Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat: "PROTOKÓŁ LIBERO. PRZEPISY 26 ASYSTENT SEKRETARZA 26.2 OBOWIĄZKI - Zapisuje zastępowanie zawodników z udziałem Libero."— Zapis prezentacji:

1 PROTOKÓŁ LIBERO

2 PRZEPISY 26 ASYSTENT SEKRETARZA 26.2 OBOWIĄZKI - Zapisuje zastępowanie zawodników z udziałem Libero.

3 1. PRZED MECZEM Asystent sekretarza wypełnia nagłówek meczu w protokole libero

4 1. PRZED MECZEM Przed meczem asystent sekretarza musi uzyskać następujące informacje: I. Liczby zawodników libero. II. Zakreślić w kółko literę A oraz B przypisując do odpowiednich drużyn w nagłówku protokołu. (rys. 1) Rys. 1

5 3. PODCZAS MECZU Podczas meczu asystent sekretarza zapisuje wyniki meczu, w których nastapiło zastąpienie libero: 3.1W przypadku zastąpienia zawodnika libero z normalnym zawodnikiem, asystent sekretarza zapisuje numer libero w kolumnie z nagłówkiem Lib, a zastępowanego zawodnika w kolumnie Rep oraz wynik podczas którego miało miejsce zastapienie w kolumnie Score. Najpierw wpisujemy ilość punktów drużyny która wykonuje zastapienie. (Rys. 2) Lib a schodzącego z boiska w kolumnie Rep W przypadku gdy zastapienie nastepuje pomiędzy dwoma libero, zapisujemy numer libero wchodzącego na boisko w kolumnie Lib a schodzącego z boiska w kolumnie Rep. Punkty zapisujemy tak jak w poprzednim przypadku.

6 3. PODCZAS MECZU Rys. 2

7 3. PODCZAS MECZU Przykład: - drużyna A posiada 2 zawodników libero, nr. 19 i nr. 5. (rys. 3) - przy stanie 0:0 libero nr. 19 zastepuje zawodnika nr. 6. (rys. 4) - przy stanie 4:3 nr. 6 wraca na boisko zatępując libero nr. 19 (rys. 5) Rys. 3Rys. 4Rys. 5

8 3. PODCZAS MECZU - następnie przy stanie 4:4 libero nr. 5 wchodzi na boisko zastępując zawodnika nr 8. (rys. 6) - przy satnie 5:4 zostaje wykoane zastąpienie pomiędzy dwoma libero, libero nr. 19 wchodzi na boisko (rys. 7) - ostatecznie przy stanie 10:7 na boisko powraca zawodnik nr. 8 (rys. 8) Rys. 6Rys. 7Rys. 8

9 3. PODCZAS MECZU 3.2 W przypadku ponownego wyznaczenia libero z powodu choroby/kontuzji/słabej gry nowy libero musi być zapisany w okienku ponownego wyznaczania – re-designation box. (rys. 9) Rys. 9

10 Przykład: W drużynie A jest tylko jeden libero, który z jakiegoś powodu nie jest w stanie kontynuować gry. W takiej sytuacji nowy libero musi być zapisany według poniżej tabelki (rys. 10) 3. PODCZAS MECZU Rys. 10

11 3. PODCZAS MECZU 3.3 W czasie decydującego 5 seta: a.)po losowaniu asystent zapisuje litery A i B przypisane poszczegolnym drużyną w kolumnie oznaczonej SET 5 odpowiednio w lewej kolumnie druzynę, która będzie rozpoczynać po lewej stronie itd. b.) asystent sekretarza kontynuje zapisywanie tak samo jak w poprzednich setach używając 2 pierwszych kolumn SET 5. c.) po uzyskaniu przez ktoryś zespół 8 punktów i zmianie stron asystent kontunuje w 3 kolumnie SET 5. (rys. 11)

12 3. PODCZAS MECZU Rys. 11

13 4. PO MECZU Po meczu asystent sekretarza podpisuje protokół libero w prawym dolnym rogu oraz przedstawia protokół do sprawdzenia.

14 No i na koniec nasz libero

15 Dziękuję za uwagę…

Pobierz ppt "PROTOKÓŁ LIBERO. PRZEPISY 26 ASYSTENT SEKRETARZA 26.2 OBOWIĄZKI - Zapisuje zastępowanie zawodników z udziałem Libero."