Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Poznaj swoją okolicę- rajd rowerowy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Poznaj swoją okolicę- rajd rowerowy”"— Zapis prezentacji:

1 „Poznaj swoją okolicę- rajd rowerowy”

2 Projekt Dnia r. wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczniowie pojechali na rajd rowerowy. Trwał on około 4 godzin. Wyjazd 15:30, przyjazd około 19:30. Grupa przejechała około 45 km

3 Trasa

4 Barnówko Barnówko (niem. do 1945 r. Berneuchen) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Dębno, nad rzeką Myślą. Według danych z 2011 r. miejscowość liczyła 283 mieszkańców. Od 1250 r. Barnówko znajdowało się w granicach powstałej Nowej Marchii. Przed 1317 r. nadane zostały prawa miejskie (oppidum; nie posiadało murów miejskich), utracone w 1608 r. W 1890 r. właściciel majątku Max von dem Borne sprowadził pierwsze 100 osobników raka pręgowatego, który stąd rozprzestrzenił się w rzekach Europy. W latach Barnówko było miejscem corocznych spotkań ruchu religijnej odnowy w łonie Kościoła ewangelickiego, Berneuchener Bewegung (Ruch Barnówecki). W 1993 r. odkryto w pobliżu złoża ropy naftowej i gazu ziemnego BMB (Barnówko - Mostno – Buszów), eksploatowane od 2000 r. We wsi funkcjonuje niepubliczna szkoła podstawowa. Ludność zajmuje się głównie rolnictwem, istnieje również gospodarstwo rybackie.

5 Stacja PKP i Kopalnia ropy naftowej

6 Barnówko Kościół filialny pw Najświętszego Serca Pana Jezusa
Godziny mszy świętych. Nd. 11:30 Śr. 17:00

7 Dyszno Dyszno (niem. do 1945 r. Ringenwalde) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim. Według danych z 2011 r. miejscowość liczyła 198 mieszkańców. Wieś znajdowała się od ok r. na terytorium powstałej Nowej Marchii. Od XV w. do I połowy XVIII w. właścicielem była rodzina von Schönebeck, posiadająca majątki w powiecie myśliborskim i chojeńskim. W latach majątek należał do rodziny von Humboldt, z której pochodzili bracia Aleksander - przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, oraz Wilhelm - filozof i językoznawca. Od 1945 r. leży w granicach Polski. Pośrodku miejscowości znajduje się kościół z XVI w., z ryglową wieżą dobudowaną w XVIII w. oraz park typu krajobrazowego, założony w XIX w. Na terenach polnych rosną zespoły drzew pomnikowych Lipy Humboldta i Dęby Humboldta, o obwodzie do 750 cm.

8 Kościół w Św. Wojciecha Dysznie
Park Humboldta

9 Park Humboldta

10 Stara stacja PKP w Dysznie
nieistniejący przystanek kolejowy w Dysznie w Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Dębno.

11 Postój w Dysznie Sklep „Kubuś”

12 Łąka w okolicach Dyszna

13 Przejazd lasem w okolicach Różańska

14 Warnice Gmina Warnice (do 1954 gmina Wierzbno) - gmina wiejska położona jest w północno-zachodniej części powiatu pyrzyckiego. Sąsiednie gminy: Przelewice i Pyrzyce (powiat pyrzycki) Stare Czarnowo (powiat gryfiński) Stargard Szczeciński (miejska), Gmina Dolice i Gmina Stargard Szczeciński (powiat stargardzki) Do 31 XII 1998 r. wchodziła w skład województwa szczecińskiego. Siedzibą gminy jest wieś Warnice. Miejsce w województwie (na 114 gmin): powierzchnia 100., ludność 101. Gmina stanowi 11,8% powierzchni powiatu. Gminę zamieszkuje 9,0% ludności powiatu.

15 Ruiny Pałacu z XIX w. Kościół Św. Józefa

16 Tor przeszkód w Staninie Jerzego Judki

17 Wnętrze Stadniny

18 V Otwarty Piknik Jeździecki Warnice 2013
Stadnina Koni Warnice zaprasza wszystkich chętnych na V Otwarty Piknik Jeździecki Warnice 2013, który odbędzie się dnia r. Program zawodów : ujeżdżenie: konkurs klasy L1, skoki: konkurs klasy LL, L i P. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie zawodów. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody pieniężne oraz puchary.

19 Smolnica Smolnica– wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Dębno. Według danych z 2011 r. miejscowość liczyła 572 mieszkańców. W 2 połowie IX–XI w. na półwyspie jeziora Czaple, 2,5 km od dzisiejszej wsi Smolnica, istniało słowiańskie grodzisko typu podkowiastego. W IX w. powstała osada w Smolnicy, której mieszkańcy, obok produkcji rolnej i hodowlanej zajmowali się garncarstwem, o czym świadczy odkryta w latach jama piecowa związana z warsztatem garncarskim, zawierająca około 5000 ułamków ceramiki średniowiecznej. Wieś znajdowała się od około 1250 r. na terytorium powstałej Nowej Marchii. Od XIV w. do 1819 r. jej właścicielem była rodzina von der Marwitz, posiadająca dobra w powiecie gorzowskim i chojeńskim; w późniejszych latach majątek kilkukrotnie zmieniał właścicieli. Od 1945 r. leży w granicach Polski.

20 Zabytki Pośrodku miejscowości znajduje się kościół z 2 połowy XIII w. zbudowany z granitowej kostki układanej w regularnym wątku, z masywną zachodnią wieżą o szerokości równej nawie. Odbudowany został w latach 1983–1984 po zniszczeniach wojennych, bez barokowego zwieńczenia wieży. Obok kościoła stoi pałac w stylu neoklasycystycznym zbudowany przez rodzinę von Sydow w latach na miejscu spalonego dworu von der Marwitzów, z elementami neobarokowymi, 2–kondygnacyjny; niektóre elementy elewacji zmienione w 1932 r. Do najcenniejszych elementów wystroju należy dekoracja sztukatorska dawnej sali balowej na parterze budynku. Park pałacowy założony został w XIX w.; występują w nim cenne gatunki drzew liściastych i iglastych, krzewy i pnącza. Wiek drzew szacuje się na lat. W miejscowości znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum i Zespół Szkół Rolniczych (w budynku pałacu).

21 Kościół pw. Narodzenia NMP

22 Pałac w Smolnicy

23 Grzymiradz Grzymiradz (niem. do 1945 r. Grünrade) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Dębno. Według danych z 2011 r. miejscowość liczyła 213 mieszkańców. Wieś znajdowała się od ok r. na terytorium powstałej Nowej Marchii, pierwsza wzmianka pochodzi z 1333 r. W latach właścicielem wsi była znana rodzina szlachecka von der Marwitz, posiadająca również majątki w Smolnicy i Zielinie. Od 1945 r. leży w granicach Polski. Pośrodku miejscowości znajduje się kościół z I poł. XIV w., obok ruina pałacu z XIX w. i park krajobrazowy założony w II poł. XIX w., z częściowo zachowanym starodrzewiem ( lat).

24 Pałac w Grzymiradzu Pałac w wzmiankowany po raz pierwszy w 1830 r. W 1839 roku był już ruiną . Odbudowany po 1872 roku przez Hermanna von Hertell w stylu neoklasycystycznym. Wtedy to powstała II-kondygnacyjna budowla, rozczłonkowana symetrycznymi ryzalitami. Po II wojnie światowej w pałacu uruchomiono szkołę podstawową, która funkcjonowała do lat 80-tych XX wieku Na początku lat 90-tych XX w. pałac przeszedł w ręce prywatne, w 1996 roku został zniszczony przez pożar. Od tego czasu pałac pozostaje w ruinie.

25 Kościół, Grzymiradz

26 Uczestnicy: Hasan Wajda Bartosz Wlaź Michał Lewandowski
Krystian Kędzia Łukasz Jackowski Adrian Szymanek Jakub Izydorski Daniel Zając Sławomir Garboliński Piotr Olszak Norbert Sikora Krzysztof Skowysz Grzegorz Łada Patryk Tylkowski

27 Opiekunowie Benedykt Psiuk Marcin Domagała Mirosław Gładysz

28

29 Dziękujemy za uwagę  Utwór: Sam B- Who do you vodoo bitch


Pobierz ppt "„Poznaj swoją okolicę- rajd rowerowy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google