Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIERZĘTA CHRONIONE NA MADAGASKARZE. Rezerwaty na Madagaskarze Tsingy de Bemaraha jest to chroniony rezerwat na Madagaskarze, który znajduje się w pobliżu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIERZĘTA CHRONIONE NA MADAGASKARZE. Rezerwaty na Madagaskarze Tsingy de Bemaraha jest to chroniony rezerwat na Madagaskarze, który znajduje się w pobliżu."— Zapis prezentacji:

1 ZWIERZĘTA CHRONIONE NA MADAGASKARZE

2 Rezerwaty na Madagaskarze Tsingy de Bemaraha jest to chroniony rezerwat na Madagaskarze, który znajduje się w pobliżu zachodniego wybrzeża. Tsingy de Bemaraha zajmuje powierzchnię około 660 km2. Można tam również znaleźć namorzynowe lasy, oraz wiele rzadkich i zagrożonych gatunków dzikich zwierząt (ptaki i lemury). W 1990 roku, chronione Tsingy de Bemaraha rezerwy zarejestrowane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najlepsze podejście do rezerwacji drogą prowadzącą z miasta Morondava, które leży około 150 km na południe od chronionego rezerwatu..

3 Przemyt zagrożonych gatunków W rezultacie przemytu i zniszczenia środowiska naturalnego ponad połowie znanych gatunków żółwi grozi dzisiaj wymarcie. Każdego roku do Polski sprowadzanych jest nielegalnie kilkanaście tysięcy okazów tych zwierząt. Żółwie lądowe wydobywa się z piasku, często przy użyciu ciężkiego sprzętu, następnie okleja taśmami izolacyjnymi i pakuje po kilkaset osobników do pudeł i toreb. Okaleczenia i wielogodzinną podróż bez wody, żywności, a nawet możliwości ruchu przeżywają tylko nieliczne osobniki. Nawet te, które przeżyją, najczęściej chorują i umierają powolną śmiercią, nawet pół roku po przywiezieniu do innego kraju.

4 Madagaskar - raj w remoncie Szykuje się wielka zmiana w sposobie chronienia ginących gatunków. Międzynarodowy zespół uczonych chce zacząć od wyspy u wybrzeży Afryki – Madagaskaru, gdzie w izolacji od reszty świata żyją niespotykane gdzie indziej bajkowe zwierzęta i roślin. W wyborze najlepszych miejsc na rezerwaty politykom pomogą uczeni. Już od ponad dziesięciu lat na terenie Madagaskaru prowadzone są bardzo intensywne badania nad fauną i florą. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat odkryto blisko 50 nowych gatunków płazów! Dane zebrane w ostatniej dekadzie przez uczonych, m.in. z Uniwersytetu Kalifornii w Berkeley oraz kalifornijskiej Akademii Nauk, doprowadziły do stworzenia mapy miejsc, które są najbardziej warte ochrony. Opracowano ją na podstawie szczegółowych opisów występowania 2 tys. 315 gatunków mrówek, motyli, żab, gekonów, lemurów i różnych roślin.

5 NIEKTÓRE Z ZWIERZĄT CHRONIONYCH

6 FOSSA (Cryptoproct a ferox) Jest największym i jednym z najrzadziej spotykanych nocnych zwierząt mięsożernych na Madagaskarze. Długość dochodzi do 85 cm, ogon takiej samej długości. Zamieszkuje lasy. Obiekt częstych polowań. Żyje jeszcze 20 okazów na. terenie ogrodów zoologicznych.

7

8 LEMUR MYSZATY (Microcebus munus) Ten lemur ma długość 11-13 cm, waży oko 50 gr. Wśród naczelnych jest najmniejszym zwierzęciem. Żyje na drzewach w lasach zachodniej części Madagaskaru. Prowadzi nocny tryb życia. Jest gatunkiem bardzo zagrożonym.

9

10 LEMUR PSTRY (Varacia variegata) Inaczej nazywany różnobarwnym lemurem. Liczy niecałe 50 cm długości (bez ogona). Jest jednym z najładniejszych leniwców. Gatunki te żyją w lasach na wschodnich wybrzeżach Madagaskaru. Na wymarciu. Około 300 osobników żyje w ogrodach zoologicznych.

11

12 PALCZAK AYE (Daubentonia madagscariensis) To nadzwyczaj mocne stworzenie osiąga długość 45 cm. Od roku 1933 uważany za gatunek wymarły, ale w 1957 roku stwierdzono, że to pomyłka. Jednak jest zagrożony. Liczba żywych okazów - nieznana. W roku 1966 przewieziono 9 osobników na pobliską wysepkę będącą terenem Madagaskarskiego Parku Narodowego.

13

14 SIFAKA (Propithacusverre auxi) Jest jednym z gatunków różnobarwnych lemurów. Długość dochodzi do 50 cm. 10 z podgatunków żyje w lasach Madagaskaru. Grozi im wyginięcie, ponieważ zrujnowana została ich przestrzeń życiowa.

15

16 INDRI (Indri indri) Największa "półmałpa". Długość 70 - 80 cm. Żyje w północno - wschodnich lasach Madagaskaru. Żeruje w czasie dnia. Jest gatunkiem rzadkim. Grozi im całkowite wyginięcie.

17

18 STRONY INTERNETOWE http://pawkil-paw.bloog.pl/id,2384224,title,zwierzeta- chronione-na-madagaskar,index.html?ticaid=6be16http://pawkil-paw.bloog.pl/id,2384224,title,zwierzeta- chronione-na-madagaskar,index.html?ticaid=6be16 http://www.national- geographic.pl/foto/fotografia/madagaskar-zwierzeta-3/http://www.national- geographic.pl/foto/fotografia/madagaskar-zwierzeta-3/ http://bloog.pl/page,4,szTyp,wpisy,szukaj,%20chronione, szukaj.htmlhttp://bloog.pl/page,4,szTyp,wpisy,szukaj,%20chronione, szukaj.html http://wyborcza.pl/1,76842,5108387.html#ixzz1GCXnrO ZLhttp://wyborcza.pl/1,76842,5108387.html#ixzz1GCXnrO ZL

19 ANNA WOJCIECHOWSKA KLASA 1 A


Pobierz ppt "ZWIERZĘTA CHRONIONE NA MADAGASKARZE. Rezerwaty na Madagaskarze Tsingy de Bemaraha jest to chroniony rezerwat na Madagaskarze, który znajduje się w pobliżu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google