Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt realizowany przez : Polską Fundację Sportu i Kultury we współpracy z Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt realizowany przez : Polską Fundację Sportu i Kultury we współpracy z Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu."— Zapis prezentacji:

1 projekt realizowany przez : Polską Fundację Sportu i Kultury we współpracy z Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu

2 Palcem po Mapie to podróżowanie w świecie wirtualnym. To przygoda, której celem jest inspirowanie oraz twórcze pobudzanie aktywności dzieci i młodzieży poprzez zabawę. Działania Palcem po Mapie składają się z cyklu warsztatów o tematyce podróżniczej, nastawione na współpracę dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Celem podróży Palcem po Mapie jest poznanie innych kultur, tradycji i środowisk przyrodniczych oraz nauka szacunku i tolerancji dla różnorodności świata.

3 Każdy ma marzenia… I każdemu można pomóc je spełnić ul. Kasprzaka 22 Warszawa

4 Polska Fundacja Sportu i Kultury w wieczór mikołajkowy w Teatrze na Woli gościć będzie 380 gości, 150 dzieci z 11 domów dziecka, dwóch szkół specjalnych i ośrodka dla osób niepełnosprawnych, 50 wolontariuszy, uczniów dwóch szkół gimnazjalnych i dwóch licealnych. oraz wszystkich przyjaciół dzieci i młodzieży

5

6 Dom Dziecka w Kowalewie Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza Ostrołęka Placówka Wychowawczo-Opiekuńcza Socjalizacyjna Sońsk Dom Dziecka w Białowieży Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawcza w Zambrowie Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny Józefów Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza Łomża Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Suwałki Placówka Socjalizacyjna Panda Kozinice Dom Dziecka w Solcu n. Wisłą Dom Dziecka w Białowieży Dom Dziecka "Julin" w Kaliskach Każdy dom dziecka w ramach projektu Palcem po mapie – droga do marzeń przesłał dwie prace opisujące wylosowane przez niego kraje świata.

7 Dzieci wylosowany kraj opisały, narysowały, wkleiły, uszyły i tak powstały niesamowite prace na wystawę.

8

9 Wspaniała opowieść dla widzów od piątego do stu-piątego roku życia wśród pięknej papierowej scenografii z muzyką graną na żywo, ze wszystkich stron świata o Koziołku, który wytrwale i konsekwentnie podróżuje do mitycznego Pacanowa przeżywając niezwykłe przygody. Upór Koziołka pokazuje nam, że w życiu można osiągnąć każdy cel, wystarczy mieć odrobinę wyobraźni, otwartości i dużo chęci w zdobywaniu nowej wiedzy.

10

11 Elżbieta Dzikowska Historyczka sztuki, autorka wielu wystaw sztuki współczesnej, sinolog, podróżniczka, reżyserka filmów dokumentalnych, które stały się inspiracją do podróżowania dla wielu Polaków. Dzięki jej staraniom w 2003 powstało Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu. Stworzyła cykl niezwykłych przewodników Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!. W 2011 we współpracy z Izabelą Staniszewski wydała album Norweskie Inspiracje. Jan Dobkowski Artysta. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy aranżacje przestrzenne. Studiował w warszawskiej ASP na kierunku malarstwo. Cztery cykle jego prac "Nokturny", "Australijski sen", "Himalaje" i "Uniwersum", to artystyczny przekaz jego wrażeń i doświadczeń z podróży po świecie. Mówi: "Staram się dużo podróżować, aby poznać świat przyrody i różnych kultur, gdyż jedno i drugie to natchnienie dla mojej sztuki." Barbara Szubińska Wybitna artystka, malarka i pedagog, niezaprzeczalny autorytet artystyczny. Ma w swoim dorobku 45 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą oraz udział w ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce, niemal wszystkich krajach europejskich, USA, Kanadzie i Japonii. Prowadzi pracownie rysunku i malarstwa na wyższych uczelniach w Warszawie. Od 1992 wykładała w Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, a obecnie Polsko - Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

12 Projekt Palcem po mapie jest prowadzony przy współpracy z grupą wolontariuszy z grupy Akcja Reakcja z dwóch gimnazjów i dwóch liceów. Dzięki pracy przy takich projektach, nasi wolontariusze uczą się umiejętności planowania i koordynowania pracy w zróżnicowanej środowiskowo grupie.

13

14 Polska Fundacja Sportu i Kultury www.sportikultura.org Koordynator projektu: Julika Tatur E-mail: kontakt@julikatatur.comkontakt@julikatatur.com Tel: 602 39 45 30 Prezes Fundacji Izabela Staniszewski E-mail: izabela.staniszewski@sportikultura.orgizabela.staniszewski@sportikultura.org www.palcempomapie.info


Pobierz ppt "Projekt realizowany przez : Polską Fundację Sportu i Kultury we współpracy z Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google