięciu obiektów, które powstały nad Bałtykiem od początku XVI w. i jedynym zachowanym w tak oryginalnym stanie do końca XX w. Dwór Artusa Długie Pobrzeże Ulica Mariacka Kościół Mariacki Ratusz Staromiejski Długie Pobrzeże - ciągnący się wzdłuż Motławy deptak, na którym znajduje się ciąg gotyckich bram wodnych kolejno: Krowia z XIV w., Chlebnicka z XV w., Mariacka z XV w., Św. Ducha, odbudowana w latach 90-tych,oraz słynny Żuraw. Po zniszczeniu w 1945 roku przywrócono wiernie Długiemu Pobrzeżu kształt, jaki miało ono od wieków. Ulica Mariacka w XVI wieku była krótsza z powodu podmokłości terenu. Zmieniło się to po wybudowaniu Bramy Mariackiej wzmiankowanej już w 1484. Wykopaliska potwierdziły istnienie przy niej licznych warsztatów szewskich w średniowieczu. Budynki przy ulicy Mariackiej mają charakterystyczne dla architektury Gdańska przedproża. Ratusz Starego Miasta wzniesiony został w latach 1587-95 w stylu niderlandzkiego manieryzmu, najpewniej przez Antoniego van Opbergena.

7 Rejs Galeonem na Westerplatte Zwiedzanie Wojskowej Składnicy Tranzytowej Wojskowa Składnica Tranzytowa – polska składnica amunicyjna z oddziałem wartowniczym, funkcjonująca w latach 1926-1939 na półwyspie Westerplatte miejsce obrony polskiej przed wojskami niemieckimi we wrześniu 1939 roku. Wartownie Pomniki Koszary Cmentarz Westerplatczyków

8 1.06.13r. III dzień Śniadanie Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Trójmiasta. OLIWA, SOPOT, GDYNIA

9 OLIWA Katedra Oliwska jest to kościół pw. Trójcy Świętej oraz św. Bernarda. To bazylika trójnawowa z transeptem oraz prezbiterium z obejściem zamkniętym wielobocznie. Na fasadzie znajdują się dwie wąskie wieże o wysokości 46 metrów każda, posiadające ostro zakończone hełmy. Portal, trzy różnych rozmiarów okna oraz trzy kartusze pochodzą z 1688 roku i utrzymane zostały w stylu barokowym. Elementem charakterystycznym dla cysterskiego budownictwa jest górująca wieża dzwonów. Katedra Oliwska i koncert organowy Organy w katedrze Wnętrze katedry Park Oliwski Park Oliwski jest piękny o każdej porze roku. Nie przypadkowo znalazł się na liście gdańskich zabytków i nie przypadkowo jest jednym z nominowanych do tytułu 7 cudów Trójmiasta. Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta. Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się. Od roku 1958 w katedrze organizowane są latem corocznie Międzynarodowe Festiwale Muzyki Organowej. Katedra słynie ze swoich wspaniałych rokokowych organów. Zostały one zbudowane w latach. Składają się z 7876 piszczałek wykonanych z drewna dębowego, jodłowego, sosnowego i z cyny. We wnętrzu katedry są 23 ołtarze, przeważnie o dużej wartości artystycznej. Reprezentują trzy style architektoniczne- renesans, barok (w większości) i rokoko.

10 SOPOT Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno- imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511,5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw. Pierwsze molo powstało w 1827 r. Molo w SopociePark Zdrojowy Sopot jest znanym kurortem i uzdrowiskiem. Kto w lecie nie był w Sopocie, nie wie, co znaczą wakacje nad morzem. Sopot zalicza się do miast o najwyższym standardzie życia w Polsce. Świeże powietrze, spokój i zabytkowa architektura. Park Zdrojowy nazwa wywodzi się od leżącego tuż nieopodal Domu Zdrojowego. Odkąd Sopot stał się znanym uzdrowiskiem, budynek, był centrum życia miejscowości. W obiekcie zlokalizowane są nowoczesne SPA, jedno z największych w Trójmieście centrum konferencyjne, restauracja, Państwowa Galeria Sztuki i podziemny parking. Po lewej i prawej stronie Domu ciągnie się zadbany Park Zdrojowy. Centrum miasta stanowi znany Monciak, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino. Jest to wyłączony z ruchu samochodowego deptak, wzdłuż którego ciągną się sklepy, restauracje i kawiarnie. Dzięki ślicznym kamienicom z przełomu XIX i XX w. można tu się poczuć jak bogaty przedwojenny kuracjusz. Krzywy Domek najdziwniejszy budynek świata.

11 GDYNIA Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Statek-Muzeum "Dar Pomorza" co rok odwiedza ponad 100 000 osób. Turyści rozpoczynają wędrówkę po statku od wystawy opowiadającej o jego historii, a następnie przechodzą kolejno przez najciekawsze pomieszczenia. Zwiedzają więc międzypokład, maszynownię, magazyn żagli, mesę oficerską, salon komendanta, kabinę nawigacyjną, kuchnię oraz górne pokłady. Basen Jachtowy imienia gen. Mariusza Zaruskiego z mariną, oddzielony od wód Zatoki wschodnim falochronem o długości 162m i z podejściem o głębokości technicznej 3,5m. Na północy znajduje się Nabrzeże Beniowskiego (265m długości, głębokość techniczna 7m), zaś na zachodzie Nabrzeże Młodych Żeglarzy Błyskawica jest jednym z najpiękniejszych okrętów w swojej klasie. Ten polski niszczyciel zbudowano 1935-36 w Wielkiej Brytanii. W 1937 r. pierwszy raz wpłynęła do Gdyni i do rozpoczęcia wojny była w służbie Polskiej Marynarki Wojennej.

12 1.06.13r. IV dzień Toruń Śniadanie Wykwaterowanie i przejazd do Torunia Toruń – jedno z najpiękniejszych miast w centralnej Polsce, przepięknie zachowana architektura, zapierające dech w piersi widoki, przepyszne toruńskie pierniki, świetna przyjacielska atmosfera i tak w nieskończoność można wyliczać uroki tego miasta. Dom Kopernika – Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu mieści się pod adresem Kopernika 15/17. Prawdopodobne miejsce narodzin astronoma Mikołaja Kopernika. Krzywa Wieża – Baszta miejska powstała w średniowieczu, odchylona od pionu o około 1,5 metra. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów toruńskiej Starówki. Pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu został odsłonięty 25 X 1853. Pomnik został wykonany z brązu. Ma on 2,6 m wys. Ruiny zamku krzyżackiego – najwcześniejszy zamek krzyżacki na ziemi chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy, prezentuje wcześniejszą formę rozwoju zamków krzyżackich, jeszcze przed ustaleniem się typowego zamku konwentualnego w postaci regularnego czworoboku. Seans w planetarium oraz wystawa interaktywna Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

13 Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę Cena zawiera: Zakwaterowanie Wyżywienie Zwiedzanie z przewodnikiem Bilety wstępu do powyższych obiektów Przejazd Ubezpieczenie NNW Jan Amos Komeński Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków Mikołaj Wisznicki Krajoznawca szuka wiedzy o Polsce sercem. Na wycieczkach kształcić musimy zarówno ciała, jak i umysł i uczucie, budzić gotowość słowem Ojczyzna, uczyć karności, kształcić miłość ziemi ojczystej Kazimierz Kulwieć Po stokroć lekkomyślnym byłby naród, nie chcący znać odwiecznego ojców swoich dziedzictwa, nie szukający poznania sił swoich i środków, budujący swe gmachy na piasku"

14 Opracowanie: Jakub Błaszczyk Klasa VIb


Pobierz ppt "Trójmiasto dodatkowo Malbork i Toruń Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VI i gimnazjum do udziału w atrakcyjnej wycieczce nad nasze Morze Bałtyckie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google