Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co robić w razie zagrożenia? Co robić w razie zagrożenia? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co robić w razie zagrożenia? Co robić w razie zagrożenia? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Projekt."— Zapis prezentacji:

1 Co robić w razie zagrożenia? Co robić w razie zagrożenia? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Projekt realizowany w ramach akcji Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń.

2 Kibole. Kibole (zdjęcia). Blokersi. Blokersi (zdjęcia). Grupy podwórkowe – Dresiarze. Grupy podwórkowe – Dresiarze (zdjęcia) Grupy podwórkowe – Chuligani. Grupy podwórkowe – Chuligani (zdjęcia). Zagrożenia w razie kontaktu z grupą podwórkową. Jak bronić się przed wciągnieciem do paczki?

3 Kibole – zorganizowane grupy kibicujące określonej drużynie sportowej, zwani często szalikowcami i pseudokibicami. Swoją przynależność potwierdzają strojem symbolizującym barwy klubowe. Jednak nie są oni zwykłymi kibicami. Przejawiają agresywne zachowania (np. Krzyki na ulicach, wyzwiska, przekleństwa, wdawanie się w bójki, zaczepki słowne, prowokacje). Agresja jest próbą zwrócenia na siebie uwagi, chcąc poczuć się kimś lepszym, ważniejszym od innych. Ich siła bardzo często wypływa z grupy, wzajemnego utwierdzania się o wyjątkowości i wysokiej wartości. Zazwyczaj po meczach w zwartych grupach atakują kibiców przeciwnych drużyn. Bardzo często mają przy sobie scyzoryki.

4

5 Blokersi – termin określający sfrustrowanych, uważających się za pozbawionych perspektyw, młodych ludzi, dla których stojąca przed blokiem ławka jest centrum życia towarzyskiego. Bardzo często mają styczność z alkoholem i narkotykami. Definiuje sie ich jako nie uczącą się bezrobotną młodzież zamieszkującą bloki miejskie. Blokersi często mylnie są kojarzeni z subkulturą hiphopową.

6

7 Subkultura młodzieżowa, której przypisuje się kult pieniądza, braku poszanowania zasad kultury i norm współżycia społecznego. Objawia się nadużywaniem wulgaryzmów, akceptowaniem przemocy i przestępstwa dla własnych potrzeb. Jest to grupa wyszydzana przez inne subkultury. Jej członków charakteryzuje noszenie kosztownych i firmowych ubrań. Często oprócz dresu zewnętrznym wyróżnikiem jest noszony na szyi gruby, złoty lub srebrny łańcuch. Dresiarze są bardzo agresywni. Niektórzy noszą przy sobie bejsbole, którymi się bronią lub atakują inne osoby.

8

9 Słowo określające młodego człowieka, na ogół kilkunasto lub dwudziestoparolatka, który w sposób szczególnie agresywny i orientacyjny łamie zasady współżycia społecznego, dokonując kradzieży i rozbojów, zaczepiając osoby postronne, niszcząc mienie i wdając się w bójki z innymi osobami. Zazwczaj działają w grupach kilkuosobowych, dających im przewagę fizyczną nad innymi osobami, a także poczucie siły i bezkarności. Mają wstręt do policji, malują na murach, a nawet pociągach różne rysunki. Należą do grupy subkultur hiphopowych.

10

11 Zagrożenia płynące w wyniku kontaktu z grupami podwórkowymi: Narkotyki, Narkotyki, Alkohol, Alkohol, Tytoń, Tytoń, Wywieranie nacisku, Wywieranie nacisku, Prowokowanie, Prowokowanie, Zaczepki słowne, Zaczepki słowne, Agresywne zachowania, Agresywne zachowania, Bójki, Bójki, Wywieranie presji w przypadku odmowy kontaktu z grupą, Wywieranie presji w przypadku odmowy kontaktu z grupą, Poniżanie, Poniżanie, Złe oddziaływanie na psychikę. Złe oddziaływanie na psychikę.

12 Możemy poprosić o wspracie: Rodzinę, Rodzinę, Przyjaciół, Przyjaciół, Pedagoga szkolnego, Pedagoga szkolnego, Nuczycieli, Nuczycieli, Wychowawcę, Wychowawcę, Policję, Policję, Ośrodki kulturalne, Ośrodki kulturalne, Ośrodki parafialne, Ośrodki parafialne, Musimy być asertywni, Musimy być asertywni, Mieć świadomość zagrożeń, Mieć świadomość zagrożeń,

13 Koniec Projekt wykonali: Paweł Kowalski, Paweł Kowalski, Kacper Matysiak, Kacper Matysiak, Brayan Majewski, Brayan Majewski, Bartosz Dołęga. Bartosz Dołęga. Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Co robić w razie zagrożenia? Co robić w razie zagrożenia? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google