Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IX MUCHOWSKA KOSA MUCHÓW 25 LIPCA 2010.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IX MUCHOWSKA KOSA MUCHÓW 25 LIPCA 2010."— Zapis prezentacji:

1 IX MUCHOWSKA KOSA MUCHÓW 25 LIPCA 2010

2 IMPREZĘ CZAS ROZPOCZĄĆ
MUCHOWSKA KOSA 2010 IMPREZĘ CZAS ROZPOCZĄĆ Corocznie w lipcu (IX edycja w 2010 r.) organizowana jest tutaj przez Gminę Męcinka - Dolnośląska Impreza Edukacyjno-Rekreacyjna „Muchowska Kosa "(Sense Mochau).

3 MUCHÓW Muchów - (Muchow - Mochau)  – wieś (około 170 mieszkańców) w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Męcinka, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach, przy drodze z Chełmca ( Kolbnitz) do Świerzawy ( Schönau). Zabudowa wsi składa się z pojedynczych budynków gospodarczych i mieszkalnych rozlokowanych na wysokości od 350 do 380 m n.p.m. na długim odcinku wzdłuż drogi, po obu stronach. W centrum wsi, przy skrzyżowaniu dróg, znajduje się dawna gospoda. Północną część wsi zajmują częściowo zachowane zabudowania folwarku. Jest to wieś, o rolniczym charakterze i wypoczynkowych walorach. Wokół wsi rozciągają się użytki rolne i rozległe łąki, leżące głównie na podmokłych terenach. Na obszarze wsi występują, niewielkie pasy zieleni z drzew liściastych w formie przydomowych nasadzeń, oraz wzdłuż rzeki i miedz. W bliskiej odległości od wsi w kierunku północno-wschodnim położona jest Czartowska Skała. Wieś otoczona jest lasami mieszanymi z przewagą drzew liściastych. We wsi zachowało się kilka domów mieszkalnych i mieszkalno-gospodarczych o cechach charakterystycznych dla budownictwa regionalnego, z połowy XIX wieku, budynek dawnej gospody rodziny Wandelów z XVIII wieku. Poza wsią, na zachód od głównej drogi, wznosi się otoczony parkiem ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy "Pałacyk„ - Zespół pałacowy z ok r. Obok ogród pałacowy z basenem.

4 WIADOMOŚCI HISTORYCZNE
MUCHÓW WIADOMOŚCI HISTORYCZNE Pierwsza wzmianka o miejscowości "Muchovo" pochodzi z 1203 roku, w której miejscowość wymieniana jest, jako własność cystersów, słynąca w średniowieczu z rybactwa stawowego i łowiectwa. Na terenie obecnej wsi istniała wcześniej stara słowiańska osada, która została skolonizowana przez cystersów z Lubiąża. W 1283 roku książę Henryk V Legnicki podarował mnichom ziemię i część lasu w Pomocnem i potwierdzeniem w dokumencie zwolnieni mieszkańców wsi z obciążeń na rzecz księcia. Od 1637 roku wieś była własnością von Schweinichenów, następnie rodziny von Vogten, a w latach wieś należała rodu do von Sprengerów z Małuszowa. Po II Wojnie Światowej, rozpoczęto wysiedlanie ludności pochodzenia niemieckiego i osiedlanie repatriantów.

5 Gospody rodziny Wandelów z XVIII wieku
MUCHÓW Gospody rodziny Wandelów z XVIII wieku

6 MUCHOWSKA KOSA 2010 W DRODZE „NA KOSĘ” CAŁYMI RODZINAMI

7 MUCHOWSKA KOSA 2010 PIESZO KONNO

8 MUCHOWSKA KOSA 2010 WIERZCHEM POCZĄTEK IMPREZY

9 MUCHOWSKA KOSA 2010 Z KWIATAMI W TLE NA ESTRADZIE

10 MUCHOWSKA KOSA 2010 Z APARETEM Z „ŻUBREM”

11 MUCHOWSKA KOSA 2010 KOLOROWE JARMARKI PLASTYKOWE BAŁWANKI

12 MUCHOWSKA KOSA 2010 POTRZEBY CIAŁA DLA DUCHA OTUCHA

13 MUCHOWSKA KOSA 2010 Do pałacu Z pałacu

14 MUCHOWSKA KOSA 2010 PAŁAC WYGLĄD „HISTORYCZNY”

15 MUCHOWSKA KOSA 2010 ZDZISŁAW RZEPKA Pomysł opracowania Wykonanie
BOGUSŁAW BOJANOWSKI LIPIEC 2010


Pobierz ppt "IX MUCHOWSKA KOSA MUCHÓW 25 LIPCA 2010."

Podobne prezentacje


Reklamy Google