Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mecz jest rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z 11 piłkarzy. Na ławce rezerwowych może zasiadać maksymalnie 7 zawodników. Mecz trwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mecz jest rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z 11 piłkarzy. Na ławce rezerwowych może zasiadać maksymalnie 7 zawodników. Mecz trwa."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Mecz jest rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z 11 piłkarzy. Na ławce rezerwowych może zasiadać maksymalnie 7 zawodników. Mecz trwa 90 minut. Jest podzielony na dwie połowy po 45 minut, do których sędzia może dodać czas doliczony. Piłkę w czasie gry można uderzać głową, nogą, przyjmować na klatkę piersiową itp., nie wolno jedynie rozmyślnie zagrywać jej rękami. Za różnorodne wykroczenia w trakcie meczu sędzia może ukarać drużynę rzutem wolnym, rzutem karnym albo kartkami żółtą lub czerwoną. Po przekroczeniu piłki linii bocznej boiska jest wykonywany aut (rzut zza i znad głowy), a jeżeli przekroczy linię bramkową to jest wykonywany rzut rożny (kopiąc piłkę z podłoża z rogu boiska) lub bramkarz wykopuje piłkę z piątki. Waga piłki powinna wynosić od 410 do 450 gramów.

4 Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej jest FIFA. Należy do niej ponad 208 narodowych federacji piłki nożnej. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie (turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych itp.) oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Jest także nadrzędną organizacją wobec federacji regionalnych: AFC – Azja CAF – Afryka CONMEBOL – Ameryka Południowa CONCACAF – Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby OFC – Oceania UEFA – Europa

5

6 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, potocznie nazywane mundialem zostały po raz pierwszy zorganizowane w roku 1930 w Urugwaju. Są organizowane co 4 lata w wybranym państwie przez FIFA. Od 1946 r. nazywane były Pucharem Jules'a Rimeta. Pierwszym trofeum przyznawanym zwycięzcom była Złota Nike, która miała przypaść na własność pierwszej drużynie, która zdobędzie tytuł trzykrotnie – uczynili to w 1970 Brazylijczycy. Statuetka ta została jednak skradziona w 1983. Obecni mistrzowie świata: Hiszpania


Pobierz ppt "Mecz jest rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z 11 piłkarzy. Na ławce rezerwowych może zasiadać maksymalnie 7 zawodników. Mecz trwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google