Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karnawał Z grą w „ chińczykOle „.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karnawał Z grą w „ chińczykOle „."— Zapis prezentacji:

1 Karnawał Z grą w „ chińczykOle „

2 Będziemy grać w grę na której będą pojawiać się pola z zadaniami

3 Wygląd gry:

4 Zasady gry W grę może grać od 2 do 8 graczy.
Kierunek pionków wg ruchów wskazówek zegara. Osoba która wyrzuci największa liczbę oczek zaczyna grę. Osoba która wyrzuci na kostce 1 lub 6 oczek może wystawić jeden pionek na polu przy swojej „bazie”. Jeżeli pionek stanie na polu z czerwonym napisem wyciąga kartę czerwoną z zadaniem- po wykonaniu zadania gra dalej, jeśli zadania nie wykona cofa swojego pionka na miejsce pierwszego pola. Jeżeli pionek stanie na polu z zielonym napisem wyciąga kartę zieloną z zadaniem- po wykonaniu zadania gra dalej, jeśli zadania nie wykona cofa swojego pionka na miejsce pierwszego pola. Jeżeli staniemy na polu na którym jest pionek przeciwnika wtedy jego pionek wraca do bazy. Zostaje tzw. „zbity”. Pionek po „zrobieniu” okrążenia i ponownym stanięciu jest przemieszczany na pole o kolorze jego bazy. Wygrywa osoba która jako pierwsza umieści wszystkie swoje pionki na polach o kolorze swojej bazy.

5 Przykładowe zadania na kartach zielonych „OLE”
Zjedz oliwkę bez pomocy dłoni Zrób szaszłyka z dowolnych produktów i zjedz go Zrób szaszłyka z samych warzyw i wybierz osobę która zje go będąc karmiona nim przez Ciebie Zjedz pieczarkę podrzuconą przez wybranego uczestnika- Uwaga! Najpierw musisz ją sam złapać w usta! Zrób mini sałatkę z wybranych produktów i poczęstuj uczestników! Jeżeli będzie im smakować możesz rzucić dodatkowo kostką Uczestnicy zawiązują Ci oczy i dają do spróbowania 5 produktów! Musisz zgadnąć jakie to są produkty- uznajemy jeśli powie tylko np. papryka, cebula itd.. Jeśli poda pełną nazwę może się zamienić polami z wybranym uczestnikiem! Wychodzisz do innego pokoju. Reszta uczestników robi sałatkę z dowolnych produktów. Ty z zawiązanymi oczami próbujesz jej. Twoim zadaniem jest zgadnąć jakie są jej składniki!

6 Przykładowe zadania na kartach czerwonych
Zaśpiewaj wybraną przez uczestników piosenkę -co najmniej cały refren! Zrób „Kieliszki z koroną” nie zapomnij o oliwce w środku  „Dzień po... „ czyli wymień 5 znanych Ci sposobów na kaca Zanuć chociaż jedną latynoską piosenkę, jeśli uczestnicy zgadną jej tytuł lub powiedzą jakieś słowa tej piosenki masz dodatkowy rzut kostką! Kalambury- przedstaw za pomocą swojego ciała słowo „ole” lub „karnawał” jeśli uczestnicy zgadną możesz przesunąć się o 3 pola do przodu!

7 Powodzenia i miłej zabawy!


Pobierz ppt "Karnawał Z grą w „ chińczykOle „."

Podobne prezentacje


Reklamy Google