Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„I Ty możesz zmienić świat na lepszy” – Wyprawa misyjna dzieci po Afryce Sierra Leone 11 kwietnia 2011r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„I Ty możesz zmienić świat na lepszy” – Wyprawa misyjna dzieci po Afryce Sierra Leone 11 kwietnia 2011r."— Zapis prezentacji:

1 „I Ty możesz zmienić świat na lepszy” – Wyprawa misyjna dzieci po Afryce
Sierra Leone 11 kwietnia 2011r.

2 Sierra Leone Flaga Herb

3 religie tradycyjne (51,5%), muzułmanie sunniccy (39,4%),
Stolica: FREETOWN Powierzchnia: km² Liczba ludności (2007 rok): Gęstość zaludnienia: 86 osób/km² Religie: religie tradycyjne (51,5%), muzułmanie sunniccy (39,4%), protestanci (4,7%), katolicy (2,2%), anglikanie (1,2%) Waluta: leone Język urzędowy: angielski

4 Freetown – stolica Sierra Leone

5 Jak powstała nazwa państwa?
Nazwa przyjęta od języka hiszpańskiego Sierra León z portugalskiego Serra-Leoa – "lwie góry". Portugalski odkrywca Pedro da Sintra nazwał kraj płynąc wzdłuż wybrzeża w 1462 r. i widząc imponujące góry. Być może góry przypominały mu lwie zęby, wyglądały jak śpiące lwy lub błyskawica uderzająca nad górami brzmiała jak lwi ryk.

6 Ciekawostki z Sierra Leone
Zawsze należy poprosić o pozwolenie na fotografowanie, zwłaszcza jeśli obiektem mają być przedmioty używane podczas tradycyjnych ceremonii religijnych w miejscach kultu (np. maski). W Sierra Leone dostęp do internetu mają 3 osoby na 1000 mieszkańców. Bogactwa naturalne: diamenty, złoża tytanu, boksyt, rudy żelaza, złoto. Motto państwowe Sierra Leone to : Jedność, wolność, sprawiedliwość . Wybierając się do Sierra Leone należy zaopatrzyć się w zapasy pożywienia ponieważ w państwie tym, szczególnie w głębi lądu są ogromne braki środków żywnościowych.

7 Tubylcy Sierra Leone

8 Góry Tingi Hills

9 Kakaowiec Kakaowiec, drzewo z rodziny zatwarowatych, pochodzące z Ameryki Południowej, obecnie uprawiane w obszarach przyrównikowych Afryki i Azji. Kwiaty i owoce kakaowca wyrastają bezpośrednio na pniu lub starszych gałęziach. Owoce zawierają wiele nasion zanurzonych w soczystym miąższu. Nasiona zawierają ponad 50% tłuszczu, ok. 20% białka i 10% skrobi oraz alkaloidy: teobrominę i kofeinę.

10 Lampart Lampart – ssak z rodziny kotowatych. Czwarty pod względem wielkości kot świata (po tygrysie, lwie i jaguarze). Na wolności żyje ich około 50 tysięcy. Lampart to średniej wielkości kot, posiada okrągłe uszy osadzone na głowie o krótkim pysku. Szerokie łapy wyposażone są w ostre pazury.

11 Krokodyl Krokodyle – rząd gadów, jedynych oprócz ptaków współczesnych przedstawicieli archozaurów oraz jedynych żyjących przedstawicieli kladu Crurotarsi. Obecnie reprezentowany jest przez trzy rodziny: krokodylowatych, aligatorowatych oraz gawiali. Są zwierzętami o jaszczurowatym kształcie ciała, pokryte kostnymi tarczami, ze szczękami opatrzonymi zębami osadzonymi w zębodołach. Ciało zakończone silnie rozwiniętym i umięśnionym ogonem. Dwie pary krótkich, silnych odnóży, z których przednie mają palce wolne, tylne spięte są w całości lub częściowo błoną pławną. Prowadzą półwodny tryb życia.

12 Widok z okna hotelowego
Zdjęcia z Sierra Leone Widok z okna hotelowego

13 Domy we Freetown

14 Dzieci i młodzież grają w koszykówkę

15 Piękne morza

16 Modlitwa dzieci za Afrykę
Panie Jezu, prosimy Cię za wielki kontynent afrykański. W sposób szczególny powierzamy Ci Sierra Leone- kraj, do którego dzisiaj duchowo wędrujemy. Spójrz łaskawie na wszystkich ludzi którzy tam żyją i spraw, aby Cię poznali, w Ciebie uwierzyli i Tobie służyli. Prosimy Cię również za wszystkie żyjące tam dzieci, szczególnie za te, które Cię jeszcze nie znają, bezdomne i opuszczone, cierpiące głód i pozbawione wszelkiej opieki. Poślij do nich wielu misjonarzy, aby głosili im słowem i dobrymi czynami Twoją nieskończoną miłość. Panie Jezu, naucz nas jak stawać się apostołami i misjonarzami Twojej Dobrej Nowiny. Naucz, jak świadczyć o Twojej miłości, niosąc pomoc duchową i materialną naszym rówieśnikom. Pomóż nam świadectwem naszego życia i dobrymi czynami zmieniać świat na lepszy. Amen.


Pobierz ppt "„I Ty możesz zmienić świat na lepszy” – Wyprawa misyjna dzieci po Afryce Sierra Leone 11 kwietnia 2011r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google