Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cele projektu Celem projektu jest zwalczanie rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu poprzez upowszechnianie postawy fair play dla większego zrozumienia innych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cele projektu Celem projektu jest zwalczanie rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu poprzez upowszechnianie postawy fair play dla większego zrozumienia innych."— Zapis prezentacji:

1

2 Cele projektu Celem projektu jest zwalczanie rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu poprzez upowszechnianie postawy fair play dla większego zrozumienia innych kultur, wyznań i większej tolerancji społeczeństwa, jak również przeciwdziałanie przemocy wśród młodzieży, kształtowanie postawy tolerancji i postępowania w duchu fair play w życiu codziennym i relacjach rówieśniczych.

3 Fair play Fair play (z ang. czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

4 Kodeks Fair Play 1.Fair play to mój pomysł na sukces w życiu i w sporcie, ale nie za wszelką cenę. 2. Fair play to dla mnie radość ruchu i współzawodnictwo, szacunek dla lepszego.

5 3. Fair play – to mój sposób na bycie sobą w życiu i w sporcie, w kontakcie z innymi.
4. Fair play – to życzliwość dla ludzi, pomoc i współdziałanie w sporcie oraz w życiu mojej klasy, szkoły, mojej rodziny.

6 7.Fair play – to przestrzeganie reguł gry i przepisów na codzień – w życiu i w walce sportowej.
8. Fair play – to troska o zdrowie moje i moich kolegów, mojej rodziny i przyjaciół, w czasie pracy i wypoczynku.

7 9.Fair play – to poszanowanie ludzi, przyrody i środowiska.
10. Fair play – to moja walka z nielojalnością, niesprawiedliwością i oszustwami w życiu i w sporcie.

8 Kodeks etyczny kibica 1. Dobry kibic identyfikuje się ze swoim zespołem, drużyną. 2. Właściwie rozumie kibicowanie swojej drużynie. 3. W kibicowaniu swojej drużynie stosuje zasadę fair- play. 4. Cechuje go szacunek do przeciwnika.

9 5. Potrafi radzić sobie z porażką, z przegraną zespołu.
6. Nie stosuje agresji i przemocy wobec przeciwników. 7. Potrafi oprzeć się presji grupy w sytuacji namawiania do zachowań agresywnych, przemocy wobec przeciwników. 8. Mówi asertywnie NIE! Chuligaństwu, okrucieństwu, wandalizmowi.

10 9. Rozumie skutki agresywnych, chuligańskich zachowań pseudokibiców.
10. Potrafi opanować negatywne emocje, złość, niechęć, rozczarowanie związane z przegraną jego zespołu. 11. Ponosi odpowiedzialność za własne zachowanie i za zachowanie swojego zespołu, swoich kolegów.

11 12. Umie właściwie, rozsądnie zachować się w sytuacjach trudnych, konfliktowych.
13. Promuje zdrowy, aktywny styl życia. 14. Rozumie, że sport jest źródłem radości i zdrowia, a nie przemocy i okrucieństwa.

12 15.Jest przeciwnikiem propagowania faszyzmu, rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu na stadionach.

13


Pobierz ppt "Cele projektu Celem projektu jest zwalczanie rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu poprzez upowszechnianie postawy fair play dla większego zrozumienia innych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google