Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z projektu edukacyjnego"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z projektu edukacyjnego
„Wiosna w kulturze, sztuce i tradycji”

2 w ramach realizacji projektu edukacyjnego
21 marca 2011 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Kiełpińskiej odbyła się prezentacja prac przygotowanych przez uczniów klas II w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wiosna w kulturze, sztuce i tradycji”.

3 Motywem przewodnim dla grup była tematyka wiosenna w różnych dziedzinach nauki i sztuki. Wszystkim grupom udało się wywiązać z tego zadania na czas, a ich prezentacje spotkały się z szerokim zainteresowaniem widzów.

4 Sprawozdanie z realizacji projektu
w Gimnazjum im.W Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej

5 Projekt realizowany w terminie 15 I 2011 – 21 III 2011
Temat projektu Wiosna w literaturze, sztuce i tradycji Opiekunowie; P.Danuta Parys A.Augustyniak, D.Perczyńska, A.Oleszko, L.Gałężewski

6 Cele projektu; Doskonalenie umiejętności wyszukiwania utworów muzycznych, literackich, malarskich; selekcjonowania ich , Kształtowanie umiejętności pracy w zespole, Analiza i interpretacja tekstów kultury związanych z wiosną, Interpretacja informacji pozyskiwanych z różnych źródeł, Integracja informacji pozyskanych z różnych źródeł, Wdrażanie słownictwa z określonego kręgu tematycznego, Stosowanie narzędzi i programów informatycznych.

7 Cele osiągnięte przez działania; współpraca w grupie,
odpowiedzialność, słuchanie innych, wzbogacenie wiedzy historycznej, podniesienie umiejętności rysunku, wyzwolenia własnej twórczości

8 W wyniku działań powstały: plakaty, prezentacje multimedialne,
tomik poezji, scenariusz przedstawienia.

9 Uczniowie w ramach realizacji nabyli szereg umiejętności;
Najlepiej: gromadzenia i wyszukiwania informacji, dotrzymywania wyznaczonych terminów, aktywnego udziału w pracach zespołu Najsłabiej:przygotowania materiałów do prezentacji. Projekt został oceniony zgodnie z kartą oceny.

10 Publiczność

11 Pierwsza grupa zaprezentowała temat „Jak poeci i muzycy przedstawiają wiosnę?”.
Dziewczęta ułożywszy własny scenariusz, zaprezentowały wiersze i piosenki.

12 Kolejna grupa zajęła się problematyką „Wiosna w kulturze starożytnych Celtów”,
przedstawiła ją w formie prezentacji multimedialnej.

13 Następnie mogliśmy ocenić wysiłki grupy, omawiającej temat „Wiosna w kulturze i sztuce”.
Jej członkowie stworzyli własny tomik poezji, recytując z niego wybrane wiersze.

14 Tematyka „Wiosna w kulturze Słowian” omówiona przez czwartą grupę, została przedstawiona w formie prezentacji multimedialnej.

15 Jako piąta w kolejności wystąpiła grupa prezentująca problem „Wiosna w muzyce”. Mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawostek o artystach tworzących muzykę o wiośnie oraz posłuchać ich utworów.

16 Kolejna grupa przedstawiła informacje zebrane na temat „Wiosna w kulturze rosyjskiej”. Dziewczęta zaprezentowały wykonane plakaty i omówiły tradycje wiosenne naszych wschodnich sąsiadów.

17 Siódma w kolejności grupa uczniów podzieliła się z nami swoją pracą na temat „Motywy wiosny w literaturze polskiej”. Tak jak ich poprzedniczki, chłopcy omówili swój temat przy pomocy plakatów.

18 Przedostatnią już pracę o tematyce „Wiosna w tradycji polskiej od XVI do XVII w” uczniowie zaprezentowali za pomocą prezentacji multimedialnej.

19 z blin- tradycyjnych rosyjskich placków.
Ostatnia grupa zajęła się „Wiosną w kulturze rosyjskiej”. Po prezentacji multimedialnej, zaskoczono nas poczęstunkiem… z blin- tradycyjnych rosyjskich placków.

20 Podsumowanie

21 Moim zdaniem prezentacje projektów były bardzo ciekawe i pouczające
Moim zdaniem prezentacje projektów były bardzo ciekawe i pouczające. Dzięki nim mogłem dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, posłuchać pięknej wiosennej muzyki i poezji, a nawet spróbować nowej potrawy. Również jako uczestnik i wykonawca jednego z projektów mogę śmiało stwierdzić, że dzięki temu nauczyłem się być bardziej odpowiedzialnym, dokładnym w swej pracy i ambitnym człowiekiem. Nauczyłem się również porządkowania materiałów oraz zdobywania nowych źródeł informacji. -Jakub.K.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z projektu edukacyjnego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google