Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE"— Zapis prezentacji:

1 SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE

2 SUBKULTURA To nieformalna grupa osób działająca według odrębnych wzorów i zasad postępowania. Jej członkowie nie przestrzegają zwyczajowo przyjętych w społeczeństwie norm. Osoby należące do tych podkultur to zazwyczaj ludzie bardzo młodzi, uczniowie gimnazjum, szkół średnich, studenci. Najwięcej z nich można spotkać w dużych miastach. W małych wioskach są oni wytykani palcami, ośmieszani oraz często prowokowani do bójek. Subkultury mogą być szczelnie zamknięte i trudno dostępne dla ludzi z zewnątrz. Aby należeć do niektórych trzeba się czymś wykazać. Niektóre z tych nieformalnych grup są nastawione pokojowo do otaczającego ich świata.

3 Najczęściej spotykane subkultury

4 EMO

5 HIPHOPOWCY

6 SZALIKOWCY PSEUDOKIBICE KIBOLE

7 BLOKERSI

8 DRESIARZE

9

10 SKATEOWCY

11

12 GRAFICIARZE (skateus grafitus)

13 OSTRZEŻENIE I jeśli spotkacie lidera grupy pełnego natchnienia, wyrozumienia, czułości i dobroci, jakiej nigdy nie doświadczyliście… I kiedy cel grupy jest czymś, czego sobie nigdy nie wyobraziliście … I kiedy to wszystko wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to najprawdopodobniej to jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Te grupy szukają ludzi inteligentnych, mających ideały, intelektualnie i duchowo „ciekawskich” ... Nie porzucajcie tego, kim jesteście, nie porzucajcie tego, co robicie, w co wierzycie…”

14 Metody werbowania nowych członków
Działania na psychikę Obietnice lepszego życia Poczucie bezpieczeństwa i siły w grupie Oderwanie od domowych problemów Czy łatwo odejść od grupy? Jakie są konsekwencje? terror zastraszanie groźby Gdzie szukać pomocy? rodzina wychowawca, nauczyciele przyjaciele ośrodki parafialne policja


Pobierz ppt "SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google