Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im. Jana Kochanowskiego w Pionkach

2 ZSEE to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach ZSEE to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Każde urządzenie zasilane prądem, polem elektromagnetycznym lub bateriami, które jest dla nas zbędne, zepsute lub niepotrzebne i chcemy się go pozbyć.

3 Dlaczego ZSEE należy selektywnie zbierać i właściwie przetwarzać?
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Dlaczego ZSEE należy selektywnie zbierać i właściwie przetwarzać? Oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do punktów zbiórki elektrośmieci, chronisz środowisko przed skażeniem. Zużyty sprzęt RTV i AGD to ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Zawarte w nich substancje takie jak rtęć, brom, kadm, freon, azbest mogą trwale uszkodzić układ nerwowy.

4 Do elektrtośmieci zaliczamy:
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Do elektrtośmieci zaliczamy: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory; odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi; komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe; radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne; świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze oraz żyrandole; zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy…

5 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Czy wiesz, że: Gdyby wymieniane rocznie telefony komórkowe zostały ustawione jeden na drugim, utworzyłyby bowiem kolumnę 1000 razy wyższą niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie! Jeśli podobnie postąpimy z wymienianymi każdego roku telewizorami, powstanie wieża 50 razy wyższa niż Mount Everest.

6 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Czy wiesz, że: Medale z Zimowych Igrzysk w Vancouver (2010) były wykonane między innymi z metali szlachetnych odzyskanych z telefonów komórkowych i komputerów.

7 Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci”
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci” Cel projektu: organizacja kampanii edukacyjnej dla społeczności lokalnej dotyczącej organizacji na terenie gminy sprawnego systemu zbierania i odzyskiwania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz likwidacji dzikich wysypisk.

8 Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Elektro – nie – śmieci”.
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Elektro – nie – śmieci”.

9 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Patrol Elektrośmieci z PG 1 w Pionkach otrzymał nagrodę główną w konkursie Fundacji MiLA na najlepszą kampanię edukacyjną oraz wsparcie finansowe 3 000zł.

10 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Aby przeprowadzić kampanię edukacyjną dla społeczności lokalnej wzięliśmy udział w warsztatach reportersko – fotograficznych. Uczyliśmy się jak pisać reportaże, notatki prasowe czy wykonywać profesjonalne zdjęcia.

11 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są losy starej lodówki podczas wycieczki do zakładu recyklingu elektrośmieci Remondis w Błoniu.

12 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Przygotowujemy się do kampanii edukacyjnej przygotowując materiały informacyjne (ulotki, plakaty) odnosząc przy tym sukcesy.

13 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Adrianna Zawadzka z PG w Pionkach przygotowała plakat, który otrzymał I miejsce w konkursie ogólnopolskim na plakat promujący kampanię „Elektro – nie – śmieci”.

14 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Maria Mamica z PG nr 1 w Pionkach opracowała broszurę informacyjną o ZSEE, która zajęła I miejsce dla w konkursie ogólnopolskim na broszurę promującą kampanię Elektro – nie – śmieci”.

15 Przed nami jeszcze dużo pracy!
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Przed nami jeszcze dużo pracy! Musimy ukończyć kurs e-lerningowy na platformie

16 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Przygotowanie pomocy dydaktycznych oraz ekspozycji edukacyjną w izbie dydaktycznej Ekomuzeum, które posłużą do edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży z gminy Pionki.

17 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Dystrybucja materiałów informacyjnych oraz organizacja konkursów i happeningu dla społeczności lokalnej.

18 Inwentaryzacja dzikich wysypisk elektrośmieci w naszej okolicy.
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Inwentaryzacja dzikich wysypisk elektrośmieci w naszej okolicy.

19 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Aż w końcu finał naszej kampanii: Wielka Zbiórka Elektrośmieci dla mieszkańców.

20 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Odbędzie się ona pod hasłem „Torba za elektrośmieci”. Na tę okazję przygotowalismy już płócienne torby ekologiczne na zakupy.

21 Zapraszamy do dyskusji!
Debata: Jak przeprowadzić skuteczną kampanię edukacyjną nt. elektrośmieci w naszym mieście?


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google