Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNE KIBICOWANIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNE KIBICOWANIE"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNE KIBICOWANIE
w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach

2 Cykl spotkań z uczniami nastąpił po spotkaniu w dniu 7. 10
Cykl spotkań z uczniami nastąpił po spotkaniu w dniu r z mgr Aleksandrą Kruszyńską z Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego „Metis”, które odbyło się w Komendzie Policji w Gliwicach w oparciu o przekazane scenariusze zajęć.

3 Innowacje Zajęcia odbywają się na sali zaaranżowanej na „stadion”(krzesełka i ławki ustawione są i oznaczone w rzędy i sektory)

4 Innowacje Wprowadzamy element rywalizacji.
W zajęciach uczestniczą po dwie klasy (I i II, III a i III b, IV a i IV b, V a i Vb, VI a i VI b). Zachowujemy kameralność spotkań z uczniami.

5 Innowacje Wpuszczamy kibiców drużyny narodowej

6 Innowacje Stroje przygotowywane są wspólnie z wychowawcami na lekcjach wychowawczych. Uczniowie wiedzą, że nie mogą przynieść na zajęcia akcesoriów związanych z klubami sportowymi.

7 Innowacje Klasy przygotowują akcesoria kibica

8 Innowacje Klasy przygotowują okrzyki

9 Innowacje Element rywalizacji między klasami Klasy są oceniane za:
Zachowanie na zajęciach Akcesoria Okrzyk ( może być okrzyk kibica drużyny szkolnej) Bilety Regulamin Falę

10 Przebieg zajęć Klasy szukają oznaczenia dojścia na stadion( na korytarzu rozwieszone są strzałki z napisem na stadion) Sprzedaż „biletów” Sprawdzanie biletów przed wejściem na „stadion”

11 Przebieg zajęć Zajęcie miejsca w swoim sektorze

12 Przebieg zajęć Omówienie elementów stadionu
Omówienie informacji zawartej na bilecie wstępu oraz wyjaśnienie pojęć: sektor, rząd, miejsce, brama Zwrócenie uwagi na posiadanie biletu przez cały pobyt na stadionie Zabawa utrwalająca pojęcia

13 Sektor, rząd, miejsce Zabawa „wszyscy, którzy… siedzą na miejscu numer 3 wstają…”. „ Wszyscy, którzy siedzą w rzędzie 5 machają rękami” „Wszyscy którzy siedzą w sektorze pierwszym klaszczą…”.

14 Przebieg zajęć Omówienie zagadnienia bezpieczeństwa
Burza mózgów: „ Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo” Wyjaśnienie funkcji osób z obsługi stadionu W klasach starszych przedstawienie fragmentów ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o bezpieczeństwie imprez masowych

15 Przebieg zajęć Podział klas na grupy w celu ułożenia regulaminu imprezy na stadionie - odczytanie regulaminów i przyznanie punktacji

16 Tworzenie regulaminów

17 Tworzenie regulaminów

18 Tworzenie regulaminów
Po odczytaniu regulaminu przez grupę jest on wywieszany na gazetce.

19 Przebieg zajęć Po przerwie sprawdzenie biletów przy powtórnym wejściu na salę-przydział punktów za posiadanie biletu Obowiązki prawdziwego kibica Prezentacja akcesoriów i okrzyków ocena przygotowania

20 Prezentacja akcesoriów i okrzyków

21 Przebieg zajęć Uczymy się fali meksykańskiej-każda klasa uczy się wykonywania fali meksykańskiej, a następnie ją wykonuje przed drugą klasą, która ją ocenia

22 Fala meksykańska

23 Przebieg zajęć Podsumowanie wiadomości Podsumowanie punktacji.
Rozdanie ulotek w celu zapoznania rodziców z tematyką. Opuszczenie stadionu-przypomnienie zasad bezpiecznego opuszczania obiektów sportowych. Uczniowie wychodzą z sali poszczególnymi rzędami z danego sektora.

24 Przykłady regulaminów i okrzyków stworzonych przez klasy

25 Przykłady regulaminów i okrzyków stworzonych przez klasy

26 Przykłady regulaminów i okrzyków stworzonych przez klasy

27 UWAGA Na ostatnich trzech slajdach przedstawione są autentyczne prace uczniów – stąd widoczne błędy ortograficzne. Przed zawieszeniem prac na gazetkę nastąpiła ich korekta. Zapraszamy do dzielenia się z nami uwagami na temat przebiegu projektu w Państwa szkołach. Wszelkie pytania o jego realizacji prosimy o kierowanie na adres mailowy naszej szkoły z dopiskiem „Bezpieczne kibicowanie”.

28 mgr Iga Gębarowska mgr Aleksandra Michalska
Dziękujemy  mgr Iga Gębarowska mgr Aleksandra Michalska


Pobierz ppt "BEZPIECZNE KIBICOWANIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google