Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kibole, blokersi, grupy podwórkowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kibole, blokersi, grupy podwórkowe."— Zapis prezentacji:

1 Kibole, blokersi, grupy podwórkowe.
Co robić w razie zagrożenia? Jak bronić się przed wciągnięciem do paczki? Projekt realizowany w ramach akcji „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”.

2 Spis treści. Kibole. Kibole (zdjęcia). Blokersi. Blokersi (zdjęcia).
Grupy podwórkowe – Dresiarze. Grupy podwórkowe – Dresiarze (zdjęcia) Grupy podwórkowe – Chuligani. Grupy podwórkowe – Chuligani (zdjęcia). Zagrożenia w razie kontaktu z grupą podwórkową. Jak bronić się przed wciągnieciem do „paczki”?

3 Kibole. Kibole – zorganizowane grupy kibicujące określonej drużynie sportowej, zwani często „szalikowcami” i „pseudokibicami”. Swoją przynależność potwierdzają strojem symbolizującym barwy klubowe. Jednak nie są oni zwykłymi kibicami. Przejawiają agresywne zachowania (np. Krzyki na ulicach, wyzwiska, przekleństwa, wdawanie się w bójki, zaczepki słowne, prowokacje). Agresja jest próbą zwrócenia na siebie uwagi, chcąc poczuć się kimś lepszym, ważniejszym od innych. Ich siła bardzo często wypływa z grupy, wzajemnego utwierdzania się o wyjątkowości i wysokiej wartości. Zazwyczaj po meczach w zwartych grupach atakują kibiców przeciwnych drużyn. Bardzo często mają przy sobie scyzoryki.

4 Kibole – zdjęcia.

5 Blokersi. Blokersi – termin określający sfrustrowanych, uważających się za pozbawionych perspektyw , młodych ludzi, dla których stojąca przed blokiem ławka jest centrum życia towarzyskiego. Bardzo często mają styczność z alkoholem i narkotykami. Definiuje sie ich jako nie uczącą się bezrobotną młodzież zamieszkującą bloki miejskie. Blokersi często mylnie są kojarzeni z subkulturą hiphopową.

6 Blokersi – zdjęcia.

7 Grupy podwórkowe – Dresiarze.
Subkultura młodzieżowa, której przypisuje się kult pieniądza, braku poszanowania zasad kultury i norm współżycia społecznego. Objawia się nadużywaniem wulgaryzmów, akceptowaniem przemocy i przestępstwa dla własnych potrzeb. Jest to grupa wyszydzana przez inne subkultury. Jej członków charakteryzuje noszenie kosztownych i firmowych ubrań. Często oprócz dresu zewnętrznym wyróżnikiem jest noszony na szyi gruby, złoty lub srebrny łańcuch. „Dresiarze” są bardzo agresywni. Niektórzy noszą przy sobie bejsbole, którymi się bronią lub atakują inne osoby.

8 Grupy podwórkowe – Dresiarze.

9 Grupy podwórkowe – Chuligani.
Słowo określające młodego człowieka, na ogół kilkunasto lub dwudziestoparolatka, który w sposób szczególnie agresywny i orientacyjny łamie zasady współżycia społecznego, dokonując kradzieży i rozbojów, zaczepiając osoby postronne, niszcząc mienie i wdając się w bójki z innymi osobami. Zazwczaj działają w grupach kilkuosobowych, dających im przewagę fizyczną nad innymi osobami, a także poczucie siły i bezkarności. Mają wstręt do policji, malują na murach, a nawet pociągach różne rysunki. Należą do grupy subkultur hiphopowych.

10 Grupy podwórkowe – Chuligani.

11 Zagrożenia w razie kontaktu z grupą podwórkową.
Zagrożenia płynące w wyniku kontaktu z grupami podwórkowymi: Narkotyki, Alkohol, Tytoń, Wywieranie nacisku, Prowokowanie, Zaczepki słowne, Agresywne zachowania, Bójki, Wywieranie presji w przypadku odmowy kontaktu z grupą, Poniżanie, Złe oddziaływanie na psychikę.

12 Jak bronić się przed wciągnieciem do „paczki”?
Możemy poprosić o wspracie: Rodzinę, Przyjaciół, Pedagoga szkolnego, Nuczycieli, Wychowawcę, Policję, Ośrodki kulturalne, Ośrodki parafialne, Musimy być asertywni, Mieć świadomość zagrożeń,

13 Kibole, blokersi, grupy podwórkowe.
Koniec Projekt wykonali: Paweł Kowalski, Kacper Matysiak, Brayan Majewski, Bartosz Dołęga. Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Kibole, blokersi, grupy podwórkowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google