Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI Przygotowanie: ALICJA MIESIĄCZEK Na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI Przygotowanie: ALICJA MIESIĄCZEK Na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI Przygotowanie: ALICJA MIESIĄCZEK Na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje

2 Głównym celem Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci jest propagowanie idei pomocy dzieciom i młodzieży poprzez telefony zaufania oraz zapoznanie z ofertą działających telefonów zaufania dzieci oraz nauczycieli, wychowawców i rodziców.

3

4 Co roku 17 maja obchodzony jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Inicjatorem tego święta jest Child Helpline International – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci ze 160 krajów świata. Polskie obchody Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci 2012 organizowane są przez Fundację Dzieci Niczyje.

5 W Polsce działa wiele telefonów pomocowych dla dzieci i młodzieży. Różny jest ich zasięg oraz profil tematyczny. Nieliczne telefony zaufania dla dzieci, dzięki współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi,mają zasięg ogólnopolski i są bezpłatne dla wszystkich korzystających z ich oferty. Dzieci powinny znać te numery, by w trudnych sytuacjach życiowych mogły uzyskać pomoc i wsparcie nawet wtedy, gdy wstydzą się bądź boją powiedzieć o swoich problemach rodzicom lub opiekunom. Razem z konsultantami telefonów zaufania, mogą zastanowić się, jak powiedzieć o trudnościach rodzicom, czy nauczycielom, kogo w swoim środowisku poprosić o pomoc.

6

7 Martwisz się czymś? Nie wiesz co masz robić? Chcesz wiedzieć więcej? Poszukaj informacji. Samotność Nieśmiałość Miłość Kłótnie rodziców Dorastanie Przemoc fizyczna, psychiczne, seksualna Cyberprzemoc Zaburzenia odżywiania, Autoagresja, Używki, Myśli samobójcze

8 Opracowaliśmy łatwe do zapamiętania zasady ABCD: Anonimowo - Dzwoniąc do nas nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania. Bezpłatnie - Połączenie z numerem jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Chętnie - Jesteśmy gotowi rozmawiać z Tobą o każdej ważnej dla Ciebie sprawie. Jeśli będzie Ci to potrzebne, możemy umówić się na kolejną rozmowę. Dyskretnie - Wszystko o czym nam powiesz, zostanie między Tobą a konsultantami Jeśli poprosisz nas o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – zajmiemy się tym. Przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12: :00 czekamy na Twój telefon. Nie będziemy Cię oceniać, ani pouczać. Wysłuchamy Twojego problemu i razem z Tobą zastanowimy się nad najlepszym rozwiązaniem problemu!

9 Telefon zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży w sytuacji zagrożenia w Internecie

10 zadzwoń: wyślij porozmawiaj on-line LiveChat zadaj nam pytanie od poniedziałku do piątku w godz. Od do 17.00

11 Cyberprzemoc - Tu przeczytasz czym jest cyberprzemoc oraz jak sobie z nią radzić. Niebezpieczne kontakty - Co to są niebezpieczne kontakty? Co zrobić, jeśli niepokoi Cię znajomość z Sieci? Uzależnienie od Internetu - Czy wiesz, że część użytkowników przebywa on-line zbyt długo i nie jest w stanie tego kontrolować? Nieuprawniony dostęp - Włamania i kradzieże zdarzają się również w świecie wirtualnym. Czy da się przed nimi ochronić? Szkodliwe treści - O tym, jakie treści szkodzą i dlaczego oraz gdzie je możesz zgłosić. Niezgodne z prawem - Czy wiesz, że niektóre aktywności w Sieci są niezgodne z prawem? Tutaj dowiesz się jakie. Zagrożenia w sieci

12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

13 przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie; nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie; masz problemy w relacjach z rówieśnikami; masz trudności w nauce; ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc. od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli:

14 Całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka Można się do nas dodzwonić z terenu całego kraju: z każdej komórki i każdego telefonu stacjonarnego.

15 Telefon jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.

16 Przy telefonie pracują specjaliści ITAKI. Poszukujemy zaginionych dzieci: zbieramy i analizujemy sygnały od informatorów, weryfikujemy je i - w razie uzasadnionej konieczności - przekazujemy policji. Włączamy w poszukiwania media, inne organizacje pozarządowe i służby w kraju i na całym świecie. Psycholodzy ITAKI pracujący przy telefonie wspierają rodziny zaginionych dzieci o każdej porze dnia i nocy


Pobierz ppt "DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI Przygotowanie: ALICJA MIESIĄCZEK Na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google