Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rzecznik Praw Dziecka w Polsce Marek Michalak Czym się zajmuje Rzecznik Praw Dziecka? Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: - prawa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rzecznik Praw Dziecka w Polsce Marek Michalak Czym się zajmuje Rzecznik Praw Dziecka? Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: - prawa."— Zapis prezentacji:

1

2 Rzecznik Praw Dziecka w Polsce Marek Michalak

3 Czym się zajmuje Rzecznik Praw Dziecka? Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: - prawa do życia i ochrony zdrowia, - prawa do wychowania w rodzinie, - prawa do godziwych warunków socjalnych, - prawa do nauki.

4 Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: - Rzecznik podejmuje działania na rzecz zapewnienia dziecku pełnego i harmonijnego rozwoju, z poszanowaniem jego godności i podmiotowości (art. 3 ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka). Wypełnienie tych zadań wymaga ochrony dziecka przed wszelkimi przejawami przemocy, okrucieństwa, wyzysku, a także przed demoralizacją, zaniedbaniem i innymi formami niewłaściwego traktowania. Przedmiotem troski Rzecznika są wszystkie dzieci; szczególną opieką otacza dzieci niepełnosprawne, które mają utrudniony start życiowy.

5 BIURO RZECZNIKA PRAW DZIECKA Telefon Informacyjno - Interwencyjny 0 22 696 55 50 Kontakt z Rzecznikiem Praw Dziecka odbywa się za pośrednictwem Biura Rzecznika Praw Dziecka. Rzecznik gwarantuje zachowanie poufności uzyskanych informacji. Oto adres: Biuro Rzecznika Praw Dziecka ul. Śniadeckich 10 00-656 Warszawa telefon: 0 22 696 55 45 fax: 0 22 629 60 79 Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.15 - 16.15. Adres poczty elektronicznej: rpd@brpd.gov.pl rpd@brpd.gov.pl

6 Marek Michalak urodził się 27 lipca 1971 roku w Świdnicy. Jest magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej, Jest pomysłodawcą i członkiem wielu organizacji działających na rzecz dzieci. Pracę społeczną na rzecz dzieci rozpoczął już jako nastolatek. W 1987 roku wybrany został przewodniczącym Koła Przyjaciół Dzieci Chorych SERCE" w Świdnicy, Był też członkiem-założycielem Ogólnopolskiego Forum na Rzecz Praw dzieci, był twórcą Centrum Przyjaźni Dziecięcej" -. W latach 1993 - 2008 kierował Zespołem Dziecięcym SERDUSZKA", tworzonym przez dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Grupa nagrała w tym czasie 2 płyty CD oraz kilka teledysków, zrealizowanych przez TVP; dała szereg koncertów.

7 Marek Michalak Michalak podczas posiedzenia komisji deklarował, że jego priorytetami jako Rzecznika Praw Dziecka będą: walka z biedą wśród dzieci, z przemocą, działania na rzecz wzmocnienia więzi rodzinnych i dbałość o dobrą jakość edukacji oraz opieki zdrowotnej - W sposób zdecydowany wypowiadam się przeciwko wszelkim formom przemocy, w tym również przeciwko klapsowi. Będę promował zmiany mające na celu wyeliminowanie przemocy z polskiej praktyki wychowawczej - mówił Michalak. Zapowiedział również, że zamierza współpracować z mediami i nieustannie promować prawa dziecka.

8 Marek Michalak mówi: Chciałbym, żeby dzieci mówiły: to jest nasz rzecznik - tak istotę swej przyszłej działalności widzi nowo wybrany rzecznik praw dziecka (RPD) Marek Michalak. Zależy mu na współpracy z organizacjami pozarządowymi, chce też odbudować zaufanie społeczeństwa do swojego urzędu.

9 Serduszka SERDUSZKA są terapeutycznym zespołem dziecięco- młodzieżowym, powstałym 10 września 1993 r. w Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy. Wtedy to 22-letni działacz społeczny i zarazem prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci chorych "SERCE" Marek Michalak rozpoczął zajęcia artystyczne z 15-osobową gromadką dzieci, które 23 października 1993 roku zakończyły się nagrodą GRAND PRIX na II Festiwalu Piosenki Turystycznej w Świdnicy.10 września1993ŚwidnicyMarek Michalak

10 Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce w Świdnicy Statuetka Dziecięcej Nagrody SERCA przyznawanej corocznie przez dzieci ze Stowarzyszenia

11 Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu W roku 1994 w wieku 23 lat, Marek Michalak - w odpowiedzi na wiele dziecięcych listów - został najmłodszym w historii Kawalerem Orderu Uśmiechu. a w styczniu 2007 roku stanął na czele Kapituły jako Kanclerz.

12 Telefon Zaufania Jeśli masz problem, z którym sobie nie radzisz i nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc, zadzwoń pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 0 800 12 12 12 Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli: - przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie; - nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie; - masz problemy w relacjach z rówieśnikami; - masz trudności w nauce; - ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc. Jeśli zadzwonisz na ten numer w godzinach nocnych, możesz przedstawić swój problem i pozostawić numer telefonu, a następnego dnia na pewno oddzwonimy


Pobierz ppt "Rzecznik Praw Dziecka w Polsce Marek Michalak Czym się zajmuje Rzecznik Praw Dziecka? Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: - prawa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google