Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gry dydaktyczne z fizyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gry dydaktyczne z fizyki"— Zapis prezentacji:

1 Gry dydaktyczne z fizyki
Zespół badawczy p6f II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim

2 „NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA”

3 Zespół badawczy p6f Zespół 1 „Karty fizyczne” Agata Nierzwicka
Piotr Strójwąs

4 Zespół badawczy p6f Zespół 2 „Fizyczny Piotruś” Krzysztof Pułacz
Marcelina Bukowska

5 „Fizol- gra planszowa”
Zespół badawczy p6f Zespół 3 „Fizol- gra planszowa” Katarzyna Chyła Dominika Gdaniec

6 Zespół badawczy p6f Zespół 4 „Omnibus fizyczny” Mariusz Kwarciński
Michał Naleziński Patryk Marks

7 Karty fizyczne Gara zawiera dwa rodzaje kart: z pytaniami i odpowiedziami. Tematem głównym jest akustyka. Zasady gry Pomiędzy uczestników rozdane zostają karty zawierające odpowiedzi. Osoby grające mają wgląd jedynie w przyznane im karty. Karty z pytaniami zostają kolejno odsłaniane. Karta z pytaniem pasuje tylko do jednej karty z odpowiedzią. Uczestnik mający prawidłową odpowiedz do karty z pytaniem zabiera ją. Osoba która jako pierwsza zbierze wszystkie pytania do swych odpowiedzi wygrywa. Jeżeli uczestnicy nie mogą dopasować odpowiedzi do karty z pytaniem to zostaje ona przesunięta na spód tali kart z pytaniami i odsłonięte zostaje kolejne pytanie.

8 KARTY FIZYCZNE

9 Fizyczny Piotruś Fizyczny Piotruś – prosta gra karciana przeznaczona dla każdego, w której uczestniczyć może od 2 do 4–5 graczy. Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par jednostek fizycznych wraz z opisem oraz "Alberta Einstein’a", niemającego pary. Pary na obrazkach dobiera się kierując się wiedzą z fizyki. Dobieramy w następujący sposób: np. kartę z oznaczeniem „1Pa” łączymy w pare z kartą „ciśnienie” itp. Zasady gry są bardzo podobne do klasycznego „Czarnego Piotrusia” . Rozdawane są wszystkie karty kolejno wszystkim graczom. Bez znaczenia jest fakt, że nie wszyscy otrzymają tę samą liczbę kart. Można też poprzestać na rozdaniu tylko po cztery lub pięć. Z otrzymanych kart należy wyjąć i odłożyć na bok wszystkie otrzymane pary. Odkładane pary można pokazać innym graczom w celu sprawdzenia, czy gracz nie pomylił się w doborze pary, co młodszym dzieciom może się przydarzyć. Następnie dochodzi do fazy drugiej: każdy gracz kolejno, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dobiera sobie po jednej karcie: jeśli na początku nie rozdano wszystkich, to dobiera się z nierozdanej kupki, jeśli tej już nie ma – to dobiera się kolejno – na chybił trafił – karty od gracza siedzącego po prawej stronie, wyciągając je z trzymanego przez niego wachlarza kart. Gracz nie widzi, jaką kartę wyciąga. Jeśli dobrana karta pasuje do pary z inną posiadaną – całą parę, tak jak w poprzedniej fazie, gracz odkłada na bok. Czynności te wykonują kolejno wszyscy gracze aż do skutku: jeśli gracz mający w ręce tylko jedną kartę wyciągając od sąsiada natrafi na uzupełnienie swojej do pary – odkłada ją i zostaje bez żadnej karty, podobnie jak ten, od którego sąsiad ma wylosować kartę, a trzyma w ręce tylko jedną. Gracze, którzy pozbyli się kart – wychodzą z rozgrywki: ten z nich, który pierwszy się pozbędzie wszystkich kart – wygrywa. Ostatni zawsze pozostaje ten, który po pozbyciu się przez wszystkich graczy wszystkich par zostaje z "Einstein’em" w ręce. Ten właśnie przegrywa.

10 FIZYCZNY PIOTRUŚ TALIA 1 TALIA 2

11 Fizol – gra planszowa Opis gry: 1.W grze mogą brać udział od 2-6 osób.
2.Każdy z uczestników rzuca kostką. Po rzucie porusza się o ilość wyrzuconych oczek na kostce. 3.Gre rozpoczyna gracz z największa ilością oczek. 4.Na planszy znajdują się różowe i pomarańczowe pola, jeżeli gracz stanie na takim polu wyciąga kartę z oznaczonego koloru. 5.Pola różowe-zagadki, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi gracz porusza się o trzy pola do przodu, jeżeli gracz nie zna odpowiedzi lub udzieli nieprawidłową cofa się o trzy pola. Pola pomarańczowe-żadnych konsekwencji. 6.Wygrywa ten gracz, który pierwszy dojdzie na linie mety.

12 Omnibus fizyczny a) 11 kart z czarnymi pytaniami (za 1 punkt)
Gra zawiera: a) 11 kart z czarnymi pytaniami (za 1 punkt) b) 2 karty z zielonymi pytaniami (za 2 punkty) c) 1 kartę z pytaniem czerwonym (za 3 punkty) d) okrągłe żetony które są punktami ) Wszystkie karty rozdajemy pomiędzy uczestników zabawy. Po rozdaniu kart zaczynamy grę, rozpoczyna ją osoba która otrzymała ostatnią kartę. Wybiera jedną z kart które otrzymała, po czym osoba siedząca po jej lewej stronie mówi numer od 1 do 7 (w przypadku kart punktowanych podwójnie i karty punktowanej potrójnie od 1 do 3) i odpowiada adekwatnie do otrzymanego pytania(jeżeli odpowie poprawnie otrzymuję żeton jeżeli odpowie błędnie nie otrzymuje punktu). Potem kolejna osoba i następna. Jak każdy odpowie na pytanie z tej kary (oprócz zadającego pytanie) pierwsza osoba siedząca po lewej stronie przejmuje pałeczkę i ona wybiera pytanie ze swoich kart (karta nie morze być użyta w jednej grze dwa lub więcej razy). Gdy zostaną udzielone odpowiedzi na wszystkie pytania, podliczamy punkty. Wygrywa ten kto zbierze najwięcej punktów w ciągu całej gry.

13 Omnibus fizyczny

14 Najważniejsze pamiętajcie!!! Uczymy się przez zabawę :P


Pobierz ppt "Gry dydaktyczne z fizyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google