Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program “Kibic na szóstkę” Rok szkolny 2013/2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program “Kibic na szóstkę” Rok szkolny 2013/2014"— Zapis prezentacji:

1 Program “Kibic na szóstkę” Rok szkolny 2013/2014
“Jestem Kibicem na szóstkę, bo potrafię dopingować w sposób kulturalny.” Program “Kibic na szóstkę” Rok szkolny 2013/2014

2 Kibic Osoba, która dobrze życzy danemu klubowi lub sportowcowi. Wyznacznikiem kibicowania jest to, której drużynie lub sportowcowi się życzy jak najlepiej, np.: chce, żeby to klub X został mistrzem Polski albo chce, żeby wygrał mecz. Skutkiem tego jest: obecność na meczach, doping, radość z bramek, czy zdobytych punktów, interesowanie się klubem, trzymanie kciuków za udane transfery itp. Równolegle do tego, wraz z czasem dochodzi znajomość zawodników danego zespołu, jego historii itp.

3 Istnieją „kluby kibica” (nieformalne lub o charakterze stowarzyszeń), tworzone zazwyczaj przy klubach sportowych, a także przez osoby prywatne.

4 Fair play norma wartości w sporcie Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

5 Kibice nazywani są np.: w koszykówce 6 zawodnikiem, natomiast w piłce nożnej 12, tzn. że także ich zachowanie ma wpływ na mecz i końcowy wynik spotkania. Również oni powinni zachowywać się fair play reprezentując w ten sposób barwy swojego ulubionego klubu/państwa.

6 Fair play

7 Kibicować - dopingować
kibicować znaczy tyle co sprzyjać komuś w jakichś działaniach lub tylko przyglądać się im. Te dwie postawy widza i kibica nie są absolutnie tym samym, gdyż widz może być zupełnie obojętny na to, co się dzieje, kibic zaś przyjmuje wobec tego jakąś postawę, nawet jeśli jej nie ujawnia. Można komuś kibicować na różne sposoby — nawet nie okazując tego zewnętrznie. Może to być nawet nieujawniona w żaden sposób sympatia.

8 Jesteś kibicem, czy widzem?

9 Często jednak, kibicując, staramy się podjąć jakieś działania o charakterze mobilizującym, np. okrzyki, wznoszenie emblematów, śpiewy, oklaski, trąbienie itp. I to jest właśnie dopingowanie. Mogą być też inne formy dopingowania kogoś ujawniające w rozmaitych zachowaniach międzyludzkich (np. dobre słowo, klepnięcie, kopniak w pupe przed maturą/egzaminem itd.).

10 Kibicujesz, czy dopingujesz?

11 Co to jest współzawodnictwo?
Konkurs. Konkurowanie. Współubieganie się o coś. Rywalizacja o prymat. Ubieganie się wielu osób lub grup ludzi o zdobycie pierwszeństwa w czymś, nagrody.

12 Współzawodnictwo Dotyczy również Kibiców, którzy współzawodniczą między sobą poprzez: orginalne stroje, dopingujące okrzyki, widoczne transparenty wspierające “ukochaną” drużynę/zawodnika.

13 Co to jest współdziałanie?
zdolność tworzenia więzi i współpracy z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów Kibice powinni posiadać tę zdolność, aby wspólnie i zgodnie wspierać swoją drużynę, zwłaszcza w trudnych momentach.

14 Atrybuty Kibica Flagi Szaliki

15 Trąbki Kołatki

16 Transparenty

17 Czy Ty, jako Kibic wykorzystujesz te przedmioty do dopingowania swojej drużyny?

18 Pseudokibice. To dziś jeden z największych problemów z jakim boryka się nasze społeczeństwo. Dotyczy on wielu sportów, nie tylko piłki nożnej. Tyle się o nich ostatnio słyszy, tak wiele ludzi na nich narzeka, tyle klubów nie radzi sobie z nimi.

19 Tacy ludzie zapominają po co naprawdę przychodzi się na stadion, hale, czy w inne miejsce, na którym rozgrywane jest widowisko sportowe. Prawdziwi Kibice pragną uczestniczyć wspólnie z zawodnikami w tym ważnym dla nich dniu. Przeżywać wraz z nimi chwile smutku, a zwłaszcza radości. Wiedzą, że przez swoją obecność, odpowiedni doping są w stanie pomóc zawodnikom w trudnych momentach.

20 Często chuligańskie zachowania pseudokibiców podczas meczu przeszkadzają nie tylko przeciwnikom, ale także własnej drużynie, co wpływa później na końcowy wynik spotkania sportowego.

21 W dodatku tworzą się niebezpieczne sytuacje dla innych Kibiców, które nawet mogą skończyć się uszczergbkiem na zdrowiu.

22 Naszczęście każde złe zachowanie ma swoje konsekwejce i tak też jest w przypadku chuligaństwa.

23 Bądź więc “Kibicem na szóstkę” i dopinguj swoją drużynę!
Koniec


Pobierz ppt "Program “Kibic na szóstkę” Rok szkolny 2013/2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google